Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problemy i sugestie dotyczące konnekta, dyskusja i pomoc :)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Katar83
Chciałbym sie także tutaj podzielić swoimi odczuciami co do Konnekta które pierwszo znalazły sie na forum wiadomosc.info

Jestem w miare poczatkującym użytkownikiem konnekta.Do tej pory trudziłem sie niemiłosiernie ,jak pewnie każdy z nas na poczatku swojej przygody z komunikatorami, z tragicznie zaprojektowanym ,wiecznie wieszającym sie i dającym zero zabawy i szczęścia GADU GADU(okreslenie PADU PADU powinno zastapić zdecydowanie pierwsze)
Najgorsze jest że mimo iż próbowałem z wieloma komunikatorami zawsze po jakimś czasie wracałem do Gadu-Gadu. (jakis wrodzony sentyment ,albo masochizm biggrin.gif)
Power Project nie okazał sie żadną alternatywą ,ponieważ wtyczki powodowały po jakimś czasie zawsze jakiś problem, no i był zdecydowanie za RAMożerny smile.gif
Tlen... nigdy nie spodobal mi sie do końca chodz i tak jest o wiele lepszy od GG
Inne komunikatory były raczej epizodami no może za wyjątkiem Mirandy z której korzystałem pare tygodni ,ale która także mnie nie przekonała. (Chyba jestem wybredny biggrin.gif)
Los chciał że trafiłem na komunikator Konnekt i wkońcu o dziwo jestem pewny że juz nie wróce do GG smile.gif)) No może poza szkołą ,chodz i tam mam zamiar poinstalować wkrótce wszedzie konnekta smile.gif (Akcja Anty GG biggrin.gif)

Jakkolwiek że lubie się grzebać zawsze w opcjach wtyczkach itp itd, i zwykła prosta konfiguracja nigdy mi nie wystarczy to... Zauwazyłem pare niedogodności i błędów którymi chciałbym sie podzielić tutaj i uzyskac ewentualne wskazówki bądz pomoc smile.gif

1.Pierwszą dziwną rzeczą którą dała o sobie znać to brak możliwości wysyłania smsów ze zwykłej bramki IDEI w konnekcie. Wysyłam mnóstwo smsów z internetu i nie sposób było nie zauważyć tego. Przeszukałem maaase forum itp itd dopóki dowiedziałem sie w czym tkwi problem ;o) Problem polegał na tym ze nie mogło załadowac w K tokena. Przyczyna - brak folderu temp w głównym folderze konnekta. Przy instalacji 0.6.21.121 którą własnie pobrałem z tej strony i jak mniemam jest wersją ostatnio dostępną powinien znaleźć sie taki folder, lub ewentualna poprawka w UPDATE. Podobno był jeszcze problem z plikiem const.lua i skryptem wysyłającym smsy na IDEE idea.lua ,jakkolwiek pobranie skryptu z update podobno pomaga smile.gif Gdyby nie to ,to TUTAJ znajdziecie aktualke która napewno wyeliminuje ten błąd jeśli takowy u was występuje. (Nie zapomnieć jednak o folderze temp smile.gif)
Chciałbym też pochwalić konnekt za mase skryptów do bramek ,w tym najwazniejsza jak dla mnie Mbox Idei dzięki któremu nie trzeba sie logować na stronie i tracić masy czasu(straszne lagi na IDEI zawsze biggrin.gif) by wysłać sms z tejże bramki smile.gif

2.Kolejny problem to dziwne zachowanie sie konnekta przy niektórych ludziach z listy kontaktów. Przykładowo:
Mam na liście kontakt o numerze GG : 44556677 opisany ALA
nie widze jego opisu chodz takowy posiada
gdy pierwszy odzywa sie do mnie, konnekt wywala mi nowe okno rozmowy z tym samym numerem 44556677 z widocznym opisem ale bez nazwy ALA
gdy dodaje kontakt do listy mam na liście :
kontakt ALA GG 44556677 bez widocznego opisu i statusem niedostepnym.
kontakt ALA 2 GG 44556677 z widocznym opisem i staustem
Kasuje oba kontakty ,poczym dodaje ponownie kontakt ALA GG 44556677 po czym ponownie mam ten sam problem ,póki osoba ALA nie odezwie sie do mnie sama i nie dodam jej ponownie do listy kontaktów.
Nie mam zielonego pojecia oco chodzi w tym problemie i gdyby nie to że ten problem mam tylko u niektórych osób (kwestia narazie 3 zauwazonych) to byłby to bardzo powazny impuls do tego zeby jednak poszukac innego komunikatora tongue.gif
na wiadomość info nie znalazłem zadnego tematu opisującego podobne problemy na konnekt.info jestem w środku przeszukiwania tematów i narazie nic tongue.gif (musicie wybaczyć mi ,ale jest tam jakies 1500 tematów bodajże tongue.gif jeśli chodzi o support,chodz ciekawo sie czyta biggrin.gif)

