Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Układ działów na forum
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
riddle
Ta... ja wiem, że jestem w środkowisku "nowy", ale chciałbym jakoś się przyczynić do poprawy warunków panujących na forum. Tak więc przyjrzałem się działom na forum i stwierdziłem rzeczy bardzo oczywiste.. Jest Burdel. :]

Nowi użytkownicy gdy wejdą na forum, od razu zachrzaniają do Support.. nie dziwię im się - jedyne forum z podpisem "problemy" działa jak lep na muchy. Do tego na forum panuje dziwny podział na kategorie .. mamy główną kategorię Konnekt potem Wtyczki a potem "..." .. no cóż, może nazwy niezłe ale złe rozmieszczenie - już śpieszę z tłumaczeniem.

Otóż 90% nowych userów nie zechce przewinąć forum w dół, aby sprawdzić czy czasem nie powinni zapostować na "Jabber" czy "Dwutlenek" (już pomijam stosowność tych działów, ale to potem) .. hulajże na Saport. Imho forum powinno zostać rozplanowane w ten sposób, wielokrotnie się już sprawdzający na innych forach projektów programistycznych:

[Konnekt - Wstep]
-- Początkujący (Jesteś nowy? Masz problem z Konnektem? Pisz tutaj.)
-- Poradniki* (Wszelkie tutoriale, opisy wtyczek i inne ważne informacje.)
-- Pokój gościnny (Forum dla osób bez rejestracji. Możecie tu również zgłaszać problemy z logowaniem/rejestracją...)
[Konnekt - Informacje]
-- Komunikaty (Komunikaty od grupy rozwijającej Konnekt)
-- Rozpowszechnianie
-- Dyskusje ogólne
-- Pliki (Stworzyłeś jakiś ciekawy styl/zestaw ikonek? Zamieść je tutaj...)
[Konnekt - Wtyczki]**
-- Jabber
-- Gadu-Gadu
-- Dwutlenek
-- SMS
[Konnekt - Developers***]
-- Propozycje (Propozycje nowych możliwości, usprawnień)
-- Postępy (Raporty**** zmian w pisanych wtyczkach)
-- Support***** (Dostałeś błąd w Konnekcie? Masz poważniejszy problem? Pisz tutaj...)
-- Beta (Tu zgłaszamy błędy wykryte w wersjach beta)
[Offtopic]
-- Hydepark
-- Kosz

Komentarz:

Zdaję sobie sprawę, że mogę nie rozumieć aktualnego rozmieszczenia działów, ponieważ nie jestem developerem. Jednak znajduję tutaj masę miejsc, które nie są używane, bo forumowicze nie za bardzo wiedzą co tam mają pisać.

Tak więc:
* - Poradników za dużo nie ma, zdaję sobie sprawę, ale gdyby powstał taki dział, mogę wrzucić wszystkie swoje teksty z konnek.tk + może ktoś jeszcze by popisał tutoriale jak osiągnąć daną opcję w Konnekcie. Zmniejszyłoby to ilość postów w dziale dla początkujących, bo można by blokować głupie posty, odpisywać z linkiem do tego działu + usuwać po paru dniach.
** - Wtyczki.. no niby jest teraz taki dział na forum, ale po co tam siedzi kBot, który już nie jest rozwijany to ja nie wiem. Podobnie czemu akurat znajdują się tam wtyczki Jabber i Dwutlenek, a nie ma SMS, do którego jest masa zgłoszeń to też nie wiem. Myślę, że możnaby przemyśleć które wtyczki są najbardziej oblegane w kwestii raportów i problemów.
*** - Dev to dev.. nie wiem po co rozrzucać działy po całym forum. Przez to moim zdaniem jest taki problem, że nie wiadomo co gdzie i jak postować. Dział oddzielnie do koderów powinnien być i basta ;D
**** - Postępy i raporty zmian.. zakładać topiki mogłaby grupa wtyczkopisarzy (w phpbb2 jest taka możliwość), raportując co jest ukończone a co jeszcze nie i pytać o dodawanie ficzerów / nazwę wtyczki właśnie tutaj.
***** - Właśnie tutaj wszelkie *błędy* związane z K. Nie pytania czemu mi nie działają emotki, tylko raporty krytyków i wiolatek. Na przykład ;-)

