Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Cytowanie na forum.
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
riddle
Ja pewnie się czepiam, ale to jest hydepark, jako nabijanie postów chyba mi tego nie uznacie, więc się zapytam: Jaki jest sens cytować wypowiedź, w której jest cytat wypowiedzi z cytatem? Zapętla się to ogromnie i już potem nic nie wiadomo - tak to jest brzydko zrobione. Bez przesady - to nie jest lista dyskusyjna, że wszyscy zapominają co pisali. Maksymalna ilość postów na stronie jest też taka, że można sobie zobaczyć czego dokładnie dotyczy spór / wymiana zdań. Głównie wkurzam się jak widzę offtopowe wywody na to kto ma rację.. cytujecie się jak oszaleli. To tylko psuje forum. Nie można zaznaczyć tego jednego zdania / wyciąć reszty / pogrubić ważną część? Aż tak leniwi są co niektórzy? Ja rozumiem, że jak się cytuje fragment wypowiedzi z innego topiku, to jest to przydatne, ale po co robić skyscrapery ze zwykłych odpowiedzi i poprawek?

Dla przykładu:

QUOTE(3)
QUOTE(2)
QUOTE(1)
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Suspendisse vulputate felis ut est. Vivamus congue. Nullam consequat. Etiam elit ipsum, pulvinar in, commodo sed, malesuada et, wisi. Maecenas nunc odio, interdum et, mollis eget, egestas quis, enim. Vestibulum augue leo, molestie ut, sollicitudin sit amet, ultricies eu, diam.
Nam vel metus. Donec non ligula at augue dictum mollis. In tristique convallis erat.
In pharetra, ligula vitae fringilla ultrices, turpis tellus scelerisque magna, vitae imperdiet nibh quam nec justo. Etiam diam purus, vestibulum id, placerat nec, varius et, augue. Maecenas vitae nulla et est iaculis scelerisque.

Mauris tempus sagittis ligula. Nunc consectetuer sem vitae nisl. Praesent sit amet turpis. Sed rutrum blandit tellus. Suspendisse in enim. Ut vel mi. !!

To nie sprzyja przyjaznemu forum i porządkowi. Zauważyłem, że na paru forach jest w regulaminie fragment odnośnie cytowania właśnie w taki sposób i nie jest to potraktowane przychylnie. Może i tutaj się opanujemy i nie będziemy namiętnie i zapamiętale naciskać za każdym razem "Cytuj" i bez edycji klikać Wyślij?
lhs
Olórin już kiedyś zamknął podoby temat, niestety.
http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?p=35790#35790
riddle
Mam nadzieję, że teraz nadgorliwcy się wstrzymają. Zresztą to nowy topik, a do tego w Hydeparku - nie powinien być raczej ruszany jeśli nie ma w nim flame'ów.
lhs
Jeżeli moderatorom to nie przeszkadza - to my we dwójkę nic tu nie wskóramy...
jiobel.
Już trójkę smile.gif - popieram w 100% pomysł "ograniczenia" cytowania.
riddle
Widzisz, gdybym chciał pisać do modów, to bym to zrobił. Ja (tak liczę) piszę do osób mających nad modami "władzę".. chodzi mi o dodanie takiej opcji do jakiegoś regulaminu. Razi mnie to bardzo i przeszkadza w przeglądaniu. Może co niektórzy mają reski 2kx1,5k px ale ja mam mniej i chciałbym widzieć dobrze wątek nie zatrzymując się na nic nie dających cytatch. Jeśli zależy Wam na wyglądzie postów, zawsze można poprosić kogoś, żeby zmodyfikował pliki CSS i jako tło postu będzie jakiś ciekawy motyw, choćby z Konnekta smile.gif
hao
Lhs, robisz się coś strasznie zgryźliwy i programowo do wszystkiego się czepiasz...

Zamknięty temat to "Wiadomosc zbiorowa", nie ma nic wspólnego z cytatami i bardzo dobrze, że został zamknięty...

Co do postulatu riddle'a (pozwolisz że przez 'l' wink.gif ), oczywiście trudno się nie zgodzić... Pozostaje jednak apelować do samych użytkowników aby ograniczyli wykorzystywanie tej funkcji...
lhs
QUOTE(hao)
Lhs, robisz się coś strasznie zgryźliwy i programowo do wszystkiego się czepiasz...

