Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: What about ? :P AavmRpch.dll - ?
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Błędy krytyczne
mlodass
od tygodnia gdy wysylam jakis link, albo mi przychodzi link, lub otwieram menu emotikon to wyskakuje taki blad jak ponizej ? Domyslalm sie ze ma to zwiazek z Internet Explorerem i kieview, od czegos jest ten plik ? bo kolega jak szukal u siebie w kompie to nie ma takiego pliku

Załączniki

mlodass
nikt nie wie ?
mlodass
niech sie moze wypowie ktos kto ma AVASTA 4 Professional edittion.

Ja go mialem około 2 tygodni i wystepowal taki problem jak w pierwszym poscie. Zawsze jak wysylalem lub odbieralem link wyskakiwal taki blad. Dzisiaj u kolegi zainstalowalem avasta bo norton jest swietny i nie wykryl kilkuset zainfekowanych plikow, i teraz zawsze jak on dostaje link jakis albo wysyla to tez mu taki blad wyskakuje. i teraz pytanie: WHAT ABOUT tongue.gif
Olórin
Dobra, ale co to ma do Konnekta ?
Przemekc1
QUOTE(Olórin)
Dobra, ale co to ma do Konnekta ?


No to jest ten sam bład bo brakuje tego samego dll'a

Sprawdziłeś link, który Ci podałem mlodass?

PS. Ja mam Avast 4,5 Home Edition bo lubie mieć legalne programy :wink: Też miałem taki bła tylko na innym dll'lu.
mlodass
QUOTE(Olórin)
Dobra, ale co to ma do Konnekta ?


ano ma bardzo duzo. bo bez avasta ten blad sie nie pojawia. no widocznie bedzie trzeba zainstalowac avasta home edition ;]
UNK
mlodass ja tez mam ten sam blad przy zainstalowanym Avast 4 Pro, przegralem wszystkie biblioteki ktore potrzebowal, ale potem pokazuje sie blad zwiazany z blibliioteka ashBase.dll.
Jednak przegranei calego katalogu avast do konnekta zmienia sprawe:P
blad nie wyskakuje ale konnekt zajmuje o okolo 40 mb wiecej
trzeba wiedziec do kladnie co trzeba nagrac a czego nie trzeba, kiedys to zrobie i wyswietle liste plikow
Olórin
Wiecie co zróbcie? Zamiast kopiować masę plików można:
Start->Uruchom-> cmd.exe
w konsoli wpisujesz
CODE
path c:\sciezka\do\dll\avasta

Wtedy będzie ok - do restartu, należało by coś takiego dodać do jakiegos autostartu czy cos
mlodass
zainstalowalem home edition i działa ;]
UNK
jesli ktos ma dalej problem z Konnektem przy Awascie, nie pomoglo nic z wymienionych czynnosci zamieszczam liste plikow ktore musza byc 'widoczne' dla K (najlepiej w jego glownym katalogu lub windows/system32)

AavmRpch.dll
ashBase.dll
ashTask.dll
aswAux.dll
aswCmnB.dll
aswCmnOS.dll
aswCmnS.dll
aswEngin.dll
aswScan.dll
xerces.dll

tak to wyglada przynajmniej u mnie na najnowszej wersji Professional
4.6, Kompilacja Mar2005 4.6.603
skolima
-> Olórin : zmienna PATH można ustawić na stałe (jak i inne zmienne systemowe)

Mój Komputer->Właściwości->Zaawansowane->Zmienne Systemowe->edytujesz odpowiednią

Uwaga : polecam dopisywać do niej, a nie zastępować :-).... wpisy oddzielane są znakiem ';'
NelQ
A ja proponuje Avasta Home 4.6 wink.gif
somo
Zastanawiajace jest to CZEMU konnekt wymaga widzenia tych bibliotek. Jak dla mnie to jest jakis bug tylko w czym. Konnekt ? Avast ? mnie sie wydaje ze jednak w konnekcie skoro avast z innymi aplikacjami korzystajacymi z IEHelpera czy innego dziadostwa dzialaja poprawnie. Wpisanie sciezek do path zawsze rozwiazywalo ten problem ale czy tedy droga ?? :/
Olórin
To błąd w Avascie sam sie powinien do path dodać. Przez chwile go miałem ostatnio - tego typu błędów nie było, ale były ciekawsze anomalie - zmieniał bieżący katalog aplikacji :>
somo
moze ja czegos nie rozumiem ... ale co konnektowi do avastowych dllek ?? Okno z bledem niezaprzeczalnie wypluwa konnekt a nie avast.
Olórin
Avast hookuje zapewne jakąs funkcję windowsową, i wtedy się ładuje z którymś komponentem.
somo
wiadomo z ktorym ... z IE - przy emotikonach tez wywala blad. Ale co do tego hookowania to bym nie byl tak do konca pewny czy nie da sie blednej reakcji jakos uniknac. Przeciez konnekt to nie jedyna aplikacja ktora uzywa funkcji z IE* do wyswietlania czegos, a tylko konnekt ma problemy z tego rodzaju bledem. Sprawdzalem w logach systemu (jezeli to cus logami mozna nazwac :/) i zrodlem jest Application Popup z ntdll.dll
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.