Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przyzwyczajenia z GG ? byc moze... ;)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
PrEzEs
Wiec tak... Moze jestem zbyt mocno przyzwyczajony do GG (a w szczegolnosci do PowerGG) ale wydaje mi sie dobrym pomyslem zaimportowanie wtyczki AltSerwer (pod warunkiem ze moze kiedys w przyszlosci bedzie zaimportowana obsluga przesylania plikow czy rozmow glosowych). Znacznie to ulatwia prace osoba bedacym za NAT'em i mapujacym sobie jakistam port na wyjscie zewnetrzne z GG. Tego (i przesylania plikow) mi dosc mocno brakuje. Nie wspomne o emotikonach bo bez nich mozna przezyc wink.gif
hao
Ummm... Nie wiem do końca o co chodziło z tym Alt-Serverem, ale wnioskując z nazwy, to w Konnekcie również możesz podać IP i Port serwera z którym ma się łączyć...
PrEzEs
No nie o to mi do konca chodzilo smile.gif
Pozwol ze opisze w skrocie:

Dajmy na to ze jestes w sieci LAN i nie macie swoich zewnetrznych IP tylko wszyscy siedzicie na jednym zewnetrznym, ktore ma serwerek i zarazem dynamiczny router z funkcja NAT'u (Network Interface Translation, sie to chyba zwalo). On to dynamicznie dzieli pasmo i dzieli tez internet. Jednak podstawowym problemem jest wtedy to, ze nie masz fizycznego wyjscia na internet tylko wszystko leci przez serwerek. Odpadaja wiec przesylania plikow czy rozmowy glosowe (chyba ze ta druga osoba jest na zewn IP, no ale to juz osobna kwestia).
Jedynym rozwiazaniem wtedy jest przydzielenie sobie jakiegostam portu na serwerze ktory dzieli inet i "podmapowanie" programow pod rozne porty. Tym sposobem rezerwujac sobie port np. 35 i przekierowujac go do siebie na port 21 mozesz postawic wlasne FTP (dostepne z zewnatrz, jesli wejscie sie na serwerek na port 35). Na tej samej zasadzie mozna zrobic tez, zeby GG "myslalo" ze jestes na zewnetrznym IP. Alt-Server ustawial na twardo numer IP jaki wpisales oraz port na ktorym pracuje GG, tym oto sposobem wpisujac IP serwerka dzielacego internet oraz wpisujac odpowiednio mapowany port mozna bylo miec GG na zewnetrznym IP (nie slynne 'uzytkownik za NAT'em).
Dzieki takiemu zabiegowi moglem bezproblemowo przesylac pliki i prowadzic rozmowy glosowe.

Jesli potrzebujesz dalszego rozwiniecia tematu to sluze smile.gif
hao
To jest akurat chyba wykonalne bez większych problemów smile.gif))
winthux
ale może wpierw zrobić połączenia p2p i przesyłanie plików....
PrEzEs
Napisalem przeca ze fajnie by bylo pod warunkiem ze w zamierzeniach bedzie dodanie mozliwosci przesylania plikow i/lub rozmow glosowych wink.gif)
hao
Chodzi tylko o to, że zrobienie takiej opcji to z tego co się orientuję chwilka...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.