3.Kolejny problem jest podobny do tego wyzej lecz raczej chodzi tu juz napewno o wtyczke dwutlenek. Czytałem iz sprawia troche problemów i czasem wiesza konnekta, jednak u mnie problem przedstawia sie następująco :

jeśli ALA odzywa sie do mnie rozmawiając z tlenu ,jednak korzystając z numeru gg , to pokazuje mi sie nowe okno rozmowy z jej numerem 44556677 i z widocznym statusem np dostępnym oraz widocznym opisem ,a stary kontakt który mam wpisany na liscie jako ALA GG 44556677 pozostaje niedostępny na liście.

Możliwe że oba w/w problemy mają wspólną przyczyne jakkolwiek postanowiłem umiescić je osobno ponieważ o problemie 3 wiem cokolwiek wiecej smile.gif

Dziwna sprawa ,poszukiwania przyczyn w trakcie blink.gif

4.Wtyczka dotyczaca Jabbera. Próbowałem na trzech serwerach dostępnych na stronei jabber.org założyć nowe konto, nie chciało mnie wogóle połączyć

5.Nowe wtyczki które można zainstalować z UPDATE i to nawet nie beta ,powodują czesto krzaki konnekta, ale o tym nie bede pisał i sie rozdrabniał, jakkolwiek warto wspomnieć ,że jeśli ktoś poczatkujący sciagnie wtyczke np korektor i po ponownym uruchomieniu nie bedzie mógł wogóle odpalić konnekta ze względu na błedy krytyczne itp itd to od razu powróci do wcześniejszego komunikatora, a przeciez nie oto tutaj chodzi :angel_not:

6. Kolejny mały problem to GG.DLL a mianowicie gdy ustawie w tejże wtyczce opcje : używaj połaczenia bezpiecznego jeśli to mozliwe, nie widze powiedzmy połowy dostępnych moich znajomych. Ewentualnie pojawiają sie ze znacznym opóźnieniem. Rozmowy jednak moge z nimi prowadzić ,jednak są na liście niewidoczni. Gdy odznacze tą opcje wszystko jest wporządku. Może to problemy z serwerami GG ?smile.gif Nie orientuje sie choć chciałbym coś sie dowiedzieć na ten temat tongue.gif

7.Nie pokazuje pionowych opisów GG na liście kontaktów, głupie ale coraz wiecej osób korzysta ze statuska na GG


Reszta to juz bardziej juz moje propozycje do wprowadzenia w konnekcie smile.gif Sam bym chętnie sie za to zabrał niestety nie posiadam dostatecznej wiedzy ,chodz to nie byłby problem , i zdecydowanie czasu niestety sad.gif Wiec zostawiam to specjalistom bądz maniakom którzy znajdują go odrobine biggrin.gif
Mianowicie :

A)Nie mozna w konnekcie przełacząć chyba klawiszem np M osób z naszej listy które własnie zaczynają sie na M. Przykładowo mam na liście Marte ,Martusie ,Manka, MM , Mame ,Marte 2 ,częsc jest z nich dostępna ,cześć niedostepna, część była niedawno (pytajnik obok) ,część na zaraz wracam ,część z opisem ,a część po prostu bez opisu biggrin.gif A że posiadam na liście jakies 150 osób i kontaktów zaczynających sie na niektóre litery mam około 15 to znalezienie Marty 2 w gąszczu kontaktów sprawia pewne utrudnienie. W tym akurat GG góruje na K z czego bardzo ubolewam bo to chyba jedyny plus GG nad K blink.gif

cool.gif Utworzenie profilu powinno znajdować sie w menu ustawień a nie w pasku dołaczonym do tego przycisku tongue.gif Znalezienie tego troche zajęło mi czasu jednak ,a ogladajac mase topiców na forum tym i konnekta zauwazyłem ze nie jestem osobnionym przypadkiem tongue.gif

C) Wtyczki które powodują błędy powinny być wszędzie i masowo opisywane na każdym kroku łacznie w opisie wtyczki w menu ich wyboru że powodują czasem dziwne problemy i niestabilność konnekta biggrin.gif Bo np taki korektor który ściągnąłem na szybkiego nie posiadał ani w UPDATE ani w opisie wtyczki żadnej informacji na temat tego ze powoduje katastrofe :censored: i nowy uzytkownik taki jak ja musiał ponownie instalować całego konnekta na nowo, włacznie z kolejną zmianą interfejsu itp itd. Dlaczego? Bo nie miał zielonego pojecia ,że mozna było uruchomić K - plugins :[ Z drugiej strony skąd miałby wiedzieć ?biggrin.gif Nie przesiaduje przeciez na forach i nie mógł po prostu o tym wiedzieć smile.gif Na moje taka informacja powinna sie pokazywać w oknie z błędami ,gdy konnekt wywala nam bład krytyczny tongue.gif

