Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: KTP
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Stron: 1, 2
blindman
dzieki wielkie, juz testuje smile.gif

---edit----
wtyczka fajna, ale trzeba miec jakis serwer sad.gif
ja mam ftp-a na swoim dysku, ale ten niestety nie dziala albo nie umiem skonfigurowac, czy moglbys mi jakos pomoc??
arkadyjczyk
A co za problem założyć sobie gdzieś darmową stronę internetową, np na onecie, interii lub gdzie kto chce.
blindman
no mam te pare mega na webparku, od aster mam tez 30 mb, wiec z tego na razie korzystam, ale jestem ciekawy czy nie udaloby sie jakos zrobic tak zeby udostepniac bezposrednio ze swojego dysku skoro mam zalozonego ftpa, zeby KTP pisal nastepujacego linka:
ftp://login:haslo@mojeIP/jakis.tam.plik

nie musialbym wtedy wysylac na serwer tylko od razu by sie sciagalo ode mnie z dysku. Bo tak to najpierw musze na serwer wyslac, a potem ktos pobrac z serwera. Jezeli plik jest maly to nie ma problemu, gorzej jak nieco wiekszy....ja niestety nie umiem tego zrobic....sad.gif
ale moze komus spodoba sie moj pomysl i wcieli go w zycie
_menic_
QUOTE(blindman)
no mam te pare mega na webparku, od aster mam tez 30 mb, wiec z tego na razie korzystam, ale jestem ciekawy czy nie udaloby sie jakos zrobic tak zeby udostepniac bezposrednio ze swojego dysku skoro mam zalozonego ftpa, zeby KTP pisal nastepujacego linka:
ftp://login:haslo@mojeIP/jakis.tam.plik

nie musialbym wtedy wysylac na serwer tylko od razu by sie sciagalo ode mnie z dysku. Bo tak to najpierw musze na serwer wyslac, a potem ktos pobrac z serwera. Jezeli plik jest maly to nie ma problemu, gorzej jak nieco wiekszy....ja niestety nie umiem tego zrobic....sad.gif
ale moze komus spodoba sie moj pomysl i wcieli go w zycie
zainstaluj guidFtp i po klopocie smile.gif
GareK
Ja jednak zdecydowanie bym wolal dwutlenqa z mozliwoscia przesylania plikow :] FTP mam niestety tylko na webparku, a bardzo zalezy mi na przesylaniu mp3 przez dwutlenka. Niestety pliki po pare mb na webpark.pl nie przejda....sad.gif
@_menic_
wlasnie mam zalozonego ftpa przez GuildFTP ale nie chce mi sie recznie pisac linkow, jak chce cos komus wyslac, a jak ktos jest malo doswiadczony lub tepy i na ftp-a nie umie wejsc, to wtedy trzeba napisac gotowego linka, ktorego wystarczy tylko kliknac....
fajnie by bylo skonfigurowac ftpa zalozonego przez guilda w KTP, probowalem ale nie umiem sad.gif
chociaz moze mojemu ftp przypisze jakas domene http da sie tak??
blindman
ooops sory, zapomnialem sie zalogowac i powyzej poszedl moj post jako goscia
Aule
Nie wime czemu, ale na windowsowych serwerach ftpowych nie można sie zalogować KTP. Serwer powinien wtedy odesłać "220 costam cosam", co robią linuxowe serwery, a serwer na win jakieś znaczki odsyła..... Katalog jeśli podstawowoy to nie jakieś '/' tylko puste. Login i reszte tak jak w kliencie ftp masz ustawić.
blindman
probowalem, ale za chiny nie udaje mi sie skonfigurowac ftpa zalozonego na dysku przez GuildFtp, moze komu sie udalo i poratuje?
albo moze ktos ma namiar na jakis dobry serwer na ktory bedzie mozna wrzucic jakis wiekszy plik tak do 10 mb
bo to co oferuje za darmo webpark to raczej zenada...
StRuGi
spymac.net - 100 mb, brak limitu wielkosci pliku oraz brak limitu transferu miesiecznego.
blindman
@StRuGi
Dzieki wielkie juz sprawdzam smile.gif
GareK
QUOTE(StRuGi)
spymac.net - 100 mb, brak limitu wielkosci pliku oraz brak limitu transferu miesiecznego.

