Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problemy z łączeniem z histeria.pl
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
kortezon
witam,

na poczatku szczera wazelina - konnekt jest prawie idealnym komunikatorem, bardzo przemyslanym i strasznie milo sie na nim pracuje - a bawilem sie wieloma od czasow icq.

jednak w moi wypadku pojawil sie problem, ktory zaczalem opisywac w watku:

http://konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=3543

chodzi o serwer histeria.pl - poniewaz inny jest adres serwera (jabber.histeria.pl) a inna nazwa uzytkownika (user@histeria.pl) z programu konnekt nie mozna sie do niego podlaczyc - domena w nazwie usera tozsama jest z nazwa hosta (obecnie korzystam z psi, miranda rowniez sie laczy - w obu mozna recznie wpisac adres hosta i oddzielnie okreslic usera).

i tu pojawia sie prosba wprowadzenia takiej funkcjonalnosci we wtyczce kJabber - wtedy bylby juz miod i cud.

rozumiem ze wprowadzenie nowej funkcji dla uzytkownikow tylko jednego serwera moze nie wzbudzac entuzjazmu tworcy, lecz sadze ze moze sie ona przydac w przyszlosci, a takze wierze ze czlonkowie spolecznosci jabbera ochoczo pomoga swoja wiedza w tym zakresie. sam niestety nie posiadam wystarczajacej wiedzy by byc uzytecznym od strony technicznej.

pozdrawiam
kortezon
hao
Podmień jabberoo.dll w data\dll i zobacz czy ci zadziała... W polu "użytkownik" wpisz go razem z hostem

Załączniki

skolima
Zmiana nieco tematu. Korzystając z kJabber ( a także zmieniając status) nie mogę używać znaków unicoda - np. rosyjskich fontów. Z czego to wynika? Bo chodzi mi po głowie, że coś nie do końca jest zaimplementowane we wtyczce...

Przed chwilą testowałem na instalowanym na tą okazję psi. Bukwy idą w jedną i w drugą, tylko kiedy po którejś ze stron jest konnekt pojawiają się zamiast nich znaki zapytania.
Cthulhu
Witam,
właśnie zainstalowałem Konnekta - jako, że mam konto na histerii to odnalazłem ten wątek i skopiowałem plik w odpowiednie miejsce. Jednak nie mogę i tak się połączyć z serwerem. W tym momencie ustawienia mam takie:
serwer: jabber.histeria.pl
użytkownik: cthulhu@histeria.pl
jednak to nie działa...
Olórin
A próbowałeś odwrotnie:
Serwer: histeria.pl
użytkownik: cthulu@jabber.histeria.pl ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.