Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wtyczka...obslugujaca skrypty (?)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
lucjusz
Tak sobie myslalem i tak mi sie zamarzylo...

Nie znam sie za bardzo na programowaniu wiec nie wiem czy daloby sie to zrobic jako wtyczke do Konnekta ale... chodzi o wtyczke, ktora w czasie rozmowy odpisywalaby jakis tekst po znalezieniu w wypowiedzi rozmowcy okreslonych slow czy zwrotow. Tak jak np. skrypty w mIRC'u. Taki bot ktorego mozna by wlaczyc odchodzac od kompa (moglby sie tez wlaczac jako autoaway).

Taaak, to byloby fajne smile.gif
sarinnn
Nigdy nie uzywalem w Ircu takiego skryptu i nie widzilem jak to sie sprawdza w praktyce..... Ale pomysl ciekawy... Prosze o dokladniejszy opis zasady dzialania !!!
lucjusz
ja juz dawno na ircu nie bywalem ale postaram sie wyjasnic mniej wiecej jak to w mIRC'u wygladalo...

pisze sie w zwyklym pliku tektowym skrypcik taki ze np. przy wejsciu na kanal na ktorym jestesmy dowolnej osoby wypisuje powiedzmy "Cze <nick osoby ktora wchodzi> ! Witaj na kanale <nazwa kanalu na ktory osoba wchodzi>. I tak samo mozna zrobic z okreslonymi slowami... np jesli na kanale ktos powie w swojej wypowiedzi slowo "konnekt" skrypcik wypisze powiedzmy: "wszystkiego o konnekcie dowiesz sie na www.stamina.eu.org/konnekt" . i nie wazne czy ktos napisze samo "konnekt" czy np. "czy uzywa ktos konnekta?" . nie wiem czy udalo mi sie dobrze wytlumaczyc ale skoro bywasz na ircu to wlasnie tak dzialaja wszystkie boty smile.gif
Sarinnn mu chodzi o normalnie działanie bota tak jak np. na Polchacie.. jeżeli nie wiesz jeszcze o co chodzi to mogę Ci zademonstrowac wal na gg jakby co smile.gif.
hao
Pomysł dobry, a w Konnekcie łatwy do zrobienia... Ktoś się za to weźmie?
Dodam ze mozna poogladac jak to jest zrobione w Power gg, dokladnie mowiac wtyka text fillter dziala na podobnej zasadzie. Filtruje tekst jezeli ktos napisze slowo, ktore jest podane w ustawieniach odpisuje.. heh pare zmiennych i tyle.. moge sproboawac sie za to wziac ale raczej za szybko nie zobaczymy wtyczki...
BaGRoS
Można pisać, ew. interpetować język LUA ...
Widziałem, że coś tam z tego jest w Konnekcie może dodać więcej?
Wtedy więcej by chyba wyszło wtyczej i szybciej biggrin.gif
SDK + 2,3 przykłady w LUA i pewnie wtyczki zaczęły by się pojawiać jak po deszczu biggrin.gif
hao
We wtyczce filtrującej tekst w PGG o ile dobrze pamiętam sposób działania jest dosyć zawiły... Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby to oskryptować...
Ludwik
PEEEEEEŁNE Poparcie smile.gif
Bot na gg byłby naprawde fajną i nową rzeczą. Tę wtyczkę pod PowerGg próbowałem wykorzystywać jako bota, ale nie jest do tego do końca przystosowana.
Jak by ktoś się za to wziął mogę podać bardziej szczegółowe pomysły :twisted:
lucjusz
ciesze sie ze pomysl sie spodobal i ma szanse na realizacje. zaluje ze moje umiejetnosci programistyczne koncza sie na kilku komendach basic'a (to byly czasy smile.gif i nie bede mogl uczestniczyc w tworzeniu tej wtyczki.
Jak już pisalem robię tą wtyczke jestem na poziome:
:arrow: co to jest to jest zółte i sie swieci, nie to sie jednak nie swieci moze to jest brokukselka, ee nie wiem ale patrz - nie nic już to jest brukselka biggrin.gif biggrin.gif
BaGRoS
QUOTE(hao)
We wtyczce filtrującej tekst w PGG o ile dobrze pamiętam sposób działania jest dosyć zawiły... Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby to oskryptować...


Pisałem troszkę wyżej może język LUA ??
Do tego do idealne. Daj tylko przykłady i SDK dla LUA biggrin.gif
hao
Po głębszym przemyśleniu stwierdzam, że mogłoby to działać nie-naj-szybciej... chociaż... no nie wiem smile.gif

Zawsze filtry można zestawić w XMLu, wszystko zależy od tego, czego po filtrach oczekujemy... Zestawienie w XMLu daje możliwość zrobienia wygodnego okienka do edycji filtrów...

No nic, to jeszcze raczej dosyć odległa przyszłość smile.gif

Swoją drogą, znacie jakieś duże, polskie strony na które włazi sporo programistów (C++ najlepiej...) Przydałoby się upchnąć jakiegoś newsa...
winthux
spróbuj zrobić ogłoszenie na grupie newsowej wink.gif
lucjusz
Znowu mi sie przypomnialo o botach. Tak mnie naszlo i postanowilem sprawdzic czy nie ma zadnych botow do jabbera. Sam jabbera nie uzywam ale pomyslalem ze uzywa go wielu programistow i moze jakies boty juz powstaly. Jak juz pisalem nie znam sie na programowaniu zbytnio wiec nie wiem na ile to sie przyda ale jakby ktos mial zamiar sie za to zabrac (Sad Ty sie chyba oferowales smile.gif ) to na poczatek znalazlem cos na co byc moze warto spojrzec.

http://www.openp2p.com/pub/a/p2p/2002/01/11/jabber_bots.html
http://www.weatherlight.com/jabberbots/
http://jpb.sourceforge.net/cgi-bin/mhp/index.pl
http://www.linux-mag.com/2001-08/jabber_05.html
http://www.linux-mag.com/downloads/surveyor/

Jednak bot to bylaby fajna sprawa smile.gif
Lukas77
Może nie w tym temacie, ale pytanie skierowane jest do Hao i brzmi: Czy można bezboleśnie przenieść Konnekta do Linuxa? Czy trzba by go pisać od nowa?
hao
K nie był pisany z myślą o jego "przenośności", chociażby z tego względu, że nie znam innych systemów w takim stopniu, aby wiedzieć co gdzie mogę wykorzystać... Być może kiedyś przysiądę, żeby dało się go odpalić w WINE.

Z drugiej strony, o ile wtyczki nie korzystają z funkcji stricte windowsowych, ktoś może ew. napisać odpowiednik konnekt.exe i ui.dll (lub oba w jednym module, bez znaczenia) dla linuxa w taki sposob, aby dalo rowniez sie przekompilowac wtyczki dla tego srodowiska... Wystarczy żeby wszystko współpracowało w obrębie tego samego API...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.