D) Powinien ukazać sie jakis konkretny help, na temat konnekta oraz wtyczek, na bieżąco aktualizowany. Wiem ,że łatwo to powiedzieć a trudniej wykonać tongue.gif Sam bowiem robiłem dwa ogromne helpy i wiem ile z tym problemu by dostosować takowy poradnik/informator dla potrzeb laików komputerowych, ale jednak przydałby sie wink.gif

E) Importowanie archiwum GG, masa pracy napewno ,ale warta zainteresowania i stworzenia , wiele osób napewno by sie przesiadło na konnekta gdyby taka możliwość była.

F) Przydałby sie prosty wizardek dla konnekta w wersji podstawowej który wyglądałby mniejwiecej tak :
Pierwszy ekran : nazwa nowego profilu
Drugi ekran : wybieramy wtyczki komunikatorów z których chcemy korzystać : Gadu Gadu - i wszystkie opcje do niej,czyli podaj numer ,hasło ,importuj kontakty itp itd, Tlen - to samo itd...
Trzeci ekran : wybór wygladu Konnekta na zasadzie listy i zboku podgladu jak to bedzie wyglądać. Okno rozmów i okno kontaktów.
Czwarty ekran : DUŻY NAPIS INFORMUJĄCY UZYTKOWNIKA CZY CHCE DALEJ KONTYNUOWAĆ WIZARDA I DALSZE USTAWIENIA (via obecny interfejs)CZY ROZPOCZAĆ DZIAŁANIE PROGRAMU biggrin.gif
Pod spodem powinna sie też ukazać OOOOOGROMNA informacja : JEŚLI NIE CHCESZ NARAZIE DALEJ SIE TRUDZIĆ Z OPCJAMI KONNEKTA I POZOSTAC NA POZIOMIE OFEROWANYM PRZEZ GADU GADU KLIKNIJCIE ZAKOŃCZ I ZACZNIJCIE KORZYSTAĆ Z PROGRAMU biggrin.gif JEŚLI JEDNAK CHCECIE CZEGOŚ WIECEJ ZAPRASZAM DALEJ[LINK DO WIZARDA PRO:P]

********
Reszte będe dopisywał jak coś mi przyjdzie do głowy ,bo było tego wiecej ale juz zapomniałem w trakcie o czym miałem napisać tongue.gif <cwaniak>

********
Zalety? Jest ich wręcz ogrom. Nie wiesza sie jak GG ,które u mnie notorycznie wymagało reinstalcji przynajmniej raz na 2 tygodnie. Posiada wszystkie funkcje które posiadało GG ,no i mase wiecej oczywiscie smile.gif Jest małoRamożerny ohmy.gif ,choć spodziewałem sie gorszych doświadczeń tongue.gif No i możliwość zmiany praktycznie wszystkiego jeśli chodzi o interfejs smile.gif
Namawiam po kolei wszystkich znajomych na zmiane komunikatora smile.gif w 3 dni mojej akcji ``zareklamuj Konnekta`` udało mi sie przekonać juz 5 osób biggrin.gif Czyli nie jest źle ogólnie <cwaniak>

Z góry dzieki za wszelkie kontruktywne odpowiedzi tongue.gif
amfi
4) sprobuj www.chrome.pl wink.gif

A) M a potem spacja wink.gif

F) Wtyczka wizardek istnieje. Nie korzystalem ale na pewno jest wink.gif
Katar83
QUOTE(amfi)
4) sprobuj www.chrome.pl wink.gif


+GG - Usługa dostępna lokalnie (Według Jabber.org.pl)
Akurat na GG zalezy mi najbardziej a jeśli nie bede miał mozliwosci korzystania to raczej odpada,ale sprawdze smile.gif

QUOTE(amfi)
A) M a potem spacja wink.gif


To mnie w tym momencie ucieszyło najbardziej wink.gif

QUOTE(amfi)
F) Wtyczka wizardek istnieje. Nie korzystalem ale na pewno jest wink.gif


Wiem ze istanieje ale troche inaczej działa ,dla zwykłego laika z GG własnie taki jak opisałem najbardziej by odpowiadał zapewne smile.gif No i druga sprawa Wizardek jest tez ta wtyczką która sprawa że Konnekt wysypuje sie smile.gif Wiec lepiej nie polecać :roll:
amfi
Transport GG na chrome.pl dziala raczej bez problemu. W pracy uzywalem tkabbera i nie mialem raczej problemow (czasem sie cos kopie z gg ale ogolnie jest ok). Jezeli nie masz jeszcze konta jabberowego to polecam chroma. Transport tlena tez jest.

