Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Własna sieć Konnekta - dyskusja
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
arkadyjczyk
wydzielono z wątku nowy komunikator HAPI // Olórin

Tak się zastanawiam czy nie byłoby dobrym pomysłem podpięcie się pod jakiś działający serwer jabbera (ustawianie własnego nie miałoby chyba sensu bo ktoś musiałby go nadzorować). Zrobić coś w stylu sieci konnekta. Porobić jakiś konfigurator co przy instalacji proponowałby założenie konta, itd, tak jak to jest przy gg. Oczywiście trzebaby dopracować wtyczkę jabbera, zrobić np. wysyłanie plików. Wtedy możnaby się chwalić, że ma się własną sieć, a ci co się więcej znają wiedzieliby, że to jest jakiśtam ogólnodostępny serwer jabbera.
Przemekc1
QUOTE(arkadyjczyk)
Tak się zastanawiam czy nie byłoby dobrym pomysłem podpięcie się pod jakiś działający serwer jabbera (ustawianie własnego nie miałoby chyba sensu bo ktoś musiałby go nadzorować). Zrobić coś w stylu sieci konnekta. Porobić jakiś konfigurator co przy instalacji proponowałby założenie konta, itd, tak jak to jest przy gg. Oczywiście trzebaby dopracować wtyczkę jabbera, zrobić np. wysyłanie plików. Wtedy możnaby się chwalić, że ma się własną sieć, a ci co się więcej znają wiedzieliby, że to jest jakiśtam ogólnodostępny serwer jabbera.


Szukaj, szukaj tongue.gif Był już taki temat. No i poco to wszystko skoro jest jabber, tlen, gg icq itp.
Olórin
Chyba nie zrozumiałeś słów poety, arkadyjczykowi chodzi o to żeby uruchomić konnektowy serwer jabbera i walnąć kreator konfiguracji konta na tymże serwerze. Poprostu takjakby własna sieć - dokładnie tak jak zrobili to twórcy hapi, jednocześnie nie odcinając się [tak jak zrobił tlen] od reszty sieci jabber. Na serwerze można by uruchomić szereg usług zrobionych pod konnekta ;-)

QUOTE
Wtedy możnaby się chwalić, że ma się własną sieć, a ci co się więcej znają wiedzieliby, że to jest jakiśtam ogólnodostępny serwer jabbera.

Tak jak to robią w hapi....
QUOTE
No i poco to wszystko skoro jest jabber, tlen, gg icq itp.

Nazwałbym to chwytem marketingowym...

QUOTE
Tak się zastanawiam czy nie byłoby dobrym pomysłem podpięcie się pod jakiś działający serwer jabbera

Serwer koniecznie w domenie konnekt.info, założenie swojego serwera to nie jest aż tak wielki problem zwłaszcza że milka zna sie na konfiguracji jabberd2 wink.gif

hao kiedyś wspominał o takiej możliwości, ale moim zdaniem powinno nastapić kiedy konnekt ustabilizuje się w jakiejś postaci, bo teraz nie ukrywajmy - mamy wersję rozwojowa, jeszcze nie czas na przypływ mas użytkowników....
Przemekc1
Bodajże Hao w temacie o własniej sieci napisał o tym, że taki pomysł narazie nie przejdzie biggrin.gif
arkadyjczyk
Niekoniecznie o to mi chodziło. Bardziej o dogadanie się z działającym już serwerem. My promujemy ich, oni nas. Nie ustawiamy własnego serwera tylko się pod kogoś podpinamy. My niby mamy "własną" sieć, a oni "własny" komunikator. Możnaby wtedy dopracować wtyczki do ich transportów a oni ewentualnie transporty do wtyczek. Mogłoby dać to duże możliwości.
case
QUOTE(Olórin)
QUOTE
Tak się zastanawiam czy nie byłoby dobrym pomysłem podpięcie się pod jakiś działający serwer jabbera

Serwer koniecznie w domenie konnekt.info, założenie swojego serwera to nie jest aż tak wielki problem zwłaszcza że milka zna sie na konfiguracji jabberd2 wink.gif

hao kiedyś wspominał o takiej możliwości, ale moim zdaniem powinno nastapić kiedy konnekt ustabilizuje się w jakiejś postaci, bo teraz nie ukrywajmy - mamy wersję rozwojowa, jeszcze nie czas na przypływ mas użytkowników....

