Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kilka pomysłów
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
tkennok
Już jeden był na forum, ale pewnie nie został zauważony, więc raz jeszcze:

- możliwość zrezygnowania z automatycznego dodawania kontaktów spoza listy ( taka opcja - by nie dodawało kontaktów spoza listy, bo jest to po prostu irytujące, jak trzeba te kontakty codziennie usuwać ręcznie )

- możliwość ustawiania w tlenie opisu ( bo teraz chyba tego nie ma ? )

I jeszcze jeden pomysł do autora wtyczki "faworKi" ( nie mogę nigdzie znaleźć jego maila, więc piszę tutaj ):

- możliwość ustalania/dodawania kategorii na liście faworków np. 'muzyka', 'serwisy', 'pliki' i tym podobne i dopiero w tych kategoriach dodawanie faworków - o wiele ładniej by to wyglądało i byłoby o wiele wygodniejsze smile.gif.
sleesh
QUOTE(tkennok)
możliwość zrezygnowania z automatycznego dodawania kontaktów spoza listy ( taka opcja - by nie dodawało kontaktów spoza listy, bo jest to po prostu irytujące, jak trzeba te kontakty codziennie usuwać ręcznie )


Popieram , aczkolwiek nie musisz ich recznie usuwac. Jezeli sam ich nie dodales do listy kontaktow to po restarcie konnekta same sie usuwaja.

QUOTE(tkennok)
możliwość ustawiania w tlenie opisu ( bo teraz chyba tego nie ma ? )


Z tego co mi wiadomo to jedak chyba jest tongue.gif Sprawdz czy masz najnowsza wersje konnekta. Zainstaluj najnowsza paczke najlepiej ( dostepna w dziale download ) i update zrob ;]

QUOTE(tkennok)
możliwość ustalania/dodawania kategorii na liście faworków np. 'muzyka', 'serwisy', 'pliki' i tym podobne i dopiero w tych kategoriach dodawanie faworków - o wiele ładniej by to wyglądało i byłoby o wiele wygodniejsze smile.gif.


Jestem za biggrin.gif
tkennok
Tylko że ja np. nie resetuję konnekta, bo mój komputer chodzi 24/7, więc te kontakty spoza listy naprawdę przeszkadzają wink.gif. Nie mówię, że trzeba to całkowicie wywalić, ale może dać użytkownikowi możliwość wyboru, czy sobie życzy, żeby kontakty spoza listy były dodawane, czy też nie.

A co do tlena, to mam najnowszą paczkę i nie widzę, by można było ustawić tutaj opis. Mnie to nie przeszkadza, ale kolega mi coś dzisiaj wspomniał, więc umieściłem taką propozycję na forum smile.gif.
.misiek
jeśli nie masz jeszcze opisów na tlenie spróbuj zainstalować wtyczkę

kAllStatus lub kZmienacz

znajdziesz je na centralkach, sam wybierz która Ci bardziej odpowiada smile.gif
tkennok
QUOTE(.misiek)
jeśli nie masz jeszcze opisów na tlenie spróbuj zainstalować wtyczkę

kAllStatus lub kZmienacz

znajdziesz je na centralkach, sam wybierz która Ci bardziej odpowiada  smile.gif


Hmm, ok, ale wygodniej by było, gdyby było to wbudowane w konnekta - tak jak jest z gg. Tam można bez problemu ustawić opis i przy tlenie też takie coś by się przydało wink.gif.
tkennok
Jeszcze jeden pomysł, tym razem odnośnie konferencji:

- w momencie, gdy ktoś zaczyna konferecję i w rogu miga mi ikonka, to po kliknięciu na niej powiniem zobaczyć, kto bierze udział w konferencji i czy zgadzam się do niej przyłączyć - TAK lub NIE. Jeśli NIE, to konferencja jest ignorowana i ikonka więcej nie miga ( a nie jak jest teraz, że za każdym razem jak ktoś coś napisze, a ja zamknę okno - ikonka znów miga :\ ).
kyro
QUOTE(tkennok)
- możliwość zrezygnowania z automatycznego dodawania kontaktów spoza listy ( taka opcja - by nie dodawało kontaktów spoza listy, bo jest to po prostu irytujące, jak trzeba te kontakty codziennie usuwać ręcznie )


Z tego co wiem to już taka możliwość istnieje:
Interfejs --> Wiadomości --> Spoza listy.
sleesh
QUOTE(kyro)
Z tego co wiem to już taka możliwość istnieje:
Interfejs --> Wiadomości --> Spoza listy.