Ktoś mi tu dzisiaj posta wykasował, a nie pokasował setek podobnych... zaczynam podejrzewać jakieś... ekhm... układy na górze?? podział na lepszych (nietykalnych) i gorszych??
A czepiam się wyłącznie jednego - nie będę powtarzał, czego...
Sija
QUOTE(lhs)
QUOTE(hao)
Lhs, robisz się coś strasznie zgryźliwy i programowo do wszystkiego się czepiasz...

Ktoś mi tu dzisiaj posta wykasował, a nie pokasował setek podobnych... zaczynam podejrzewać jakieś... ekhm... układy na górze?? podział na lepszych (nietykalnych) i gorszych??
A czepiam się wyłącznie jednego - nie będę powtarzał, czego...



mmm, to na pewno zydzi i masoni.
lhs
<sciana>
riddle
Sija, ja przepraszam, że na forum tak bezczelnie, lhs, ja Was drogie chłopy proszę... jeśli nie możecie się przeprosić, to chociaż nie wchodźcie sobie w drogę. Tak robię od dawien dawna z "wrogami" i czasem udaje mi się znaleźć porozumienie. Proszę, bo naprawdę.. przy tej ilości zgryźliwych offtopów nawet 10 modów o ostrości Gillette3 nie wystarczy, żeby to pokasować. Proszę, błagam, uspokójcie się, zaklinam na nie wiem co. Proszę smile.gif

QUOTE(hao)
(pozwolisz że przez 'l' Wink )

No jasne, zwykle dla "riddle" nie ma loginu wolnego, więc tak się z przyzwyczajenia wpisuję. tongue.gif Nawet możesz spolszczać - "ridla" wink.gif

QUOTE(hao)
Pozostaje jednak apelować do samych użytkowników aby ograniczyli wykorzystywanie tej funkcji...

Więc apeluję - w tym topiku do Siji - skracaj proszę te cytaty.. to nikomu nie służy. Nie miej mi za złe, że czasem się nie zgadzam, nie jestem do Ciebie programowo źle nastawiony, po prostu czasem postępujesz nie tak jak bym się spodziewał. Jeśli wkurzam Cię czymś - napisz... Ty (przepraszam, że tak perfidnie do Ciebie, ale akurat podaję przykład) i wielu kolegów z forum stosujecie te cytaty jak użytkownicy PaduPadu łańcuszki - co mi tam, kliknę, przecież to nie moje.. można zaśmiecić/zaspamować.

Głupie tabliczki "Nie deptać trawy" nie były wymysłem Partii .. ludzie byli na tyle staroświeccy, że wierzyli, że można osiągnąć cel dobrym, wspólnym działaniem. I ja Was proszę .. żeby to wszystko ładnie wyglądało i się czytało... napisałem wyżej czemu... proszę, nie nadużywacjie opcji quote. No cóż mogę więcej.. tylko proszę, nie dojdziemy (i całe szczęście) do polowań modów na tych co to robią, ale ja tylko proszę. Jakoś mi się melancholijnie zrobiło w tym poście - ja naprawdę tylko ładnie proszę. smile.gif
lhs
OK. Przepraszam Siję, że mu wciąż wchodzę w drogę.

...

Ja wrogów nie mam - ja "mam" parę osób, z których sposobem bycia totalnie się nie zgadzam (kwestia zasad chyba). Czy oni mnie za wroga uważają - w to nie wnikam.
hao
QUOTE
Ktoś mi tu dzisiaj posta wykasował, a nie pokasował setek podobnych... zaczynam podejrzewać jakieś... ekhm... układy na górze?? podział na lepszych (nietykalnych) i gorszych??


Szczerze mówiąc, komentarz Sija (chociaż ze zbędnym quotem wink.gif ) jest na miejscu, bo to już zakrawa na teorię spisku... Ochłońcie trochę lepiej...
Sija
o skracaniu zawsze staralem sie pamietac, ostatnio rzeczywiscie ulecialo to mej uwadze [bynajmniej atmosfera na forum nie mobilizuje do uwazania na tego typu rzeczy], ale rade/prosbe/whatever przyjalem do serca i bede staral sie o niej pamietac smile.gif

co do wchodzenia sobie w droge - moge tylko powiedziec, ze bedzie lepiej z nowym forum (a dokladniej mam na mysli fora z uprawnieniami read-only dla "szarch zjadaczy Konnekta"), poniewaz forum jest stworzone w konkretnym celu, ktory w przeciagu ostatnich paru miesiecy znikl wiekszosci osob z horyzontu (mam na mysli rzeczowa dyskusje, sensowne propozycje, beta-testing programu itp.) - rozumiem oczywiscie, ze przybywa sporo nowych uzytkownikow, nie wszyscy radza sobie z obsluga Konnektowych kruczkow itp., ale fakt jest faktem, ze poziom spadl tragicznie. ile razy mozna odpisywac na najbardziej banalne pytania, ile razy trzeba przypominac niektorym, ze czytanie ze zrozumiem to nie jest tylko termin z ksiazki do polskiego, ze odpowiedz na pytanie znajduje sie w google'u, albo, ze pisanie 10x tych samych zgloszen o problemie nie przyczyni sie do rozwiazania problemu [patrz watek o kP2].

