Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zliczanie wysłanych/odebranych bajtów
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
maniekq
Witam,
Jestem użytkownikiem konnekt'a już od dłuższego czasu i jestem bardzo z niego zadowolony. Dotychczas korzystałem z niego z połączeniem internetowym przez kablówkę. Teraz jednak chciałbym używać go również przy połączeniu przez GPRS. Jak wiadomo przesyłanie danych w ten sposób nie jest tanie a więc:

1. Czy jest wogóle sens, czy może połaczenie i rozmowa będzie zupełnie nieopłacalna i będzie zabierała dużo kb?
2. Czy jest jakaś wtyczka potrafiąca liczyć wysłane/odebrane kb danych, może ktoś by taką stworzył?
3. Ile kb zabiera połączenie z samą tylko jedną siecią (np.GG) i rozmowa?
drivex
liczylem kiedys i:

okolo 15~20 kb polaczenie z siecia > zczytanie kontaktow w przypadku jabbera lub sprawdzenie dostepnosci przez gg

i po okolo 4~6 kb na 3 min sredniej gadki smile.gif [ takiej gdzie jest duzo tekstu ]

spr tylko download smile.gif


wartosci moga sie roznic bo sprawdzalem w warunkach domowych tongue.gif
daroc
Zainstaluj sobie Meta Net Activity Diagram albo Download Upload Meter czy też jakiegoś firewalla i sprawdź, ile się wysyła. Wspomniany DUMeter ma sporo możliwości pomiaru (stoper, statystyki dziennie, tygodniowe).
hao
Pamiętaj żeby w takiej sytuacji wyłączyć kUpdate... Przy połączeniach GPRS ogólnie najlepiej kontrolować to co dzieje się na łączach dobrym firewallem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.