Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 100% CPU w win98 ?!
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
PrEzEs
Witam !
Jako, ze w pracy jestem zmuszony korzystac z Windowsa 98SE PL,
zauwazylem dosc ciekawa rzecz (nie jestem do konca pewien czy jest to bug, czy nieopatrznie zmienilem jakies ustawienia w konnekcie), mianowicie :
przy odpalonym konnekcie uzycie CPU wynosi non stop 100%,
po wylaczeniu - wraca do normy...

Jest to dosc ciekawe, bo proc w sumie nie jest zupelnym 'slabiakiem' (Duron pracujacy na 1600mhz).

Java (jesli ma to jakies znaczenie) to najnowsza dystrybucja prosto od sun'a.

Jakies pozyteczne uwagi co moze powodowac to dosc dziwne zachowanie konnekta ? Bo u mnie niestety pomysly sie skonczyly...
Przemekc1
Jakim programem sprawdzasz użycie procesora?

PS. Czy to zużycie 100 % jest widoczne? Tzn. zauważalne.
bigboy177
Jeśli używasz kPilot 2... wywal go ponieważ u mnie miałem taki sam problem i właśnie kPilot 2 go powodował...
PrEzEs
uzycie procka jest zauwazalne (np. dekompresja rar'ow leci znacznie szybciej powiedzialbym 30-40% z konnektem wylaczonym, tak samo np. przy sprawdzaniu sum crc w plikach)...
sprawdzalem zarowno programem memturbo (ma wbudowany wskaznik uzycia procka) jak i specjalnie w tym celu sciagnietym programem -> taskinfo, ktory pokazuje uzycie proca poszczegolnych procesow w winzgrozie...
a KPilota 2 niestety w ogole nie uzywam- to odpada

hm.......
PrEzEs
UPDATE : ciekawostka...

Po starcie Konnekta srednie uzycie proca to 20-35%

Jednak po otwarciu okna wiadomosci skacze na 98-100% i tak juz zostaje, nawet po zamknieciu wszystkich okienek wiadomosci oraz zminimalizowaniu samego konnekta do taskbaru...

pomaga jedynie restart konnekta, ale po napisaniu/odebraniu wiadomosci zabawa zaczyna sie od nowa.... sad.gif

Any ideas ??
Sad
kIEview wlaczone? jak wiadomo wtyki od nixa o ile wychodza to sa niedopieszczone wiec warto zapytac ;p
PrEzEs
BINGO !

po wywaleniu kieview (oraz z automatu - ggimage) zuzycie procka spadlo momentalnie...

teraz konnekt zachowuje sie juz normalnie (tzn. nie 100% zuzycia w winzgrozie 98 ) ale nie ma emotikon ...

wyglada na to ze na razie bede musial jakos przezyc bez buziek, do momentu poprawy bug'a.

w razie cus sluze pomoca na G[]G : 1 4 9  7 2 ˙ 8
Sad
w sumie z tego co sie orientuje to kIEview jest dedykowany bardziej XP :>
hao
KIEview w znacznym stopniu zalezy od zainstalowanego Internet Explorera (wlacznie z roznymi pluginami do owego...)... Jaka jest wersja IE na tym kompie? Czy sa najnowsze service packi i czy sa zainstalowane jakies wtyczki do IE?
PrEzEs
Poprawka - z wylaczony kieview dzieje sie podobnie, z tym ze nie od razu - ciezko to zidentyfikowac, dopiero po pewnym czasie (czasem 15 min, czasem i po godzinie- dwoch uzycie CPU skacze na 100%... ??!

Wersja Internet Explodera to :

6.0.2800.1106

SP1; Q867282; Q837009; Q891781; Q313829
plus inne mozliwe poprawki ze strony MS.

Windows 98SE, 256MB Ram, Duron 1600MHz, aktualne stery do Plyty glownej itp.
Java tez uaktualniona do najnowszej od Sun'a.
Oprocz tego uzywam Opery 8.0 preview 5 - jesli to ma jakis znaczenie...
PrEzEs
uzywane wtyczki :

update 2.3.9.0
gg 1.4.3.3
sms 1.8.1.0
sound 1.3.1.0
kstyle 1.2.1.0
notify 0.4.7.2
expimp 1.3.0.0
ktransfer 2.0.0.9
konnferencja 0.1.0.1
ggcrypt 0.3.9.2

Zrobilem nastepujacy test :
odpalilem konnekta i normalnie pracowalem, majac z boku non stop miernik zasobow systemu.
Uzycie proca skoczylo praktycznie nagle, nie zwiazane z zadnym zadaniem (wyskakujaca wiadomosc, okno itp itd.
ALE UWAGA - to jest najciekawsze...
jak wchodze w menu "wtyczki" i wyswietlane jest menu z aktualnie uzywanyu\mi/wylaczonymi wtyczkami , to uzycie proca wraca do normalnego !!
po zamknieciu tego okienka (ok lub cancel) uzycie wraca do poziomu 99-100%

