Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ikony z czaszką
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
dwiekopy
chialbym sie dowiedziec w jak zrobic ikonki do konnekta? uzywam stylu ark crystal ale wolalbym cos innego a mianowicie zamiast sloneczka czaszke smile.gif ktos moze poradzic jak to zrobic?
podmienic plki na inne : > zostawic taka sama nazwe, proste i skuteczne
atol
pliki .png o rozmiarach 16x16 potem edytujesz plik theme.xml tam zmieniasz:

QUOTE
<ico iml=\"#201\" file=\"***.png\"        type=\"4\" net=\"10\" id=\"0\" /> <!-- (niedostępny) -->
<ico iml=\"#201\" file=\"***.png\"  type=\"4\" net=\"10\" id=\"64\" /> <!-- (dostępny) -->
<ico iml=\"#201\" file=\"***.png\"  type=\"4\" net=\"10\" id=\"65\" /> <!-- (zaraz wracam) -->
<ico iml=\"#201\" file=\"***.png\"        type=\"4\" net=\"10\" id=\"66\" /> <!-- (niewidoczny) -->
<ico iml=\"#201\" file=\"***.png\"  type=\"4\" net=\"10\" id=\"1\"/> <!-- (ikonka bana) -->
        <ico iml=\"#201\" file=\"***.png\"  type=\"4\" net=\"10\" id=\"241\" /> <!-- (ikonka łączenia sie z siecią) -->

<ico iml=\"16\" file=\"online.png\" type=\"2\" net=\"10\" id=\"0\"/> <!-- (ikonka globalna) -->


Pamiętaj o przezroczystości
dwiekopy
już zacząłem przerabiać, robie to w paint shop pro. czy ktos wie jak w tym programie zrobic przezroczystosc?
atol
wiem jak zrobić w photoschopie lib image ready :wink: w psp musiał bym poszperać
dwiekopy
czy da sie zmienic wielkosc ikonek?
arkadyjczyk
Proponuję właczyć konnekta z parametrem -debug, wtedy w głównym menu dostaniesz nową pozycję dev a w niej listę wszystkich ikon, skoro tam jest to da się ja zmienić.
dwiekopy
QUOTE(arkadyjczyk)
Proponuję właczyć konnekta z parametrem -debug, wtedy w głównym menu dostaniesz nową pozycję dev a w niej listę wszystkich ikon, skoro tam jest to da się ja zmienić.


teraz pytanie jak to zrobic?
arkadyjczyk
Tyle razy o tym było, że aż głupio mi odpowiadać, bo mnie ktoś o śmiecenie posądzi.
http://konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=...highlight=debug
dwiekopy
zrobiłem takie ikonki ale lepiej by wygladaly gdyby byly wieksze. niestety nie wiem jak ustawic wielkosc i czy w ogole da sie to zrobic. Arkadyjczyk dal linka ale nie znalazlem tam odpowiedzi

Załączniki

arkadyjczyk
Wielkości nie ustawisz, są 16x16.
A nie znalazłeś tam gdzie ci podałem jak zmienić wielkość czy jak uruchomić w trybie debug :?:
dwiekopy
QUOTE(arkadyjczyk)
Wielkości nie ustawisz, są 16x16


I o to mi właśnie chodziło. Szkoda że sie nie da sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.