Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: nie łączy :(
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
munda2
przeczytałam wszystko uważnie ale nie ma rozwiązania na mój problem sad.gif
nie mogę się połączyć z serwerem jabbera sad.gif
żadnym
mam już swoje konto i łaczę się przez WP Kontakt bez żadnych problemów w konfiguracjach konektu sprawdziłam wszystko po 10 razy ale nie udało mi się ani razu połączyć z jabberem sad.gif (tlen chodzi bez problemów) konekt założyłam zeby mieć jeden komunikatopr a nie trzy ale wygląda na to że jednak przy trzech będę musiała pozostać sad.gif
pomóżcie mi
z góry dziękuję
atol
coś się wyświetla czy tylko się nie łączy?
Możesz spróbować zaznaczyć ssl
munda2
no niestety ssl też już próbowałam
po prostu najpierw - Trwa łączenie a potem niemożna się połączyć z siecią jabber sad.gif i to już drugi dzień
czy może to być spowodowane tym że mam odcięte wejście na gg ??
albo jakimiś zabezpieczeniami firewola ??
Aule
Hehe. Sama sobie odpowiedziałaś. Pewnie firewall blokuj porty oprócz 80 i tego od poczty :wink:
munda2
no dobra tylko dlaczego WP kontakt chodzi bez problemów ?? zresztą tlen też smile.gif
on jest obsługiwany przez 80 ?? to w takim razie co obsługuje konekt ??
wogóle się na tym nie znam ;( ale wydaje mi się że jak chodzi sam WP Kontakt to przez konekt też powinien chodzić sad.gif
hao
Może Twoja sieć wymaga ustawień proxy? Jeżeli na prawdę wszystko ustawione jest tak samo jak w wymienionych przez Ciebie działających programach, to nie powinno być problemów z połączeniem...
munda2
no właśnie wydaje mi się że wszystko jest ustawione dobrze i sprawdzałam po dziesięć razy czy jest oki i literówki nie ma i próbowłam przez różne serwerty i ssl i bez ssl i tlen od początku ładniutko przechodzi przez konekt a WP kontakt ni huhu ;(
wojchan
A spróbuj ustawić port na 443. Jeżeli Tlen i WPK działają to powinno to pomóc...
munda2
sorki ale który port i gdzie ??
jestem tylko głupią kobietą i nie znam się na takich nowościach sad.gif
Sija
QUOTE(munda2)
[...] nowościach sad.gif


nowosciach ? jakich nowosciach ? wink.gif
riddle
Ustawienia -> Użytkownik -> Jabber [klik!]
grupa Serwer -> serwer to jabber.wp.pl a na dole tego masz Port. Wpisz to co podał Ci kolega na gorze... jesli to pomoze, ja nie wiem :-)

/me zauwazyl ze sija ma zadziwiajaca zdolnosc do offtopikowania tongue.gif
lhs
... i kopania po kostkach.
munda2
pomogło smile.gif
dzięęęęki !!!!! biggrin.gif
munda2
a nie wiecie jeszcze jak obejść blokadę gg ??
powinno sie przez inne komunikatory lączyć na gg,
w kazdym razie teoretycznie :>
riddle
QUOTE(munda2)
a nie wiecie jeszcze jak obejść blokadę gg ??
powinno sie przez inne komunikatory lączyć na gg,
w kazdym razie teoretycznie :>


Jeśli mówisz o tym, że przez Konnekt łączysz się z Gadu-Gadu i nie możesz w tym samym czasie z innego programu połączyć się z tym samym numerem, to tak nie zrobisz. Przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo. Możesz mieć połączenie na dwa numery, ale to już inna bajka.
munda2
nie o to mi chodzi smile.gif
po prpostu w pracy mam zblokowne wyjście na gg
ale powinno chodzić przez tlen albo WP albo konekt tylko nie wiem jak to zrobić sad.gif
case
mozesz sprobowac: http://web.gadu-gadu.pl :wink:
riddle
a transport przez jabbera? pomogloby?
atol
chyba by pomógło bo leci to zapewne na porcie jabberowym.
munda2
chodzi mi o to że administartor zablokjował port na którym łączy się gg w cłej firmie.
Wiem że powinno się wtedy łączyć przez inne komunikatory ale mi się nie łączy
nie wiem jak to ustawić
wtedy omija port i łączy się przez sieć sad.gif
hah tyle że teorię znam ale z praktyką mi nie idzie
czy ktoś wie jak to minąć ?????
Sija
QUOTE(munda2)
chodzi mi o to że administartor zablokjował port na którym łączy się gg w cłej firmie.
Wiem że powinno się wtedy łączyć przez inne komunikatory ale mi się nie łączy
nie wiem jak to ustawić
wtedy omija port i łączy się przez sieć sad.gif
hah tyle że teorię znam ale z praktyką mi nie idzie
czy ktoś wie jak to minąć ?????


uzywajac proxy ?
munda2
nie wiem jak dokładnie ale jakoś to się da zrobić sad.gif
wiem że ktoś to obszedł ale nie wiem jak ;(
juliette26
QUOTE(munda2)
przeczytałam wszystko uważnie ale nie ma rozwiązania na mój problem sad.gif
nie mogę się połączyć z serwerem jabbera sad.gif
żadnym
mam już swoje konto i łaczę się przez WP Kontakt bez żadnych problemów w konfiguracjach konektu sprawdziłam wszystko po 10 razy ale  nie udało mi się ani razu połączyć z jabberem sad.gif (tlen chodzi bez problemów) konekt założyłam zeby mieć jeden komunikatopr a nie trzy ale wygląda na to że jednak przy trzech będę musiała pozostać sad.gif
pomóżcie mi
z góry dziękuję
hejka wszystkim ja rowniez mam taki sam problem co kolezanka ale zrobilam to wszystko co ona i nic niedziala mi wp.kontakt:(pomuszcie!
munda2
w ustawieniach jabber ustaw port na 443 mi to pomogło z WP kontaktewm smile.gif
pozdrawiam
arche
Admin mógł zablokować poza portem adres IP serwera gg, jeśli jest bystry to zrobił to.
W takim przypadku nie ma obejścia problemu bo wszystkie klienty obsługujące gg łączą się na te same serwery wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.