Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Rejestracja, odczucia, etc..
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
riddle
Więc tak - mam parę problemów z wtyczką do jabbera i chciałbym się nimi podzielić. Do tego przedstawić odczucia związane z paroma sprawami..

Jak wiadomo, klonowanie wtyczek poprzez kopiowanie pliku kjabber.dll umożliwia podczepienie się pod nowe serwery jabbera. Ppiszę to, bo bardzo mała część osób to wie - i dowiaduje się często przez przypadek. Imho powinno to być lepiej opisane w dokumentacji czy choćby w materiałach reklamujących K.

Dodatkowo podczas zakładania konta na którymś z dodatkowych serwerów (np.: jabberpl.org) musimy użyć opcji zakładania przez K. Tam jest monit o nick, i hasło + powtórzenie. Niech mi ktoś powie, czemu to okienko jest tak małe i nieintuicyjne? Tak, ja wiem, że jest napisane "podaj login i hasło", ale nie możnaby rozbić to i dać oddzielne labele? Potem są problemy z łączeniem -> czasami tego K nie robi (a musi, żeby założyć konto), a user nie dostał wiadomości po co się K łączy z siecią i w wielu przypadkach nie wie, że powinien wybrać status inny niż Niedostępny.

Tak samo są problemy z rejestracją na niektórych serwerach, np.: jabber.wp.pl ... nie uśmiecha mi się ściągać WPKontakt, żeby założyć sobie konto.. nie? :-)

Wiem, że wtyka ma niepełne wsparcie dla protokołu Jabbera, ale mimo wszystko to co jest, mogłoby być dopracowane pod względem dostępności, intuicyjności i dokumentacji.. mimo, że używam K ponad rok, to wiele opcji nadal odkrywam "przez przypadek" - na forum czy poprzez rozmowy z innymi userami. Nie każdy ma 20 kontaktów używająch K i nie każdy wchodzi na forum.. tylko o to mi chodzi. Pozdrawiam. :-)
case
QUOTE(ridd1e)
Tak samo są problemy z rejestracją na niektórych serwerach, np.: jabber.wp.pl ... nie uśmiecha mi się ściągać WPKontakt, żeby założyć sobie konto.. nie? :-)

bo z tego co pamietam, tam trzeba po prostu zalozyc sobie maila przez www i jednoczesnie zaczyna dzialac konto jabberowe.. :roll:
riddle
WP już działa - miałeś rację. Mea culpa.

Mam jednak jeszcze problem z ICQ - zarejestrowałem poprawnie transport, dodałem kumpla, pogadaliśmy, a potem ja nagle stwierdziłem, że muszę wywalić transport (na potrzeby tutoriala) i odsubskrybowałem się z niego. Po ponownym wpisywaniu danych wywala mi błąd:

[Rejestracja - Bramka do ICQ]
Kod: 502
Disconnected by unknown reason
[Ponów próbę] [Anuluj]

CODE
## [kJabber]   --<< RCV [<iq from='agenty.chrome.pl' id='j25' to='riddle@chrome.pl/Konnekt' type='result'><query xmlns='http://jabber.org/protocol/disco#info'><identity category='dictionary' name='Agenty' type='dictionary'/><feature var='jabber:iq:version'/><feature va
## [kDodatki]      Skopiowano do schowka: 298696590@icq.chrome.pl
## [kJabber]   -->> SND [<iq from='riddle@chrome.pl/Konnekt' id='j27' to='icq.chrome.pl' type='set'><query xmlns='jabber:iq:register'><x type='submit' xmlns='jabber:x:data'><field type='text-single' var='username'><value>298696590</value></field><field type='text-priva
## [kJabber]   --<< RCV [<iq from='users.jabber.org' id='j6' to='riddle@chrome.pl/Konnekt' type='error'><query xmlns='http://jabber.org/protocol/disco#items'/><error code='502'>Internal Timeout</error></iq>] <<--
## [kJabber]   -->> SND [<iq id='j28' to='users.jabber.org' type='get'><item xmlns='jabber:iq:browse'/></iq>] >>--
## [kJabber]   --<< RCV [<iq from='icq.chrome.pl' id='j27' to='riddle@chrome.pl/Konnekt' type='error'><query xmlns='jabber:iq:register'><x type='submit' xmlns='jabber:x:data'><field type='text-single' var='username'><value>298696590</value></field><field type='text-pri


Mimo, że skopiowałem do schowka mój ID razem z @icq.chrome.pl, to jednak wpisuję to bez końcówki, więc proszę nie zwracać na to uwagi. Mam dodanego siebie do rostera, bo numer jest za trudny do zapamiętania.

Dziwi mnie to, że ostatnia linijka się tak głupio urywa :/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.