Platny sad.gif
StRuGi
Pipa, a nie platny, mam 3 konta i za zadne jakos nie place.
blindman
jest darmowy tak jak STRUGI mowil!! sam zalozylem, polaczylem sie z serwerem ftp, ale po wrzuceniu nie udaje mi sie tego podlinkowac w zaden sposob sad.gif i nie wiem czemu :/
NelQ
QUOTE(blindman)
(...) sam zalozylem, polaczylem sie z serwerem ftp, ale po wrzuceniu nie udaje mi sie tego podlinkowac w zaden sposob sad.gif i nie wiem czemu :/


U mnie wysyła błędny link kiedy w nazwie pliku jest spacja (np. http://jakis.tam.adres///KTP//jakis plik.xyz to jako link jest wysyłane tylko to co podkreślone, to co jest o spacji wyświetlane jest jako normalny tekst)

QUOTE(blindman)
jest darmowy tak jak STRUGI mowil!! (...)

Możesz podać linka do darmowej rejstarcji, bo pod http://www.spymac.com/hosting/ są do wyboru 3 opcje ale wszystkie płatne sad.gif
StRuGi
Zarejestruj sie.
NelQ
StRuGi jaki jest adres FTP po zarejstowaniu??
StRuGi
ftp://login.spymac.net
KTP nie da sie skonfigurowac do wspolpracy z tym serwerem, a szkoda.
Aule
NelQ: Masz starą wersje, w nowej becie jest już od ok. tygodnia zamiana spacji na _.
Strugi: adres do ktp wpisujesz bez ftp://. Zobacz czy to serwer linuxowy, czy windowsowy.
StRuGi
Tyle to ja wiem, na spymac.net, trzeba wrzucac na ftp'ie do katalogu html, czyli jak cos wrzucimy do ftp://login.spymac.net/html/plik.xxx to link do tego bedzie http://login.spymac.net/plik.xxx
Aule
No więc w czym problem? Po to jest ten ptaszek od dodawania katalogu, bo odptaszkowujesz i podajesz po prostu część linka bez '/', która jest przed nazwą pliku( w tym wypadku http://login.spymac.net ).
StRuGi
lol, nie wiem dlaczego, ale wczesniej o tym nie pomyslalem ;P
blindman
no spymaca juz skonfigurowalem pod KTP biggrin.gif

kolejnym fajnym serwerem jest www.kgb.cz za friko daja 200 MB a transfer upload/download do serwera ftp jest 2,8 mbit/s czyli 300 kbit/s!!!!

strona cala w jezyku czeskim ale zarejestrowac sie jest latwo smile.gif
StRuGi
Konfig KTP dla spymac.com powinien wygladac tak:
user posted image
NelQ
Działa smile.gif Dzięki
GareK
Ja rowniez dziakuje tongue.gif
blindman
dziala wszystko pieknie, ale zmartwie tych co maja internet przez kablowke ASTER - domena aster musi miec jakiegos zasranego bloka czy cos, bo po prostu nie wczytuja sie strony spymaca - trzeba ustawic jakies anonimowe proxy i dopiero wtedy dziala, tak poza tym jest lux
lhs
pz16 - czy mógłbyś spróbować zrobić w KTP takie myku, coby wysyłane linki zapisywały się w historii??
Aule
Takie myku jest chyba możliwe wink.gif
StRuGi
To rob, a my tu czekamy ;]
blindman
wlasnie...dolaczam sie do prosby o takie myku smile.gif hehe
.misiek
mam zapytanie jak sobie skonfugurować TotalCdm co by się dało zalogować na ftp www.spymac.net bo pluje mi się że podałem nieprawidłowy login/hasło a wszystko się zgadza :?
case
QUOTE(.misiek)
mam zapytanie jak sobie skonfugurować TotalCdm co by się dało zalogować na ftp www.spymac.net bo pluje mi się że podałem nieprawidłowy login/hasło a wszystko się zgadza  :?