W sumie nie wiem jak by się miał Support do działów "Wtyczki" .. i czy są one potrzebne, skoro prawie martwe. Jeśliby je wywalić, to wysokość forum zmiejszyłaby się znacznie i może ktoś by zawitał do położonych niżej działów z poważniejszym pytaniem + trafnym doborem tego działu. Nic bardziej nie denerwuje jak post umieszczony w złym dziale.

Zniknąłby dział "Inne" - widzę tam taki misz-masz, że aż głowa pęka. Rozbite na Pliki, Hydepark (bo jak się ma topik "Piękny konnekt" do samego Konnekta?) i Początkujący.. myślę, że nie trzeba dodatkowego, śmieciowego działu.

W dziale rozpowszechnianie może za dużego ruchu by nie było, lecz na prawie wszystkich forach coś takiego widziałem, to możnaby się zastanowić nad takim działem i tu. W dziale dyskusje ogolne moznaby prowadzic ogolne wlasnie rozmowy na temat K .. ale nie wiem czy nie podpada to pod Propozycje czy Hydepark..

Liczę, że jakiś odzew od strony managementu będzie smile.gif Forum nam zarasta tongue.gif
Noize
popieram pomysl z przetasowaniem forum.

ps. byloby milo gdyby styl forum nie odbiegal od glownej strony, ktora jest w fajnym "konnektowym" klimacie. chociaz zdaje sobie sprawe ze to raczej zadanie dla kogos kto sie wybitnie nudzi, no i cos bez czego da sie zyc. to takie moje skromne marzenie tylko i wylacznie laugh.gif
mgr.Dlugi
Dla mnie forum jest przezroczyste nie rozumiem po co zmiany
Noize
QUOTE(mgr.Dlugi)
przezroczyste


wow, jakiego pluginu uzyles? laugh.gif wink.gif
mgr.Dlugi
QUOTE(Noize)
QUOTE(mgr.Dlugi)
przezroczyste


wow, jakiego pluginu uzyles? laugh.gif wink.gif

Nie czepiaj sie uzylem tego slowa zeby wyrazic to iz forum jest czytene i nie mam problemu zeby cos znalesc

*Noize jakie masz IQ biggrin.gif ??
Noize
rece opadaja. eot.
riddle
<ironia>Tia... właśnie widzę jakie lenie siedzą na forum. Nie napiszą czemu nie można zmieniać, tylko klikają w ankietę. A do tego nie chcą nic poprawić na lepsze. Się nie dziwię, jak moderator zawituje tutaj raz na tydzień :]</ironia>
sleesh
W pelni popieram ridd1e'a. Obecny uklad forum jest dosyc "ciezki" jesli tak to mozna okreslic, natomiast ten zaproponowany przez w/w wyglada na calkiem calkiem.
atol
Prosze bardzo wypowem się.
Forum jest przejżyste... jest wyraźny podział kategoirie i wiadomo gdzie czego szukać. Co do Zawartości forum to zgodze sie że jest lekki syf bi pzecież trudno znaleść coś co mnie interesuje jak większość tytułuje "problem z (np: ) kIEview" Można by ładnie posortować to, poczyścić, przykleić ale co poradze jak połowa z takich problemów to odpowiedzi to: "u mnie to samo" albo "było szukaj" Rozumiem jak by był pożądek na forum to zapewne było by mnuej takowych problemów.
Co do moderacji to raz na dzień zajży pewnie moderator (jeśli się nie myle jeden z 3 czy 4). Ale to troszke mało by zrobić pożądek.
A co do twojego pomysłu to wymagało to by posortowanie wielkiej ilości tematów do w.w kategori powodując paraliż forum, a forum jest po to by pomagać ludzim mającym problem z K.
Moim zdaniem nie trzeba zmienieć układ na forum potrzeba je troszkę upożądkować. Porobić zbiorcze tematy do wtyczek i ich problemów (było coś takiego że ludzie pisali o KTP w temacie o przesyłaniu plików przez tlena... IMO głupota).

