Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MSN - wtyczKa
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Ryan
Witam wszystkich wraz z pierwszym postem na forum.

Szereg pytań i wątpliwości, które mam nadzieję zostaną tutaj rozwiane, wiąże się z koncepcją stworzenia wtyczki MSN do Konnekta. Póki co nie znalazłem takowej w sieci (ani wzmianki o prowadzonym analogicznym projekcie), jeśli jednak wchodze komuś w drogę - proszę o naprostowanie. smile.gif Do rzeczy.

W pliku nagłówkowym znalazłem linię:
#define NET_MSN 62 ///< Wtyczki obsługujące protokół MSN
Czyli jeśli dobrze rozumiem jest już zarezerwowana wartość NET dla MSNowej wtyczki. Czy ktoś może mnie jednak oświecić dlaczego wartości wtyczek są do 19 i od 60?

Druga rzecz, która mnie interesuje, a która (niestety) nie została klarownie przedstawiona, to czy w odpowiedzi na IM_PLUG_NET mam zwracać NET_MSN, czy przydzielić wtyczce unikatowy numer NET (który znajdzie odzwierciedlenie w namespace plugsNET)?

Chyba tyle na teraz. Pozdrawiam,
Ryan
Olórin
NET_MSN został przydzielony wcześniej, niestety wtyczka taka nie powstała jeszcze. Wskazane byłoby jeżeli miała by powstać, aby miała właśnie taką wartość.

QUOTE
Czy ktoś może mnie jednak oświecić dlaczego wartości wtyczek są do 19 i od 60?

Wartość net dla wtyczek sieciowych nie może być większa niż 255, z tym że wszystko co jest pomiędzy 128 a 255 jest automatycznie przydzielane (np. klony jabbera) - czyli tych netów standardowo nie używamy. Dla wtyczek nie sieciowych net powinien być większy od 255.

Tutaj masz najaktualniejszy spis wartości net - http://www.kplugins.net/net.xml

QUOTE
IM_PLUG_NET

Tu zwracasz NET_MSN - dla wtyczki obslugującej sieć MSN
Ryan
Momentami coś mnie trafia przy pracy z api wtyczek. :> Dlaczego nie można było stworzyć interfejsowej klasy z wirtualnymi metodami, po której dziedziczy klasa wtyczki ładowana za pomocą prostego odwołania do DLLki? Czy te wszystkie class cCtrl i Plug_Init... są naprawdę potrzebne? Ale znowu odbiegam od sedna.

Kilka podejść z VS.NET 2003 każdorazowo kończyło się komunikatami z serii:
CODE
unresolved external symbol "class cCtrl * Ctrl"...

Specjalnie mnie to nie dziwi, bo to extern cCtrl * Ctrl;, który nie ma odniesienia w żadnym z plików cpp. Czy ja coś przeoczyłem?
MiLKA
no jak nie ma jak jest ;-) podpowiem ze w pliku plug_defs.cpp masz większość "ciał" funkcji zawartych w klasie cCtrl ;-) a w plug.h masz definicje smile.gif

edit: gdyby nie te klasy dodatkowe, to pisanie wtyczek byłoby naprawde utrudnione, zwlaszcza w architekturze w której główne zadanie wykonują przesyłane wiadomości
Ryan
Hmm... Faktycznie w pobranym z SDK zipie jest ten cpp. Z bliżej nieokreślonych przyczyn nie pobrał się jednak z centralki. :? Teraz wszystko gra, dzięki. Swoją droga łączyłem się z centralką jakieś 10 razy, zanim udało mi się pominąć wszystkie dodane ręcznie wtyczki, które sypały update. wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.