zupelny strzal: moze trzeba podac login z koncowka "@spymac.com" ??..
.misiek
właśnie :oops:
póxno było :wink:
lhs
pz16 - dlaczego się nie chwalisz, że myku już jest na becie?? Anyway - THX!!
Aule
A co sie chwalić będe, coś u mnie dziwnie to działa, tak jakby dodawało gdzie nie trzeba. Link powinien być widoczny w rozmowie, tak jakbyśmy to my go wysłaliśmy. Tymczasem u mnie po wysłaniu wogle nie dodaje, a historia sie blokuje.
ikari
A ja chcialbym sie dolaczyc do prosby z 1 posta: niech to DWUTLENEK obsługuje przesyłanie plików, bedzie o wiele wygodniej tongue.gif
lhs
pz16 - poważnie?? U mnie działa [prawie] wyśmienicie!! (Prawie, bo z historią rzeczywiście jest mały problem: otwieramy historię danego kontaktu - pusta; zamykamy historię i ponownie ją otwieramy - wszystko jest na miejscu).
Aule
No widzisz, a u mnie to mogę sobie tak otwierać i zamykać do znudzenia....
lhs
... no i zapomniałem dodać, że wszystkie linki zapisują się tam, gdzie powinny biggrin.gif
NelQ
QUOTE(pz16)
(...) coś u mnie dziwnie to działa, tak jakby dodawało gdzie nie trzeba. Link powinien być widoczny w rozmowie, tak jakbyśmy to my go wysłaliśmy. Tymczasem u mnie po wysłaniu wogle nie dodaje, a historia sie blokuje.


QUOTE(pz16)
No widzisz, a u mnie to mogę sobie tak otwierać i zamykać do znudzenia....


Mi też właśnie padło wyświetlanie historii po update-cie sad.gif

EDIT:
Już wszystko OK.
GareK
QUOTE(pz16)
A co sie chwalić będe, coś u mnie dziwnie to działa, tak jakby dodawało gdzie nie trzeba. Link powinien być widoczny w rozmowie, tak jakbyśmy to my go wysłaliśmy. Tymczasem u mnie po wysłaniu wogle nie dodaje, a historia sie blokuje.

A mi to dziala idealnie ;] zadnych problemow z historia ;]
GJ ^^
ikari
QUOTE(ikari)
A ja chcialbym sie dolaczyc do prosby z 1 posta: niech to DWUTLENEK obsługuje przesyłanie plików, bedzie o wiele wygodniej tongue.gif
<olany> tongue.gif
lhs
Heeeej, przecież pz16 pisał o blokowaniu historii PO WYSŁANIU PLIKU przez najnowszą betę KTP!! A ja pisałem, że PO WYSŁANIU PLIKU przez KTP historia się blokuje, ale po zamknięciu/otwarciu wszystko działa bez problemów. A jeżeli plików nie wysyłam - nic złego się z historią nie dzieje. Teraz pz16 powinien sprawdzić, co się dzieje z jego historią, jeżeli wyłączy KTP.
lhs
pz16 - dlaczego ktp przestał zapisywać linki??
Aule
Przestał?? U mnie chyba dalej zapisuje.
lhs
Przestał. Ostatnia beta z 19.12.
afterkill
jak wysylam komus cos przez KTP to w okienku nie widze linka, ani informacji o jego dostarczeniu, co moze byc tego przyczyna?
psota
nic poprostu u nikogo się nie wyświetla tongue.gif
.misiek
A co zostało poprawione po ostatniej becie (27.01.05), bo nie bardzo mogę znaleźć nfo?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.