To nic nie wiesz tongue.gif Jemu chodzi o to ze kontakty ktore sa spoza listy odezwa sie do ciebie sa automatycznie dodawane do listy kontaktow ( jednak sa usuwane po restarcie konnekta ), natomiast funkcja ktora wskazales sluzy do wyswietlania automatycznego tekstu osoba spoza listy i nie dopuszczania wiadomosci od nich zanim nie wpisze "hasla" podanego w konfiguracji.
kyro
Wtakim razie sorki smile.gif Pewnie źle zrozumiałem zdanie smile.gif
DeyV
a jeśli już mowa o tlenie - może dałoby się (albo jest już zaimplementowana ??) bardzo miła funkcja tlena, pokazująca kiedy rozmówca klepie w klawiaturę , coś Ci odpisując?
Aule
QUOTE(tkennok)
QUOTE(.misiek)
jeśli nie masz jeszcze opisów na tlenie spróbuj zainstalować wtyczkę

kAllStatus lub kZmienacz

znajdziesz je na centralkach, sam wybierz która Ci bardziej odpowiada  smile.gif


Hmm, ok, ale wygodniej by było, gdyby było to wbudowane w konnekta - tak jak jest z gg. Tam można bez problemu ustawić opis i przy tlenie też takie coś by się przydało wink.gif.
To jest zaleta ta modułowość IMO, a nie wada. Jak komuś opisównie trzeba, a są tacy ludzie, to po prostu nie włączaej wtyczki i tego nie ma.
tkennok
Proszę, zróbcie coś z kontaktami spoza listy. Wyobraźcie sobie, że prowadzę serwis internetowy, gdzie podany jest mój nr gg i ludzie często piszą z różnymi pytaniami - po kilku dniach moja lista kontaktów wydłuża się kilkukrotnie i jest to z każdym dniem coraz bardziej irytujące.

Ktoś napisał, że po ponownym uruchomieniu konnekta te kontakty znikają. Sęk w tym, że ja ponownie konnekta nie uruchamiam, bo w ogóle nie wyłączam komputera.

Nie rozumiem, po co w ogóle jest ta opcja i po co mi ludzie spoza listy na mojej liście. Przecież, jeśli zajdzie taka potrzeba, dodam ręcznie daną osobę na swoją listę.

Na konnekta przesiadłem się około 2 miesięcy temu. Ten komunikator bardzo mi odpowiada i bardzo mi się podoba, ale takie rzeczy, jak ta powyżej, niestety wpływają na niekorzyść konnekta. A szkoda sad.gif.
Olórin
Budowa konnekta wymaga aby kontakt z którym rozmawiamy był na liście, są 2 wyjścia:
a) wtyczka kasująca kontakty po jakimś czasie
cool.gif filtr ukrywający takie kontakty
sleesh
QUOTE(tkennok)
Ktoś napisał, że po ponownym uruchomieniu konnekta te kontakty znikają. Sęk w tym, że ja ponownie konnekta nie uruchamiam, bo w ogóle nie wyłączam komputera.

Moj komp tez chodzi 24h , od czasu do czasu ( dni ) go zrestestuje i jakos nie mam problemow. Taki duzy wysilek dla ciebie wykonac w konnekcie 2 klinkiecia ( Menu programow > Restart ) ? Raz dziennie tak zrobisz i bedzie po klopocie...
Spass
QUOTE(Olórin)
cool.gif filtr ukrywający takie kontakty

to było by dobre rozwiązanie tego problemu
tkennok
QUOTE(sleesh)
QUOTE(tkennok)
Ktoś napisał, że po ponownym uruchomieniu konnekta te kontakty znikają. Sęk w tym, że ja ponownie konnekta nie uruchamiam, bo w ogóle nie wyłączam komputera.

Moj komp tez chodzi 24h , od czasu do czasu ( dni ) go zrestestuje i jakos nie mam problemow. Taki duzy wysilek dla ciebie wykonac w konnekcie 2 klinkiecia ( Menu programow > Restart ) ? Raz dziennie tak zrobisz i bedzie po klopocie...


Nie, wysiłek jest to żaden, ale twoje podejście jest moim zdaniem bardzo dziwne. Skoro taka opcja jest użytkownikom niepotrzebna, to po co ona w ogóle istnieje - stąd mój post. Olórin wyjaśnił powyżej, że jest to niestety obowiązkowe, ale zaproponował wyjście z tej sytuacji, i tak powinno wyglądać rozwiązanie problemu, a nie jakieś trywialne sposoby typu "zrestartuj konnekta". Może jeszcze lepiej - zrestartuj windowsa ? ROTFL.
sleesh
QUOTE(tkennok)
Nie, wysiłek jest to żaden, ale twoje podejście jest moim zdaniem bardzo dziwne. Skoro taka opcja jest użytkownikom niepotrzebna, to po co ona w ogóle istnieje - stąd mój post. Olórin wyjaśnił powyżej, że jest to niestety obowiązkowe, ale zaproponował wyjście z tej sytuacji, i tak powinno wyglądać rozwiązanie problemu, a nie jakieś trywialne sposoby typu \"zrestartuj konnekta\". Może jeszcze lepiej - zrestartuj windowsa ? ROTFL.


A ja zaproponowalem 3 wyjscie... Niestety przez jakis czas tamte 2 nie beda osiagalne ( ktos musi napisac ta wtyczke, czy dokonac zmian w konnekcie ), wiec podalem jeszcze jedno wyjscie - zastepcze . I wystarczy tylko restart konnekta , winde mozesz zostawic w spokoju. I jak turlasz sie po ziemi to uwazaj zebys w sciane nie walnal...
daroc
A może po prostu usuwanie kontaktu zaraz po zamknięcia okna rozmowy z nieznajomym - zamisat dopiero po restarcie programu?

UPDATE: To propozycja, moim zdaniem dużo łatwiejsza w realizacji niż nie dodawanie kontaktu do listy kontaktów wcale.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.