Twoj post byl chyba najdluzszy jak do tej pory wink.gif
amfi
A jeszcze na temat pkt 7 pierwszej wiadomości. Co by bylo gdyby 1/4 osob z twojej 150-osobowej listy miala pionowy opis ? wink.gif Gdzies na forum czytalem o propozycji automatycznego wywalania pionowych opisow smile.gif W tip'ie sa do przyjecia.
Katar83
QUOTE(amfi)
Transport GG na chrome.pl dziala raczej bez problemu. W pracy uzywalem tkabbera i nie mialem raczej problemow (czasem sie cos kopie z gg ale ogolnie jest ok). Jezeli nie masz jeszcze konta jabberowego to polecam chroma. Transport tlena tez jest.


Sprawdzimy smile.gif z informacji na stronie jabber.org.pl jak pisałem wynika ze transport gg tylko lokalnie więc u mnie niekoniecznie moze działać ,tymbardziej że mieszkam dość daleko od miejsca gdzie stoi serwer tongue.gif .Ale narazie czytam o Jabberze wink.gif Ale konto udało mi sie założyć wkońcu smile.gif


QUOTE(amfi)
Twoj post byl chyba najdluzszy jak do tej pory wink.gif


Nie lubie sie rozdrabniać tongue.gif

QUOTE(amfi)
A jeszcze na temat pkt 7 pierwszej wiadomości. Co by bylo gdyby 1/4 osob z twojej 150-osobowej listy miala pionowy opis ? wink.gif Gdzies na forum czytalem o propozycji automatycznego wywalania pionowych opisow biggrin.gif W tip'ie sa do przyjecia.


Nie lubie pionowych statusów,dlatego wspomniałem ze dla mnie to głupota tongue.gif ,i dla mnie ta propozycja jak najbardziej smile.gif Ewentualnie pionowe statusty wyświetlane jako poziome wink.gif
amfi
Z ta lokalnoscia transportu nie chodzi o odleglosc od servera tylko o to ze jest dostepna tylko dla zarejestrowanych. tzn ze jezeli sobie zalozysz konto na chrome.pl to wszystko bedzie ok. wink.gif

CODE
Zamknięcie transportów
15.XI.2004

Od dziś transporty zainstalowane na Chrome.pl dostępne są jedynie dla użytkowników serwera chrome.pl.

Zdecydowaliśmy się na ten krok, aby zmniejszyć obciążenie maszyny utrzymującej transporty i zapewnić większą stabilność tych usług.


Powyzsze ze strony www.chrome.pl
Katar83
Całkiem możliwe ,Jeśli chodzi o Jabbera to wciąz dla mnie czarna magia ,jakkolwiek akurat na chrome.pl transport GG w chwili obecnej mi nie działa ale to juz raczej wina serwerów chrome smile.gif

Zabawne :roll:
lhs
Logika tego cytatu (którego amfi przytoczył) jest powalająca - warunkiem skorzystania z transportów na chrome.pl jest założenie tam konta, czyli zwiększenie obciążenia maszyny utrzymującej transporty...
amfi
Hmm. Owszem, ta czesc

QUOTE
Zdecydowaliśmy się na ten krok, aby zmniejszyć obciążenie maszyny utrzymującej transporty i zapewnić większą stabilność tych usług.


nie byla potrzebna. Ale w przeciwienstwie do twojej wypowiedzi Ihs moja cos wniosla do tematu wink.gif wink.gif
lhs
Nie ciebie biłem. Biłem chrome.pl smile.gif
amfi
No to nie bijmy sie juz. W komunikacie na chrome byl ukryty sens wink.gif Mam nadzieje ze po powyzszym sprostowaniu wszyscy beda go dostrzegac. laugh.gif laugh.gif
mleko
QUOTE(Katar83)
E) Importowanie archiwum GG, masa pracy napewno ,ale warta zainteresowania i stworzenia , wiele osób napewno by sie przesiadło na konnekta gdyby taka możliwość była.


popieram smile.gif przy gg trzyma mnie m.in wlasnie brak importu archwium i brak jakiegos dzialajacego logowania statusow - ksl nie dziala - tzn prawidlowo zapisje tylko do historii
goog
QUOTE(Katar83)
QUOTE(amfi)

A) M a potem spacja wink.gif


To mnie w tym momencie ucieszyło najbardziej wink.gif

Super! Tego nie wiedziałem :roll:
Katar83
QUOTE(mleko)
popieram smile.gif przy gg trzyma mnie m.in wlasnie brak importu archwium i brak jakiegos dzialajacego logowania statusow - ksl nie dziala - tzn prawidlowo zapisje tylko do historii


A czego chcieć wiecej od ksl i logowania statusów ?smile.gif Ja jestem bardzo zadolony akurat z tej wtyczki wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.