Chyba dośc jasno wyraziłem swój pogląd i bezmyślnie zaznaczyłem odpowiedz w ankiecie :wink:
Przemekc1
Dla mnie układ forum jest ok, ale tematy są troche 'nieskładne'. Jakis moderator mógłby w końcu zrobić z nimi porządek. Pousówać niektóre, inne podoklejać itp.
joshua
rzadko się wypowiadam, ale teraz musze zająć swoje zdanie 8)
ja uważam, że układ jest czasem niejasny i trudno jest znaleźć to co się chce chodząc po działach - ja zawsze używam opcji "szukaj". jednak nie podoba mi się układ jaki zaproponowałeś, uważam, że Hao i inni admini powinni sami zrobić przetasowanie. w końcu to oni tu powinni robić porządek a nie my :wink:
stroozyk
ja też raczej nieczęsto sie wypowiadam ale temat jest bardzo dobry.. co prawda już teraz nie zwracam uwagi na ten układ bo i tak wchodze na forum przez posty lastvisit, ale jak tu byłem pierwszy raz to miałem ogromne odczucie że bałagan.. Moim zdanie forum wogóle nie jest przezroczyste.. Przede wszystkim za dużo jest tych działów!! Pytanie po co aż tyle?? I tak niektóre sie pokrywają.. w różnych działach można znaleźć tematy o podobnych tematykach.. Jednak zaproponowane przez Ciebie "przetasowanie" nic nie zmienia.. to forum nie należy do największych.. ruch jest raczej średni.. nie wchodząc przez kilka dni lista postów lastvisit dochodzi max do 20 pozycji.. więc nierozumiem po co az tyle działów?? Wystarczyłoby, Support, Dev, Wtyczki ,Pliki, Hyde Park no i jakiś ogólny.. po co osobny dział dla kjabbera, dwutlenka no jeszcze kBota (ten to już zupełenie nie wiem co tu robi jeszcze tongue.gif) komunikaty,dziennik developera?? to to nie to samo prawie?? ..no.. to sie wypowiedziałem tongue.gif
LooZ^
Obecne ustawienie mi nie przeszkadza, ale uwazam, ze zaproponowane ridd1e jest duzo ciekawsze. Ogolnie, przydaloby sie, zeby ktos sie za to forum wkoncu wzial.
Olórin
Myślę że warto wprowadzić zmiany w strukturze forum, jak ja to widze? podobnie jak riddle, z małymi róznicami.

[Konnekt - Wstep]
-- Początkujący (Jesteś nowy? Masz problem z Konnektem? Pisz tutaj.)
-- Poradniki (Wszelkie tutoriale, opisy wtyczek i inne ważne informacje.)
-- Pokój gościnny (Forum dla osób bez rejestracji. Możecie tu również zgłaszać problemy z logowaniem/rejestracją...)
[Konnekt - Ogólne]
-- Dyskusje ogólne
-- Propozycje
-- Support (raporty błędów)
[Konnekt - Informacje]
-- Komunikaty (Komunikaty od grupy rozwijającej Konnekt)
-- Postępy (Ta sama idea działu co obecnie istniejącego)
-- Style graficzne, dzwięki, etc.
[Konnekt - Wtyczki]
-- Wtyczki - dyskusje ogólne (Każda wtyczka ma swój wątek)
-- Jabber {Generalnie forum dla każdej wtyczki sieciowej!}
-- Gadu-Gadu
-- Dwutlenek
-- kIEView (to kwestia do dyskusji)
-- SMS
[Konnekt - Developers]
-- Dla tworzących wtyczki (czyli pytania o SDK)
-- Beta (Tu zgłaszamy błędy wykryte w wersjach beta)
[Offtopic]
-- Hydepark
-- Kosz


I pare zasad które powinny zacząć obowiązywać:
-- jeden problem - jeden wątek
-- błąd we wtyczce - raport w wątku wtyczki! (błędy których nie da się przyporządkować wtyczce do supportu)