Ciekawe nieprawdaz ??
moze ta ciekawostka pozwoli wyeliminowac ewentualny BUG, bo siedzi on gdzies definitywnie :wink:

Jak na razie pracuje na konnekcie z wlaczonym oknem wtyczek, przesunietym maksymalnie na prawo laugh.gif
Przemekc1
Czym sprawdzasz zużycie zasobów.
hao
Coś podobnego dzieje mi się na "wirtualnym" W98... Nikt nie zgłaszał tego problemu więc zrzuciłem to na jego wirtualność, ale być może coś jest na rzeczy... Próbowałem dojść co jest nie tak, ale na w98 mam do tego bardzo ograniczone narzędzia... Przyjżę się bliżej przy okazji...

W międzyczasie, czy mógłbyś spróbować określić potencjalnego winowajcę wyłączając wtyczki? O ile dobrze pamiętam, u mnie wchodziło na 100% po krótkim pobycie w oknie konfiguracji...

Sposób na okno wtyczek może być kiepski... To okno blokuje kolejkę wiadomości (stąd spadek zużycia procka) i w efekcie mogą nie pojawiać ci się niektóre powiadomienia...
PrEzEs
UPDATE :

wylaczylem do tej pory wiekszosc wtyczek , zostalo to co niezbedne dla mnie wiec :

gg.dll
sms.dll
kstyle.dll
ggcrypt.dll


i problem pojawia sie nadal :cry:
sprobuje jeszcze wywalic sms.dll kstyle.dll i ggcrypt...
pozostanie juz wtedy tylko GG.DLL :?
PrEzEs
OK... na wynik nie trzeba bylo dlugo czekac...


z wtyczek pozostalo tylko gg.dll a uzycie proca po chwili skoczylo do 100%

powiem wrecz ze stalo sie to znacznie szybciej niz w wlaczonymi innymi wtyczkami... doslownie po niecalej minucie skacze na 100%
A napisalem doslownie jedna wiadomosc i "pojezdzilem mysza" po kontaktach tak ze sie okienko opisu pojawialo.

Jakies inne zalecenia/polecenia co mam zrobic zeby pomoc w wykryciu buga ?
hao
Uzbroić się w cierpliwość :] Pamiętam że już wyrwałem kilka włosów z głowy nad tym :|
PrEzEs
Proponuje, zeby uzytkownicy Konnekta zlozyli sie na peruke dla HAO laugh.gif

albo przynajmniej na plyn na porost wlosow smile.gif
a w razie cus HAO - mozesz smialo walic do mnie na GG jakby co.
od 9 do 17 napewno jestem mniej lub bardziej dostepny 8)
Sad
QUOTE(hao)
Uzbroić się w cierpliwość :] Pamiętam że już wyrwałem kilka włosów z głowy nad tym :|


moze to inna popularna aplikacja nadpisuje sie nad konnekta? ;> foobar? :> firefox? :> [nigdy nic nie wiadomo] :>
PrEzEs
Foobar'a ani FireFox'a nie uzywam... odpada smile.gif

tak jak pisalem - jedynie Opera 8.0 preview 5 z najnowsza java...
No i uaktualniony Win98SE.
hao
QUOTE
moze to inna popularna aplikacja nadpisuje sie nad konnekta? ;> foobar? :> firefox? :> [nigdy nic nie wiadomo] :>


Frustrujące czasem jest jak inne programy wchrzaniają się w twoją pracę wink.gif Ostatnio odkryłem że w nowym process explorerze (sysinternals.com) mozna podejrzec nad czym myślą wątki programu i przede wszystkim czy to na prawdę nasz program tak myśli, czy przypadkiem nie jakieś ciało obce :] W ten piękny sposób odkryłem, że NView notorycznie wieszał mi programy blokując się w jakiejś tam swojej wewnętrznej funkcji...

Problem na W98 wydaje mi się jest związany z nowymi kontrolkami w oknie konfiguracji... Jakoś mam takie dziwne przeczucie...
PrEzEs
Process Explorer sysinternalsow...

