Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: rozmiar czcionki
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
luna
Hej wszystkim!
Nie moge zmienic rozmiaru czcionki, a dokladniej jej rozmiaru w oknie rozmowy, dlaczego? próbuje ustawienia->interfejs->wyglad, ale rezultatu nie widać sad.gif
I drugi problem, czesto podczas rozmowy z kims z gg, pojawia sie komunikat o prawdopodobnym niedostarczeniu wiadomosci.Czy to winna serwera gg, czy konnekta?
POzdrawiam
Olórin
1. Zapewne używasz wtyczki kieview, rozmiar należy zmienić w stylu CSS.
2. Konnekt oczekuje 30 sekund (chyba 30) na potwierdzenie dostarczenia wiadomości, jeśli go nie dostaniemy oznacza to że wiadomość mogła zostać zgubiona, ale równie dobrze mogły powstać opóźnienia na sieci (np. zapchane łącze) i pakiet ten dotarł później. Generalnie obecność tych komunikatów zależy od jakości łącza.
luna
a jak zmienic rozmiar czcionki w stylu css? sad.gif
riddle
wejdź w konnekt/themes i znajdź plik CSS którego używasz (jesli nie wiesz jaki, to sprawdz ustawienia kIEview tam masz sciezke do niego, badz sprawdz czy ustawilas jakis kStyle - najprawdopodobniej tam bedzie plik css ktorego mozesz uzywac w drugim wypadku)

wiec jak juz jestes w pliku to poszukaj tego:
CODE
.send, .sendnext, .recv, .recvnext

W niektorych plikach sa oddzielone od siebie badz dodane do jakis jeszcze innych klas.

odszukaj wartosc
CODE
font-size:

i wpisz tam ile chcesz korzystajac z notacji najlepiej pixelowej:
CODE
font-size: 16px;


jesli korzystasz z defaultowego "stylu" to odnajdz plik default/theme.xml i edytujac go w notatniku zmien wartosc
CODE
   <!-- CFG_UIF_MSGRCV -->
    <font id="152" face="tahoma" size="-12" flags="" color="#002953" bgColor="0xEEEEEE"/>
   <!-- CFG_UIF_MSGSEND -->
    <font id="151" face="tahoma" size="-12" flags="" color="#002953" bgColor="#EEEEEE"/>

size na ta ktora chcesz. lecz jesli o ten plik nie jestem tak pewien jak o CSS.
luna
Jest jeden problem, nie mogę zastosować zmian w pliku css, pojawia sie jakis blad sad.gif
riddle
Szklana kula nie wie jaki błąd. Daj screena albo napisz.
Nie wiem jakim cudem błąd się pojawia - może po prostu masz plik "Tylko do odczytu" (Właściwości pliku) albo naprawde nie wiem... zapisywać można zawsze .. tylko potem trzeba zrestartować okienko rozmowy (Prawym -> Wyczyść -> Przywróc)
luna
juz wszystko ok, wielkie dzięki biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.