Forum kbot bym nie wywalał, jedynie zamkną możliwość postowania :-)
mefju
Ok. Powiem szczerze, że nawet widzi mi się to co proponujecie. Było by czytelniej.
Ale jest jedno, ale - co z obecnymi postami? Bo jeżeli powrzucać je do "odpowiadających" kategorii to na samym starcie zrobi się niezły smietnik. Wątpię też, zeby znalazł się chętny cenzor który kierowałby istniejące już posty do odpowiednich kategorii... - zresztą to jest raczej niewykonalne

Założyć całkowicie nowe forum od zera i link do starego? Niby najlepsze rozwiązanie, ale osoba która będzie usiłowała coś znaleźć będzie musiała szukać na dwóch forach...

Chyba najmniejszym złem byłoby zostanie przy obecnej sytuacji...
StRuGi
QUOTE
Założyć całkowicie nowe forum od zera i link do starego? Niby najlepsze rozwiązanie, ale osoba która będzie usiłowała coś znaleźć będzie musiała szukać na dwóch forach...

O właśnie biggrin.gif I wtedy nadarzyłaby się okazja do zmiany skryptu :]
LooZ^
Ja to widze tak :

zmiana skryptu, poprzenoszenie tematow, zamkniecie wszystkich tematow, otwarcie forum
Puma
Propozycje wasze są nawet ciekawe jednak to tytaniczna praca i bardzo wątpie czy to wejdzie w życie.
atol
moge pomóc :]
skolima
Uwaga 1 : Olórin, u Ciebie Support wylądował wyżej od forów dla konkretnych wtyczek. A ja zgadzam się z riddle - w ten sposób ludzie będą pisać na support o wszystkim, i znów będzie burdel.
Cóż, jak dla mnie ( w obecjej wersji) z forum mozna korzystać tylko na dwa sposoby - nieczytane posty ( a ostatnio mi się to sypie... dammit) lub Szukaj... Znaleźć coś po kategoriach to masakra.

Uwaga 2 : zanim zaczną się jakieś zmiany, warto by było znaleźć ludzi, którzy dociągną je do końca... Jak na razie modami / adminami są ludzie, którzy mają sporo innych zajęć, chociażby pisanie kodu

Uwaga 3 : zmiana skryptu... tia. na co? phpBB jest IMHO najsensowniejszym skryptem... tylko obłsugi wtyczek brak. Owszem, to zainstalowane tutaj nieco się rozjeżdża... I brak mu sporo features'ów pod kątem SEO... ale tak jest z każdym skryptem forum aktualnie istniejącym.
kubek
W sumie moim zdaniem można przebudować tak jak radzą koledzy i zostawić dział "Stare wiadomości".

Do tej pory przybywa postów dość szybko i szybko też zmieniają się wtyczki, requesty itp. Nowe forum zapełni się i nie będzie potrzeby nawet przeszukiwania starego, ale jak ktoś będzie chciał poczytać swoje dyrdymały sprzed roku, też będzie miał możliwość.

Wilk syty i owca cała.

k.
Olórin
Skolima - masz rację, może w ten sposób ?
[Konnekt - Support]
-- Konnekt (raporty błędów w programie)
-- Wtyczki - dyskusje ogólne (Każda wtyczka ma swój wątek)
-- Jabber {Generalnie forum dla każdej wtyczki sieciowej!}
-- Gadu-Gadu
-- Dwutlenek
-- kIEView (to kwestia do dyskusji)
-- SMS

