Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Screenshot
Konnekt | Forum > Dodatki > Wtyczki
Mucha
Zgodnie z tym co obiecałem wydzieliłem część kodu odpowiedzialną za robienie screenshotów z wtyczki GG8 i udostępniam źródła. Do kompilacji wymagane jest libpng i zlib (także załączone, wersje Release), środowisko w którym pisałem - VS2008. Nie zamierzam dalej rozwijać tej wtyczki, ani udostępniać wersji skompilowanej.
Wąsky
Czy mi się wydaje, czy brakuje pliku Screenshot.h? I jeszcze mógłbyś powiedzieć o co chodzi z innymi brakującymi plikami .h (nie mówię o SDK konnekta, ale na przykład o UIFunc.h oraz png.h oraz zlib.h)? Czy one powinny być w tych libach, co je zamieściłeś, czy niezależnie je dociągać trzeba? Już 2h się męcze nad konfiguracją tego.. Chciałbym coś podziałać z tą wtyczką, ale środowisko mnie chyba przezwycięży jak tak dalej pójdzie.
Mucha
Masz rację, zapomniałem dodać Screenshot.h, UIFunc.h jest dosyć obszernym nagłówkiem z gg8, z którego wykorzystywana jest tylko funkcja outgoingImg (tylko ten fragment załączyłem). Te 2 nowe pliki dodałem do rar'a, zlib.h i png.h to nagłówki z libpng (trzeba dociągnąć).
Wąsky
1>d:\michaldokumenty\visual studio 2008\projects\gg8\screenshot.cpp(300) : error C2653: 'GGPlugin' : is not a class or namespace name
1>d:\michaldokumenty\visual studio 2008\projects\gg8\screenshot.cpp(300) : error C3861: 'outgoingImg': identifier not found

Źle coś skonfigurowałem, czy udostępniłeś kod, który się nie kompiluje?
Mucha
Kod, który się nie kompiluje, jak sam błąd wskazuje musisz usunąć "GGPlugin::" sprzed wywołania funkcji outgoingImg.
Wąsky
Usunąłem plik UIFunc.h, dałem includa na gg.h, bo tam ta funkcja się znajduje i się prawidłowo kompiluje wtedy.

Proponuję tę stronę do skompilowania sobie od nowa libpng: http://ojuice.teamslack.net/2008/03/code/c...tudio-net-2005/

W mojej wersji libpng miałem problem z png_set_premultiply_alpha. Zakomentowałem tę linijkę w pliku pngwin.def wedle tej wskazówki http://sourceforge.net/tracker/index.php?f...amp;atid=105624 i poszło.
Wąsky
Mucha, modyfikacje w tym kodzie to jak zamieszczać? Tobie źródła przesyłać, czy umieszczać DLLkę ze zmianami?
Mucha
Umieszczaj dll'kę ze zmianami, nie będzie mi się pewnie chciało tego sprawdzać smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.