Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: "Odchudzić" konnekta?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
cremmator
Witam, taka drobna propozycja z mojej strony - "odchudziłem" biblioteki konnekta (.\konnekt\*.dll oraz .\Konnekt\data\dll\*.dll) o ok 30% (~8MB -> ~5,7MB) - moze by na centralkach i w instalatorze rowniez umiecić wersje spakowane UPX'em (te które sie da spakować) zysk miejsca niby nie wielki z racji tego ze ceny dysków maleją wink.gif ale sciagaloby sie jednak szybciej smile.gif
http://upx.sf.net/
PS.
Do tej pory nie napotkalem zadnych problemów wynikających z kompresji.

Te biblioteki udało sie spakować (zysk 50%):
[list]
devil.dll
iconv.dll
ilu.dll
ilut.dll
intl.dll
libeay32.dll
libglib-2.0-0.dll
libgthread-2.0-0.dll
libsim.dll
libxml2.dll
luaplus.dll
msvcr70.dll
sigc.dll
ssleay32.dll
zlib.dll
[/list:u]
Olórin
Warto ? Przy pojemności obecnych dysków ? Mój katalog K ma 250 mega, i jakoś sie tym nie przejmuje :]
mleko
hmm warto - ja uzywam Konnekta na pendrivie (przynajmniej dopoki nie ma laczenia archwiwów) a tam sie liczy pojemnmosc:)

ktory pliki mozna powywalac bo sa niepotrzebne?
Olórin
Zależy jakich wtyczek używasz.... jak ktoś używa pendrive to faktycznie przyda mu się upx, ale to można zrobić we własnym zakresie....

opisze w/w biblioteki

devil.dll - graficzna, wymagana
iconv.dll - napewno dwutlenek i kjabber
ilu.dll - graficzna, wymagana
ilut.dll - graficzna wymagana
intl.dll - nie wiem
libeay32.dll - ssl
libglib-2.0-0.dll - dwutlenek
libgthread-2.0-0.dll - o2
libsim.dll - ggcrypt
libxml2.dll - o2
luaplus.dll - sms
msvcr70.dll - std. bibl windowsa, powinna byc ww windowsie
sigc.dll - kjabber
ssleay32.dll - ssl
zlib.dll - nie wiem
mleko
hmm no to potrzeba wszystkich:/ grrr
winthux
zlib.dll - do kompresji, ogolnie wymagana przez konnekta, zwłaszcza przez kUpdate :)
hao
UPX dorzuca od siebie mały overhead w pamięci, a wszystkie dane ściągalne ze strony są przesyłane spakowane (zarówno setup jak i kupdate). Z tego wynika że większości wersje spakowane UPXem się nie przydadzą... A we własnym zakresie - to proszę bardzo :]

Do sprawdzania czego wymaga który dll polecam programik depends.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.