tak na zakonczenie "wchodzenia sobie w droge" powiem, ze sposob bycia coponiektorych zupelnie mnie nie interesuje, tyle, ze proby tworzenia sztucznej hierarchi ["zarzad", "gora", itd...] mnie troche mierza, poniewaz mam wrazenie, ze wszyscy dzialajacy aktywnie w projekcie sa dalecy od tego typu formalizowania stosunkow wink.gif

dlatego, reasumujac: czekajmy spokojnie, zmiany nadejda, atmosfera sie poprawi [oby] i wszyscy zrobimy sobie k.piknik pod wiszaca skala.

PS. hao: moje imie sie odmienia smile.gif
arkadyjczyk
Ciągle wychodzi fakt, że moderatorów na forum jest zbyt mało. Kiedyś już pisałem, ze dla początkujących powinien być zakaz tworzenia nowych wątków i może także zastosować na styl php.pl ostrzeżenia.
A co do cytatów to się nie będę wypowiadał smile.gif
Aule
Ostrzerzenia to niegłupi pomysł.
Co do moderatorów, to lepiej jakby byli to zaawansowani userzy, ale najlepiej nie programujący. Ci od wtyczek i tak już mają co robić(przynajmniej coponiektórzy), więc zaniedbywaliby obowiązki. Chociaż muszę przyznać, że niektórzy mają czas (np. Olorin wink.gif )
.misiek
QUOTE(arkadyjczyk)
dla początkujących powinien być zakaz tworzenia nowych wątków i może także zastosować na styl php.pl ostrzeżenia.


Tu się zgadzam w pełni, tworzenie nowych topic'ów np po wejściu do grupy użytkownik. [Swoją drogą można by stworzyć również więcej grup].

Oraz szczegółowy regulamin co wolno a czego nie, a za nie stotsowanie się doń, warny dawać.
atol
QUOTE(arkadyjczyk)
dla początkujących powinien być zakaz tworzenia nowych wątków


A ja jestem przeciw, bo co taki początkujący zawinił za mu zabraniacie pisać nowe wątki. Ma jakiś pomysł, chce sie podowiadywać tego co nie było na forum poruszane, szuka pomocy przy pisaniu wtyczki...
To jest podział na równych i równiejszych (nie licze developerów).
Aule
No to tak jak któryś z poprzedników wspominał o moderowaniu niektórych działów i zatwierdzaniu postów przez moderatorów w dziale, np. propozycje.
Olórin
Poczekajcie na nowe forum....
arkadyjczyk
atol, ile znajdeziesz na tym forum topiców zaczętych przez początkujących z sensowną propozycją i taka, która nie była już conajmniej kilkanaście razy proponowana?? Kilka??
Głównie chodzi mi o to, że jak ktoś napiszę kilkanaście, kilkadziesiąt postów na forum w tematach, które już są to będzie znać częściowo zasady jakie tu panuja i sam zobaczy, że najcześciej odpowiedzi już są tylko trzeba je znaleźć (to z własnego doświadczenia biggrin.gif ). A jak będzie faktycznie potrzebował pomocy to się dopisze do istniejącego wątku i ją uzyska. Główny bałagan obecnie na forum to setki wątków o niewiele znaczących tematach dotyczące tych samych pytań i propozycji. To jest dopiero udręka dla początkującego jak musi przejrzeć kilkadziesiąt wyników co mu wyszukiwarka wyrzuciła a w nich nic nie ma. Miejmy nadzieję, że w nowym forum będzie większy porządek.
atol
Ale nie można wrzucać do jednego worka ludzi którzy znają program, a wyskoczy im bład, którego niegdy na forum nie widzieli a nie moga pisać bo ktoś sobie wymyślił że jako że jest nowy na forum na "bana" na zakładanie tematów. Paranoja. (nie można generalizować)
Co do zatwierdzania tematów przez moderatorów to jestem za jeśli bedzie ich wiecej.
CZekajmy an nowe forum jednak może tam sie zmieni.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.