Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [OT] Problem z windowsem - 'przywiesza' sie :/
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
Lwiczek
Witam,
tu są mądre głowy, więc może ktoś będzie wiedział w czym rzecz... Otóż od wczoraj mam wkurzający problem z windowsem... otóż po pewnym czasie niemożliwe staje sie uruchomienie czegokolwiek... aplikacje ktore byly uruchomione do tego momentu dzialaja normalnie i mozna ich spokojnie uzywac.... jednakże przy próbie uruchomienia jakiejs nowe aplikacji dysk chwile pomieli, pojawi sie strzalka z klepsydra... po czym wszystko wroci do stanu poprzedniego... w menagerze zadan nie pojawia sie to nowe zadanie... nie ma tez jakiegos nadzwyczajnego procesu ktory moglby wzbudzic podejrzenia... sprawdzalem tez procview [czy jakos tak, od sysinternals] i tez nie pokazal niczego co nie byloby produkcji MS lub czego nie bylbym swiadom]. Dodatkowo, niektorych aplikacji nie da sie wylaczyc w chwili tego pseudo zwisu windowsa... [spora czesc sie da, ale niektorey po prostu nie reaguja]. Co wiecej, nie mozna ich nawet ubic... No i jak juz windos sie 'przywiesi', to nie da sie uruchomic menagera zadan ani wyciagnac go z zasobnika... ponadto nie da sie wylogowac/uruchomic ponownie komputera bo ten nie odpowiada... pozostaje jedynie twardy reset :/ No i najgorsze jest, ze nie ma zadnej informacji ze taki a taki proces nie odpowiada... po prostu nic...
Ostatnio z tego co robilem, to instalowalem nowa wersje outpost firewalla, ale nistety musialem wrocicic do poprzedniej, bo w najnowszej nie dzialaly mi kreatory... no a dodawanie wszytkich programow na piechote bylo troche wkurzajace.. no ale nie dzialo sie nic nadzwyczajnego przy powrocie [pomijajac fakt, ze widows sie resetowal na stronie logowania do systemu, ale go odratowalem... wink.gif]. No i byl ~dzien spkoju... Potem eksperymenowalem z Kraslnal serv 2.7... ale jako, ze mi nie pasowal to go odinstalowalem... no i mniej wiecej od tego czasu pojawil sie problem... tylko nie wiem czemu, bo poza serwisem mysql ktory sie nie usunal a ktory wylaczylem po krasnalu nie zostal slad... :/
No i - jak ktos dotrwal do konca wink.gif - moze ktos doradzic co z tym fantem zrobic bo glupota jest uruchamiac wszytkie programy na raz [na wszelki wypadek] lub resetowac system w chwili kiedy potrzebuje otworzyc jakis program... tylko prosze bez rad w stylu 'format c'... smile.gif
PS. Komputer przeskanowalem kasperskym, dr.webem i ad-awarem i nic nie znalazlo... no i nie uzywam ich monitorow na bierzaco, zeby sie nie pogryzly, zeby wykluczyc taka opcje tez... sad.gif
Olórin
Może coś zapycha pamięć ? Z tymi firewallami to nigdy nic nie wiadomo, mogły system zepsuć tongue.gif
Lwiczek
No wlasnie po instalacji FW nie dzialo sie to... zaczelo sie raczej dopiero po instalacji krasnala... przynajmniej tak na moje oko... No a co do zapychania pamieci... wszystko jest w normie i nie widze jakiegos flooda.... pozatym jak jakis czas temu mialem problem z brakiem pamieci to objawy byly odrobine inne wink.gif
No i jak na razie nic sie nei dzieje... a mam uruchomione wiecej niz standard ;]

EDIT [22:37]: chyba sie naprawilo... przynajmniej od kilku godzin nie mialem tego problemu smile.gif Po prostu zainstalowalem jeszcze raz Krasnal serv i szybko go odinstalowalem... miejmy nadzieje, ze efekt bedzie dlugotrwaly smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.