Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: zapamiętywane hasło
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
kox
Czy hasło do mojego konta gg MUSI być zapamiętane w programie?
Jeśli zostawię puste, program zamiast zapytać mnie o nie, poprostu nie zaloguje mnie :?
hao
W tej chwili nie ma takiej możliwości, ale na pewno kiedyś będzie... Kiedy? Uh, lista ToDo i tak jest monstrualnie przepełniona ...
kox
Jeszcze wrócę do tego tematu, dlatego, że przydałaby się niewielka modyfikacja tej funkcji. W tej chwili program nie musi już mieć zapisanego hasła na stałe, jednak podczas nieudanych prób logowania, ciągłe podawanie hasła od nowa przy każdej próbie przełączenia się Konnekta na inny serwer jest trochę uciążliwe. Podałem hasło raz, więc Konnekt mógłby je pamiętać do końca aktualnej sesji (nie na stałe).
Oczywiście trzeba byłoby uwzględnić przypadek, gdy ktoś poda niechcący błędne hasło. Proponowałbym aby Konnekt pytał o nie podczas klikania na ikonce dostępności, ale nie pytał podczas gdy sam próbuje łączyć się na inne serwery.
hao
Hmmm... zmiana serwera może następować wtedy przez podanie błędnego hasła i nikt się o tym nie dowie... ale spoko... pomyślę.

Czy po nagłym rozłączeniu przez serwer i próbie wznowienia połączenia też nie powinien pytać?
kox
QUOTE(hao)
zmiana serwera może następować wtedy przez podanie błędnego hasła i nikt się o tym nie dowie

Miałem nadzieję, że serwer zwraca jakieś 'bad password' lub coś podobnego, ale przyznam się, że tylko gdybam sobie, bo nie wiem.

QUOTE
Czy po nagłym rozłączeniu przez serwer i próbie wznowienia połączenia też nie powinien pytać?

Jeśli Konnekt sam próbuje to raczej nie, bo właściwie hasło będzie nadal to samo. Chyba, że wywoła się połączenie ręcznie, to okienko mogłoby się przydać. Rozwiązałoby to problem pt. co zrobić gdy ktoś wpisał źle hasło.
Nie będę się jednak upierał przy takim rozwiązaniu jakie zaproponowałem. Byle było funkcjonalne smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.