Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sprawdzenie niewidoczności ? - Wiadomość graficzna
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
LiTE
Witam serdecznie wszystkich mam taki pomysł. Gdy wysyłamy wiadomość graficzną do osoby niewidocznej może ona mieć wielkość <20KB. Zrobić taką wtyke, aby symulowała wysyłanie wiadomości graficznej w celu potwierdzenia otrzymania.

Raport doręczenia wiadomości graficznej. Gdy takowy dojdzie to osoba jest niewidoczna.


Pozdro LiTE
StRuGi
A ja proponuje stworzyc plik png 1x1 z przeroczystoscia i takie cos wysylac
LiTE
Szkoda tylko, że nieraz raporty nie dochodza.

Tak, ale chodzi mi o symulacje wysyłania wiadomości wink.gif, aby tak osoba jej nie widziała tongue.gif. I od razu stworzyć liste z ludzmi co odpowiedzieli, a co nie wink.gif. Bo lecieć pokolei tak to mozna się zajechac tongue.gif
Olórin
O rozmiarze do 1 kb, taki jest najmniejszy limit pojemności... Ale po co wtyczka specjalna ? Włączasz w GGImg potwierdzanie wysłania i juz ;]
LiTE
Właśnie wysałem obrazek o rozmiarze 154 bajty i doszedł wink.gif. Więc coś ci sie pomyliło z tym 1kb tongue.gif
Olórin
QUOTE
O rozmiarze do 1 kb

W GG nie da rady ustawić limitu mniejszego niz 1 kb - każdy plik poniżej 1 kb przejdzie, powyżej - niekoniecznie.

Jest jeszcze 1 bajer - 2 razy identycznego pliku klient GG nie przyjmie...
LiTE
Teraz wszystko jasne wink.gif
daroc
GG cache-uje odbieraną grafikę... Teraz pomyśl, jaki zrobiłby się śmietnik, gdyby każdy wysyłał swój obrazek, ażeby sprawdzić dostępność użytkowników...
alberht
było już wiele razy... dlaczego tak bardzo niektórzy nie szanują cudzej prywatności ? jeżeli ktoś ustawia 'niewidoczny', to ma pewnie jakiś powód. jeżeli będzie mial ochotę z Tobą rozmawiać, to odpisze na wysłaną do niego wiadomość, a jak nie, to cóż - widocznie nie ma ochoty z Tobą rozmawiać
riddle
Dlatego najlepiej ustawiać "Nie przeszkadzać" + początek opisu na GG właśnie taki. Prędzej ktoś się odczepi widząc ikonkę zakazu wjazdu.
Olórin
Ja bym powiedział że efekt ustawienia opisu "Nie przeszkadzać" będzie wprostproporcjonalnie odwrotny do zamierzonego.
LooZ^
Olorin : Dokladnie wink.gif)
riddle
Moje kontakty się nauczyły że lepiej nie dotykać. Wkurza ich olewKa bardzo :> (a mam zwyczaj ją włączać z interwałem 1sek i stekiem bluzgów ;D)
daroc
Zwykle jest właśnie tak, że jak napisze "jestem zajęty" lub "nie pisać", to zaraz wszyscy piszą: "a co robisz?", "czym jesteś zajęty?", "nie przeszkadzam? ; D", "czemu nie pisać?" and so on... :?

Hm... skoro tak, to czy nie lepiej od razu "niedostępny" sobie właczyć? - Zadziała na pewno! biggrin.gif
Lwiczek
Czasami to najlepiej komunikatora nie włączac - serio... :)
Noize
mnie bardziej smiesza osoby ustawiajace status na online lub away z dopiskiem "nie przeszkadzac" niz ktos kto sie odezwie pomimo tego typu opisu. jezeli faktycznie jestesmy bardzo zajeci to czy nie lepiej wylaczyc komunikator? tak, wiem niektorzy bez komunikatora nie widza sensu w posiadaniu komputera laugh.gif
Puma
Załóżmy że jest ktoś w pracy i komunikuje się tak z szefem a zarazem jak to w pracy jest zajęty to wtedy taki status ma jak najbardziej sens.
daroc
Bo komunikator to nie tylko gadanie bez sensu o niczym, ale także przekwazywanie ważnych informacji. Mam włączony komunikator, bo czekam, aż ktoś przyjdzie na GG, żeby go o coś zapytać, a także po to, żeby ktoś jednak - jeśli ktoś ma ważne pytanie (ew. problem) - mógł do mnie napisać.
rysielec
Taki pomysl wykorzystano do zrobienia modulu do Kadu wink.gif http://www.e-demokracja.pl/~przemos/projek...duspy/index.php <-- jezeli ktos szuka inspiracji tongue.gif
LiTE
To może ktoś zrobi to na przykład Kadu ?smile.gif
Wtyczka fajna wink.gif i więcej osób się przesiądzie na konnekta biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.