Ktoś gdzieś polecał podobno dobry skrypt forumowy punBB, jaki jest w rzeczywistości nie jestem w stanie ocenić, ale nie wygląda najgorzej smile.gif)
hao
Osobiście czekam na phpBB 3 (czyli to co miało być jako 2.2). Jeżeli do czasu przeróbek na stronie się ono nie pojawi, najpewniej przerzuci się całość na IPB.
Wasze uwagi są przyznaję słuszne.. Od siebie dorzuciłbym, że nieczytelna jest struktura płaska, gdzie wszystkie możliwe kategorie widoczne są na jednej stronie. Dlatego myślę że lepszym rozwiązaniem byłaby kategoria Support i podkategorie związane z poszczególnymi wtyczkami, albo raczej grupami wtyczek... Przenieść można część bardziej wartościowych postów, resztę zamknąć i zostawić ku pamięci...
atol
ale i tak stali bywalcy beda pisać szukaj :wink:
case
QUOTE(hao)
Osobiście czekam na phpBB 3 (czyli to co miało być jako 2.2). Jeżeli do czasu przeróbek na stronie się ono nie pojawi, najpewniej przerzuci się całość na IPB.

cooooo.. :shock: biggrin.gif blagania zostaly wysluchane.. laugh.gif
Sija
QUOTE(case)
QUOTE(hao)
Osobiście czekam na phpBB 3 (czyli to co miało być jako 2.2). Jeżeli do czasu przeróbek na stronie się ono nie pojawi, najpewniej przerzuci się całość na IPB.

cooooo.. :shock: biggrin.gif blagania zostaly wysluchane.. laugh.gif


lalala, przerobki na stronie to niesprecyzowany termin wiec sie tak nie podniecaj.
case
QUOTE(Sija)
QUOTE(case)
QUOTE(hao)
Osobiście czekam na phpBB 3 (czyli to co miało być jako 2.2). Jeżeli do czasu przeróbek na stronie się ono nie pojawi, najpewniej przerzuci się całość na IPB.

cooooo.. :shock: biggrin.gif blagania zostaly wysluchane.. laugh.gif


lalala, przerobki na stronie to niesprecyzowany termin wiec sie tak nie podniecaj.

w projekcie Konnekt.info trudno na dzien dzisiejszy czymkolwiek sie podniecac.. ciesze sie na wyrost, ze za kilka miesiecy, cos [moze] sie stanie.. 8) :?
_menic_
ja to wogole bym zaczał od poprawienia samego skrypty/zmiany na działający. Bo rzeczywiscie dla kogos nowego brak powiadamiania w kategoriach o nowych postach lub bledne powiadamianie nie wrozy nic dobrego. Poza tym ostatnio cos mi sie forum sypie. I nie wiem czy to wina serwera czy skryptu... Poprostu nie otwiera mi stron do konca. Zazwyczaj otworzy z 7 postow i koniec. dopiero odswiez pomaga ale i to nie zawsze :?
Olórin
Weź pod uwagę że zmiana skryptu jak byś nie robił będzie wiązała się z przeróbkami na stronie, w końcu forum jest jakby nie było zintegrowane....
_menic_
QUOTE(Olórin)
Weź pod uwagę że zmiana skryptu jak byś nie robił będzie wiązała się z przeróbkami na stronie, w końcu forum jest jakby nie było zintegrowane....
z tego co widze ze strony uzytkownika to przerobki sa nie wielkie tongue.gif I nawet ja sam bym przerobił i dostosował :] W sumie kiedys sie było developerem na php.pl :>
_menic_
QUOTE(Olórin)
Weź pod uwagę że zmiana skryptu jak byś nie robił będzie wiązała się z przeróbkami na stronie, w końcu forum jest jakby nie było zintegrowane....
z tego co widze ze strony uzytkownika to przerobki sa nie wielkie tongue.gif I nawet ja sam bym przerobił i dostosował :] W sumie kiedys sie było developerem na php.pl :>
riddle
No i przez brak reakcji ze strony phpbb myślałem, że nie wysłałem posta. :/
riddle
No i samo to, że potrzeba moderatorów. Przynajmniej jeden na każdą godzinę musiałby wchodzić na forum, a to i tak minimum socjalne. Gdy nie ma ludzi, żeby pokasować podwójne posty (jak to na górze), to co my oczekujemy od formy? Żadne phpbb3 nie pomoże jeśli nie będzie kto miał się zająć forum. Jest ono najbardziej dynamiczną częścią strony i powinno być dopieszczone najpierw. To taka moja opinia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.