niby zalozenie to nie problem, ale potrzeba by dobrej maszyny i lacza, zeby zapewnic temu serwerowi w miare przyzwoita [tj. przewyzszajaca m.in. chrome.pl :twisted: ] stabilnosc, co przy duzej ilosci uzyszkodnikow jest trudne.. ja bym to widzial tak, zeby nie "zamykac serwera" tak jak w tlenie, ale umozliwic kontakt z nim jedynie poprzez K.. :twisted: :wink:
Olórin
Łącza mocnego wcale nie trzeba, duży transfer wykorzystywany jest jedynie przy logowaniu (przesyłanie listy kontaktów) , potrzebna jest jedynie mocna maszyna.... A ja nie wiem co ty masz do chrome, w tej chwili jest praktycznie 100% uptime, fakt że czasami dostaje czkawki, ale nie przeszkadza to w komunikacji.

QUOTE
ale umozliwic kontakt z nim jedynie poprzez K.

Nie widzi mi się to, często korzystam np. od znajomych z JETI Applet (Jabber przez Javę), nie bede przecież instalował specjalnie K żeby sprawdzić wiadomości..... W gre wchodzi np. zablokowanie rejestracji z innych klientów.
lhs
QUOTE(Olórin)
A ja nie wiem co ty masz do chrome

Ja mam tylko jedno - że zamknęli się na ludzi z zewnątrz, a to kłóci się z całą ideą Jabbera.
MiLKA
QUOTE(lhs)
QUOTE(Olórin)
A ja nie wiem co ty masz do chrome

Ja mam tylko jedno - że zamknęli się na ludzi z zewnątrz, a to kłóci się z całą ideą Jabbera.

E-eeee.. zamkneli transporty dla ludzi z zewnątrz, serwer jest otwarty dla wszystkich a to jest WIELKA różnica, niż np. TLEN (gdzie twoje zdanie by idealnie pasowało)
lhs
Może to pierwszy krok w kierunku Tlena...
MiLKA
to pierwszy krok w celu uspokojenia ludzi narzekających na stabliność działania chrome!
lhs
Racja. Odkąd się od nich wyniosłem - przestałem narzekać biggrin.gif
case
QUOTE(Olórin)
Łącza mocnego wcale nie trzeba, duży transfer wykorzystywany jest jedynie przy logowaniu (przesyłanie listy kontaktów) , potrzebna jest jedynie mocna maszyna.... A ja nie wiem co ty masz do chrome, w tej chwili jest praktycznie 100% uptime, fakt że czasami dostaje czkawki, ale nie przeszkadza to w komunikacji.

QUOTE
ale umozliwic kontakt z nim jedynie poprzez K.

Nie widzi mi się to, często korzystam np. od znajomych z JETI Applet (Jabber przez Javę), nie bede przecież instalował specjalnie K żeby sprawdzić wiadomości..... W gre wchodzi np. zablokowanie rejestracji z innych klientów.

tak tylko gdybalem, bo wydawalo mi sie, ze ma to wplyw na stabilnosc.. a co do chrome, to..
QUOTE(lhs)
Racja. Odkąd się od nich wyniosłem - przestałem narzekać  biggrin.gif

.. podobnie ja i odnosze sie do okresu, kiedy mialem tam konto (rok temu) - tragedia.. :roll:
Olórin
Co z tego że taki wątek był, poziom tej dyskusji jest powyżej średniej krajowej....
Przemekc1
To trzeba przyznać biggrin.gif
riddle
W sumie WPKontakt też ma "swoją sieć"... wspomnieliście, że Hapi także, to uważam, że dodanie podobnej opcji do K nie sprawiało by kłopotów ideologicznych. Jak wspomnieliście 'problemem' jest tylko ustabilzowanie K (a z misc. też, moim zdaniem, pozwolenie wyboru tej dodatkowej sieci jako normalnej sieci Jabber - nie uśmiecha mi się widzieć dodatkowej ikonki w oknie gł. K. wink.gif )

Ogólnie pomysł fajny. Ciekawe czy kiedyś K. będzie takim projektem, że będzie miał masę działających non-stop transportów na serwerze i obsługę tylko jabbera w programie :]. Mi by się podobało. smile.gif
hao
Zgodzę się z dwiema rzeczami,
- przydałby się serwer Jabber w domenie Konnekt.info,
- jeszcze na ten serwer za wcześnie smile.gif
dami
Serwer to według mnie nie klopot. Poszukac serwerów dedykowanych. Mysle ze wystarczy spokojnie 1000GB. Takie serwery kosztują 200-800zł. Myślę, że napewno znajdzie sie sponsor. Ciekawe oferty mają www.cxc.pl www.hc.pl

Pozdrawiam dami
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.