Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: prosty program do NAT (router)?
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
Lwiczek
witam,
znacie jakiś prosty i mało zasobożerny program który będzie pełnił funkcje routera (tylko i wyłącznie NAT)? Do tej pory używałem KPF, ale:
- jako FW chce uzywac outposta
- KPF uzywam duuuuuzo zasobow... [chociaz Konnekta nie przebil wink.gif]
Zastanawiam się nad ICS z Windowsa (może wystarczy...), ale nie wiem czy nie będzie z nim problemow - jakieś opinie?
Olórin
Windowsowa funkcja generalnie działa....
Lwiczek
..., ale...? :>
Olórin
jak juz chcesz jakies ale to stwierdzam ze windows na router to średnio dobry pomysł :]
Lwiczek
Heh... nie tyle, że chciałem, bo brzmiało to jak miejsce na ale :P
Pozatym sytuacja jest taka: są dwa komputery [jedne to już zabytek...] no i na moim jest net przez WiFi no i chciałem to udostępnić na drugi... najpierw było zwykłe http proxy, ale mi to nieodpowiadalo... zaczalem sie rozgladac za czyms co dawaloby lepsze mozliwosci na drugim kompie no i trafilem na kerio... ale to kobyla jak na moje potrzeby ;) No i nie zamierzam zmieniac systemu tylko po to zeby u siostry net mial wiecej mozliwosci ;P

PS. Na razie wlaczylem ICS, ale nie mam jak sprawdzic.. siostra spi :P
Lukas77
KPF 4 to kobyła, zgodzę się. Ale proponuję użyć KPF 2.1.5 - sam go używam ale jako FW i jest o niebo lepszy od 4-ek
A w tej chwili zużywa u mnie 4 800K RAM'u
Lwiczek
Heh... ja wogole pisalem o KPF 6 [przynajmniej cos takiego mi google wyrzucalo]. Potem sprawdzilem jeszcze wersje 4.1.2 [lub pdobną], idąc tropem ze wczesniejsza wersja powinna zjadać mniej zasobów... no ale niestety po jej zainstalowaniu przy uruchamianiu windowsa miałem BSOD :( A jeszcze wcześniejszej wersji nie szukałem [wniosek po wersji 4 - niekompatybilność starych wersji...]. Na razie mam ICS z windowsa i Agnitum Outpost - nic sie nie gryzie i internet dziala :D
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.