Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: nowy RAM
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
jiobel.
Cześć wszystkim!
Mam takie małe pytanko, na które chciałbym jeszcze przed zakupem otrzymać odpowiedź. A więc:
Czy jeśli mam do wyboru kość Kingstona i GoodRam`a, to mam wybrać to pierwsze, czy może drugie.
Drugie pytanie:
Czy muszę robić reinstalkę OS - WinXP pro po zamontowaniu nowej kości.
I wreszcie trzecie pytanie:
Czy duże są różnice między (tzn. w szybkości działania) między 266, a 400 MHz kości (mam płytę główną 266, więc chyba nie ma sensu kupować z wyższą częstotliwością)?

Już mówię, że na kompach znam się tylko troszkę smile.gif więc wasze odp. i rady, są bardzo ważne.
Pozdrawiam.
Przemekc1
1. Ja zdecydowałby się na Kingston'y.
2. Nie będzie to konieczne.
3. Różnice są spore, ale to zależy od procesora, a nie od płyty głównej. Są jednak w przypadkk w których płyta nie wykorzystuje wyższych częstotliwości i ram może nie pójśc. Ważne jest by pamięc była synchroniczna do procesora.

PS. Ty tą pamięć kupujesz czy dokupujesz? Bo to dosyc ważne jakie masz częstotliwości na ewentualnych innych pamięciach. Napisz jaką masz szyna taktowania procka (chyba taka jest nazwa). Aha no i najważniejsze jeżeli masz stare pamięci to jakie (sdram ddram) i jakie chcesz kupić.
jiobel.
Już w sumie nieaktualne - kupiłem GoodRamy 512 MB 400MHz. Tzn. Dokupiłem do swoich 256 MB 266MHz. Mam płytę główną:

QUOTE
Nazwa płyty głównej Shuttle AK31
Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz

Właściwości magistrali pamięci
Typ magistrali DDR SDRAM
Szerokość magistrali 64-bitowy(a)
Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (DDR)
Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz
Przepustowość 2133 MB/sek


Teraz muszę sobie uzbierać na nową płytę główną chyba smile.gif
Powiedzcie, czy dobrze (a może źle) zrobiłem. Dzięki z góry.
Przemekc1
Jak chodzi to dobrze, ale przez te taktowania nie osiągnisz pełnej wydajnosci.
jiobel.
Chodzi dobrze smile.gif A, że nie osiągnę pełnej wydajności - poczekamy do zakupu nowej płyty głównej biggrin.gif
Pytanie jeszcze jedno (takie OT): co zrobić, żeby XP szybciej się ładował? teraz trwa to niemiłosiernie długo. Dzięki za odp smile.gif
Przemekc1
Na pewnym forum było o tym pełno, cały artykuł jak znajde to Ci dam linka. Za dużo do pisania jest.
pielgrzym
Jest takie narzędzie Microsoftu - nazywa się BootVis (działa tylko dla 2k lub XP). Opinie są różne - u mnie po zastosowaniu jest widoczne przyspieszenie startu. AFAIR było na stronie M$ do darmowego ściągnięcia, jak coś, to pisz na priv wink.gif
jiobel.
Dzięki bardzo. Troszkę pomogło, ale dalej to nie to, co chciałem uzyskać. Chyba czeka mnie format :|
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.