Załączniki

PrEzEs
Wpadlem na prosty, ale skuteczny psosob na to, zeby sys normalnie chodzil... wiadomo - na najprostsze czasem najtrudniej wpasc smile.gif

mianowicie - konnekt.exe ma priorytet idle w 98 i sys chodzi pieknie...
jedyny bol to to, ze nadal proc chodzi pelna para, ale teraz przynajmniej wszystko dziala normalnie a nie sie slimaczy... to taka rada dla innych siedzacych na 98.
daroc
No ja już kilkakrotnie pisałem o takim problemie - mam dokładnie to samo. Zdarza się, że wyłączę wszystkie wtyczki oprócz GG i zaraz mam 100% CPU. A czasami jest tak, że włączę wszystkie i przez np. pierwsze 30 minut jest normalnie. I nie wiem od czego to zależy. Dlatego właśnie bardzo trudno określić przyczynę...
No a Idle to już sam używam od pewnego czasu. 8)
PrEzEs
KOLEJNY UPDATE :
oprocz poinstalowanych poprawek prosto z M$
zainstalowalem takze nieoficjalnego Service Packa dla 98 SE - myslalem, ze moze a noz - widelec ...

Ale niestety to tez nie przynioslo spodziewanych rezultatow - CPU Usage 100% :x
jeyef
Witam,

Sorrki, że odgrzewam stary temat ale u mnie na 98 sytuacja jest identyczna.
Mało tego na dodatek od czasu do czasu konnekt powoduje zawieszenie się całego kompa. Normalnie go tak jakby zamroziło, dzieje się to sporadycznie (po długiej pracy z konnektem), głównie jak najade kursorem na ikone konnekta w trayu i pojawia się dymek z z napisem GG dostępny.

Moze ktoś ma jakiś nowy pomysł na tą męczącą sytuacje ??
Sad
Zainstaluj XP. smile.gif To chyba najprostsze :>
PrEzEs
Sad - latwo powiedziec. Jakbym to ja dokonal wyboru to juz dawno smigalby na XP Prof...
Ale czasami (a wbrew pozorom 98 w firmach nie naleza do rzadkosci) ktos nie ma wyboru i musi pracowac na tym "cudownym" systemie jakim jest 98... sad.gif
psota
Ja korzystałem z konnekta przez 0.5 roku na win 98 i jedyny problem to było to, że po jakims czasie(kilk godzin) musiałem zrestartować konnekta(bo zamulało PC) i wszystko dzialalo juz normalnie. Używalem kIEview i inne podstawowe wtyczki.
jeyef
QUOTE(Sad @ 14.04.2005 - 13:59)
Zainstaluj XP. smile.gif To chyba najprostsze :>
*



No nie jest to najprostsze bo tak jak PrEzEs napisał w firmie mam 98 i kiszka.
W domciu na 2 kompach na XP nie ma problemu.


psota
Tak pomyślałem, że może archwialne wersje konnekta lepiej działają bo wszystkie wypowiedzi typu mi nie brało 100% są w czasie przeszłym.
skolima
Mam w domu kilka systemów na kompie, pod win98 i winXP ten sam konnekt (zainstalowany na dysku widocznym dla obu systemów) działa bezproblemowo. Najnowsza wersja, niektóre wtyki w wersjach beta... i śmiga. BTW instalowany był pod XP, potem przeniesiony na dysk widoczny dla obu systemów. Pod wine (FC) niestety już nie działa.. ale to inny wątek.
Nemo999
Przepraszam za odświeżanie starego tematu, ale mam ten sam problem.
Windows ME i CPU load 100%
Strasznie denerwujące, a niestety win XP odpada, z tej prostej przyczyny że jest to laptop z PII 400 na pokładzie. Na drugim kompie z XP Pro działa idealnie. A potrzebuję Konnekta na laptopie bo lubię siedzieć z kompem w parku. smile.gif

A tak nawiasem mówiąc to mój pierwszy post, witam wszystkich smile.gif
Bączek
Witam.

Mam to samo :/ Win98SE, ktorego nie chce zmieniac i nigdy z niego nie zrezygnuje, bo wbrew pozorom jest to swietny system.
XP tez lubie, ostatecznie zainstaluje sobie jako drugi...

Ale do rzeczy: oczywiscie uzycie procka 100% kiedy tylko konnekt chodzi, niewazne nawet czy mam jakiekolwiek okno otwarte czy nie. Po prostu odkad konnekt zaczyna sie ladowac - proc 100%. I tak az sie komp zwiesi lub wylacze konnekta sad.gif

Help!! blink.gif
midaz
cool.gif Rozwiazanie tego problemu nie jest trudne tongue.gif Wystarczy zmienic stopien zaawansowania kontekta na : "Poczatkujacy", "Prosty" lub "Normalny". W moim przypadku przy trybach "Zaawansowany" i "Pro" zuzycie procka wynosilo 100%, a przy zmianie trybu znika troche kontrolek i problem rozwiazany biggrin.gif Jak by ktos mogl sprawdzic jakie kontrolki sa przyczyna tego tego zuzycia procka i mi je podac to bylbym wdzieczy.

