Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pomysl na wtyczke?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
cRoMo
Chyba calkiem niezly pomysl... Otoz: kazdy z Nas wie chyba, ze dobre wychowanie nakazuje zwracac sie do kogos z 'duzej litery', czyli nie piszemy 'tobie, a 'Tobie'. Kazdy tez wie jak daleko od dloni jest klawisz 'shift' na klawiaturze wink.gif. Zatem taki pomysl, aby ktos napisal wtyczke automatycznie poprawiajaca takie zwroty. Nie ma takich slow duzo, to chyba beda wszystkie: tobie, ci, wam, ty, on, ona, im, nas. Nawet nie ma potrzeby (chyba) konfigurowania takiej wtyczki. Jasne i proste. Ktos sie bierze za to (udzielam praw paterntowych wink.gif)?

PS. Chyba wezme sie za nauke c++ biggrin.gif
jstarzak
Hmm - mi sie wydaje, że on, ona i nas nie pisze sie z dużej litery chyba, że chodzi nam o jakąś wyjątkową postać. Jeszcze musi być "Jego" np. Jego Wysokość Karol V smile.gif - teraz wtyczka ma stwierdzać czy "jego" ma oznaczać "jego mózg jest mały jak orzeszek", czy "Jego światłość spłynęła na mnie" smile.gif teraz już wchodzimy coś bardziej skomplikowanego od semantic web, bo już komputer musiałby rozumiec kontekst zdania. Przypominam, że prace W3C nad SW jeszcze trwają i tak bedzie długo.
Heh cRoMo masz pomysly smile.gif.. trzymajac shift latwo jest dojsc do poszczegolnego klawisza. Jak ktos bedzie chcial z duzej to sobie napisze z duzej smile.gif, ale wymysliles hehe 8) laugh.gif
Ludwik
A ja na którymś z kombajnów komunikatorowych pod linuxem miałem podobną wtyczke, nazywała się chyba "spellchecker". Działał na bardzo prostej zasadzie, w jedym polu wpisywało się słowo (wyrażenie) a w drugim tekst na jaki miała je zamieniać. W ten sposób można było poprawiać automatycznie wszystkie nasze częste literówki.
Taką wtyczke można wykorzystywać też do bardziej wyrafinowanych celów. Możemy sobie wybrać jakieś hasło, które będzie zamieniać na jakiś dłuuuugi, często używany tekst, którego nie chce nam się każdorazowo wpisywać (ja np. będąć adminem na dużym czacie miałem tak zrobioną standartową odpowiedź na proźbę na opa, wszystkie zasady przyznawania itd. wink.gif)
Tego mi zawsze najbardziej brakowało pod Window$em.
cRoMo
jstrzak - mysle, ze nie ebdziemy sie az tak zaglebiac. Kazdy sobie ustawi wg. wlasnych potrzeb, te podstawowe (ci, ty, tobie, wam, nas) chyba nie podlegaja dyskusji, a i z tych najczesciej sie korzysta. To tylko pomysl na wtyczke, przeciez nikt nie musi z niego bezwzglednie korzystac.

Sad - "Jak ktos bedzie chcial z duzej to sobie napisze z duzej"
Jak ktos bedzie chcial uzywac wtyczki, to bedzie jej uzywal ... Ciekaw jestem, czy gdyby ktos napisal ta wtyczke to bys z niej nie korzystal .. :evil:

Ludwik - o takim zastosowaniu wtyczki nie pomyslalem, a w zasadzie dzialanie sprowadza sie do tego samego. Byc moze Twoje uzupelnienie pomyslu skusi kogos do napisania wtyczki smile.gif
cRoMo no wiesz.. nikt nikogo nie zmusza do uzywania wtyczek.. tongue.gif ty np, nie musisz uzywać wtyczki gg laugh.gif tongue.gif....joke only... :roll:
miluti
To co proponuje Ludwik na wtyczkę ze spellcheckerem to niezła rzecz "Ale jesteś szybki..." wink.gif
Ja problem dużych liter rozwiązałem już dawno... Proste pytanie czy mogę pisać z małej litery bo tak będzie szybciej smile.gif

Jak dotąd żadna panienka mi nie odmówiła :wink: laugh.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.