Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bez opisu
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
przydała by się pozycja w menu statudu "Bez Opisu"!!! smile.gif
sarinnn
Masz racje.. Troche uciazliwe jest kasowanie poprzedniego opisu... Ale historia opisow to bdb pomysl...
Ludwik
Uciazliwe? Chyba niee...
Ale najpierw trzeba sie zorientowac, że tak się ustawia status bez opisu. Użytkownicy przyzwyczajeni do G-G będą szukac specjalnej opcji...
hao
Ustawianie opisów w GG wg. mnie jest w ogóle dosyć niedorobione...
Huh Hao mi bardzo nie podoba się to menu z traya. Wolałbym, aby "Zakończ" było pod statusami a "Przwróć" najlepiej zlikwidowane.
Wg mnie Sad ma racje, menu w jednej kolumnie wyglądałoby estetyczniej.
A co do statusów to ostatnia wersja Tlena ma to fajnie zorganizowane.
hao
A jak wyglądałoby to menu w jednej kolumnie, gdy dojdzie więcej sieci? Hę???
Nie wybiegłem aż tak w przyszłość smile.gif Może jedno, a wybierając sieć rozwija się podmenu z wyborem ikonek?
Jestem nowy i nie chce sie wymądrzać, oczywiście większość zadecyduje.
Ludwik
Myślę, ża Hao zadecyduje smile.gif
Chociaż podmenu to byłby niezły pomysł. I koniecznie opcja żeby we wszystkich sieciach ustawiał się odrazu ten sam status (był zsynchronizowany)
jstarzak
Tyle ze wtedy potrzebna jest "tabela translacji", bo nie we wszystkich sieciach sa te same statusy - Tlen.pl tak samo jak chyba ICQ ma jeszcze (w stosunku do GG) np. Wroce pozniej oraz Zajety. Dlatego trzebaby ustalic czy Zaraz wracam to juz niewidoczny czy jeszcze "zaraz wracam"
misiu98
A mnie się podoba jedno menu w jednym rządku. Bo przecież i tak będzie w Tray'u więcej ikonek - po jednej dla każdej sieci, więc każa ikonka będzie miała własne menu. I każde będzie w jednej linijce i będzie ładnie.

Chyba, że się mylę? Ale to wtedy zawsze jest to jakaś opcja smile.gif
QUOTE(Ludwik)
Myślę, ża Hao zadecyduje smile.gif

Masz racje smile.gif

A z tą tabelą konwersji to niezły pomysł, bo jak będą np. cztery sieci, to 4 ikonki w trayu będą troche denerwujące. Ale z drugiej strony można by pozostawić wybór, bo kiedy będziemy wiedzieć, że Tlen jest rozłączony podczas gdy GG działa?
jstarzak
Ja wcale nie mowie o tym zeby byla jedna ikonka. Jedna ikonka jest nieergonomiczna - oczywiscie ze jedna ikonka dla jednej sieci. Ja to mowilem w kontekscie tego ze ktos powiedzial ze statusy powinny sie same zmieniac. kiedy zmienimy w jednej sieci to w innych jest ten sam.
Mi jednak najbardziej by pasowało:
:arrow: Wszystko w jednym równym menu i rozwijane submenu np.
GG > Dostępny....
ICQ> statusy
Tlen > statusy

user posted image
Ludwik
ja bym chciał tak jak SAD, z dodatkowym podmenu "WSZYSTKIE", które by zmieniało wszystkie na raz. Mogły by tam być tylko te statusy, które są wszędzie (lub w sieciach nieobsługujących specyficznych ststusów pojawiały by się odpowiednie opisy)
winthux
wpierw trzeba mieć co najmniej dwie sieci, które obsługuje konnekt a dopiero później próbować rozwiązać ten problem...

A do hao mam takie pytanie:
Jak on sobie wyobraża obsługę kilku sieci? Będzie kilka ikonek w trayu tak jak w tlenie czy jakoś inaczej ??

Bo te kilka ikonek w trayu różnych sieci to debilstwo. Jak będzie gg, tlen, icq to już są 3 dodatkowe iknoy !! Tray nam się rozszerza do niewyobrażalnych rozmiarów. A jak dojdą inne sieci to już wogóle będzie to bez sensu.
huh win.. mój pomysl Ci sie nie podoba bo chyba ktos mnie nie zrozumial ja nie chce tak:
-jak daje online to we wszystkich sieciach sie zmienia..
Chciałbym tylko ładnie ulozone menu w jednej kolumnie to jest chyba do zrobienia? A nowe sieci takie jak ICQ czy Tlen moglby rejerstrowac sobie nowe submenu.. smile.gif
co do ikonek w trayu to niewiem czy nie lepiej by było zostawic jedną może byłoby wygodniej mieć każdą sieć pod inną ikonką ale mało to ikonek macie w trayu? ewentualnie jeżeli ma być kilka ikon to dobrze by było żeby dało sie je ukryć (xp) bo w tlenie nie dało rady (GG). tzn dało się ale tylko do ponownego odpalenia kompa smile.gif
hao
Co do tray'a, pomysł z podmenusami jest całkiem niezły...
Co do ikonek myślałem nad dwoma rozwiązaniami (mogłyby być do wyboru):

- albo ikonka jednej, wybranej sieci
- ikonka 'zbiorcza' pokazująca status jaki ostatnio ustawiliśmy wszystkim sieciom, bo na pewno będzie menu podstawowe, którym będziemy ustalać status wszystkich sieci, jakie mamy włączone...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.