3majcie sie
D4rky
QUOTE(Sad @ 14.04.2005 - 13:59)
Zainstaluj XP. smile.gif To chyba najprostsze :>
*



XP to najgorszy system jaki można sobie wyobrazić, więc to nie porada tylko anty-rada ^^

przepraszam za odświeżanie starego tematu, ale po prostu mi wszystko działa jak trzeba (może to dlatego, że konnekta prawie nie wyłączam, i nie widzę różnicy?)
hao
Odgrzewając stary topic nie zaczynaj flame'a...
MOldar
... może ja jeszcze podgrzeje troszke ten temat biggrin.gif

problem raczej nie leży we wtyczce gg ani knotify ani w żadnej innej konkretnej wtyczce, przez długi czas korzystalem tylko z wtyczek kJabber dwyTlenek i GG i problem wystepowal, po wylaczaniu kolejno tych wtyczek problem tez wystepowal

po uruchomieniu konnekta wszystko jest OK, najczesciej obciazenie wzrasta w momencie kiedy ktos cos do mnie pisze, nie wazne czy GG czy Tlen

ostatnio przy wylaczeniu konnekta, wykonywal on jakas "nieprawidlowa operacje i nastepowalo jego zmkniecie" :] , obserwowalem to w programie TaskInfo*, po kliknieciu Zamknij w menu tray Konnekta, ikonka konnekta zniknela z traya i przez kilkanascie sekund bylo widac konnekta na liscie uruchomionych procesow (przez caly czas maksymalnie wykorzystujacego procesor) po czym sie zawiesil. (to moze byc wina jakiejs wtyczki :/)

*)program TaskInfo pokazuje szczegoly wykorzystania zasobow komputera przez wszystkie procesy

-wykorzystanie cpu spada do minimum po otwarciu okienka wyboru wtyczek

wg mnie problem lezy w jakiejs petli, wątku ktory ma jakis niski priorytet, nie wiem jak jest napisany konnekt ale cos podobnego dzieje sie w moich programach gdzie funkcje rysujace OpenGL wub.gif sa umieszczone w funkcji OnIdle, znaczy sie to jest po prostu ta głowna petla w programie ktora obsluguje wiadomosci WM_CLOSE, WM_KEYUP itp...
blink.gif

...heh, 'nie znam sie na tym' przeciez, to nie wiem, ale denerwuje mnie to czasem laugh.gif

//dodalbym jakies screeny ale ktos mi zjadl uchwyt do pulpitu i nie moge teraz zrobic zadnego :>

... ehh, na prawde bardzo milo sie robi, kiedy sie widzi, jak Konnekt wykorzystuje tylko 0.09% CPU wub.gif


-- u mnie dzieje sie to samo o czym poniżej napisał Keed
Keed
moze to glupie spostrzezenia ale obserwujac %CPU w task info zauwazylem ze zyzycie procka rosnie w momencie gdy wchodze w ustawienia i poruszam myszka po lewej stronie na tej liscie ustawien... bardzo wolne poruszanie sie nie powoduje wzrostu zuycia procka ale wystarczy 1,2 szybkie ruchy i jest juz 80% i tak pozostaje...

w innych przypadkach nie zuwazylem wzrostu, tylko tak jak kazdy, widoczny spadek zyzycia procesora gdy otwiera sie okno z wtyczkami
dulek000
Czyli to chyba przez nowe kontrolki w oknie ustawień, o których mówił wcześniej Hao.
.nomis
a... kto mi TO wyjaśni? Win XP bez żadnych packów, tylko jakieś tam poprawki.

Załączniki

_SpOOkY_
Siedzę na W2000 (wszystkie możliwe sp-ki i patche) od ubieglego tygodnia pojawił się problem 100% użycia procesora. Jeszcze wczoraj pomagało zrestartowanie konnekta... wyłączyłem większość wtyczek - b/z. Sytauacja znika po restarcie sytemu, odpaleniu na czysto konnekta i... po pewnym czasie zaczyna się wszystko od nowa. Ktoś ma to samo na W2000?

edit
==========
Pobawiłem się w nocy i ustaliłem sprawcę w moim przypadku smile.gif
wyłączyłem automatyczne sprawdzanie poczty w mailiKu, przy którymś łączeniu z serwerami skacze użycie proca do 100% i tak zostaje. Najczęściej dzieje się tak po komunikacie błędu serwera pocztowego.
Coad
QUOTE(.nomis @ 7.10.2005 - 17:41) *

a... kto mi TO wyjaśni? Win XP bez żadnych packów, tylko jakieś tam poprawki.


W zakładce "Procesy" nie jest pokazywane użycie mocy obliczeniowej procesora tylko używanie czasu procesora przez dany proces. Użycie procesora masz w zakładce "wydajność".
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.