Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nowa era emitakon
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
qba2004
Mam mala propozycje nowego systemu emitakon.Mysle ze by sie sprawdzil.
Przedstawie go na pewnym przykladzie:

Mamy duzo emitakon,niestandardowe,nie zgodne np. z GG
A jak wiadomo zeby je ktos widzial on takze musi je posiadac :/
Ale mozna to zalatwic w inny sposob.Mozna wysylac rysunki do tych osob i beda je widziec.To oczywiste.
Ale moja propozycja polega na tym aby powastala wtyczka.ktora bedzie to sama wysylac
Sprobuje to jakos wytlumaczyc.Mam nadzieje ze zrozumiecie biggrin.gif

Mam przykladowo emitakone o nazwie <007> (nie wiem co wymyslic smile.gif
ale jesli to wyslemy do kogos i ta osoba jej nie ma to zobaczy tylko tekst 007 a my emitakone.
Ale dzieki tej wtyczce,ktora by wysylala rysunki z bazy naszych emotow zamiast tego tekstu polecial by rysunek do tej osoby.I ona by to juz widziala.

Mam nadzieje ze zrozumieliscie moj tok myslenia 8)

Mogloby to sie odbywac za pomoca wtyczki ggimage.Nasza wtyczka pobierala by rysunek z naszych emotow a ggimage by ja wysylal jako rysunek.
Na poczatku moglaby byc to prosta wtyczka,potem mozna dodac zeby z konkretnych emotow tylko wysylala.Zeby nie bylo ze wysyla takie proste np. biggrin.gif wink.gif :[ sad.gif itp.

Mysle ze jest to do zrobienia i by bylo bardzo przydatne.......
Piszcie swoje propozycje usprawniajace moze to i co o tym myslicie

P.S. Sam bym moze to zrobil ale nie umiem programowac sad.gif Na razie wink.gif

MOZE KTOS SIE TEGO PODOLA ??

pAkA
q00Ba
atol
powiem ci że taka idea już była
riddle
QUOTE(atol)
powiem ci że taka idea już była


Może i była, ale ja też o tym myślałem (7 post) (mimo, że nikt nie raczył odpowiedzieć) i to wcale nie jest takie głupie. Pozostaje tylko połączenie obrazka z tekstem, bo jasne jest że nie wysyłamy samego emotikona, tylko tekst + emot. Fakt, że teraz dużo zmian dzieje się wokól samego K, ale myślę, że udane zrealizowanie takie pomysłu byłoby czymś rewolucyjnym. Jeśli nie da się do GG, to zrobić to na inne protokoły, nie wiem.. teraz tak sobie strzelam smile.gif
hao
W jabberze możnaby zrobić coś na kształt "negocjowania" emotikonek... Konnekt któy odbierze emotikonkę której nie ma może automatycznie zapytać o nią drugiego Konnekta, ew. pobrać ją i dodać do swojego zestawu... Dla tych którzy nie lubią gdy coś się dzieje automatycznie może pojawić się zamiast emotiki obrazek, który klikając prawym można zamienić na tekst, lub requestować emotkę...
Sija
co w tym takiego innowacyjnego?
przeciez oryginalny klient gg posiada takowa mozliwosc (laczenia obrazkow z tekstem), wiec mozna by to od biedy zaimplementowac, ale do nowosci to jeszcze daleko wink.gif
riddle
Innowacyjny byłoby to: pomyśl, masz Konnekta, wysyłasz do osobnika z GG/Tlenem tekst z <personalna_emotka> i on to dostaje jako obrazek w tekście, którego nigdy na oczy nie widział, bo tego nie ma w swoim zestawie. Chodzi mi o to zdziwienie - dostajesz coś, czego nie masz, a co było zamysłem wysyłającego. Co mi da wpisanie <xmas_gift> skoro tylko ja zobaczę przepiękną "emotkę" wręczającą prezenty. Jeśli to jest do zrobienia - a wnioskuję z Waszych odpowiedzi, że tak, to jestem bardzo zadowolony, bo istnieje szansa, że kiedyś to się pojawi. To byłoby jak to mówią Angole "astonishing" dla Padu-Padowc'a (i dla każdego, kto nie ma K i nie widział takiej opcji).
Sija
ok, ale powtarzam jeszcze raz: cos takiego jest mozliwe przy uzyciu standardowego klienta GG [inna sprawa, ze trzeba to jeszcze zrobic, ale to juz nie jest kwestia klienta ;>], wiec chyba trudno uznac to za innowacyjne ?

poza tym, wszystko fajnie, ale czy to jest naprawde takie "innowacyjne", ciekawe i wazne ? jest 10x rzeczy ktore naprawde bylyby nowoscia i do tego majaca zastosowanie, ale emotki... ?
Olórin
QUOTE(hao)
W jabberze możnaby zrobić coś na kształt \"negocjowania\" emotikonek... Konnekt któy odbierze emotikonkę której nie ma może automatycznie zapytać o nią drugiego Konnekta, ew. pobrać ją i dodać do swojego zestawu... Dla tych którzy nie lubią gdy coś się dzieje automatycznie może pojawić się zamiast emotiki obrazek, który klikając prawym można zamienić na tekst, lub requestować emotkę...


Dodam że Hapi tak ma, ale to dotyczy się tam całych zestawów emotek smile.gif))
Zamber
Ostatnio moja dziewczyna strasznie podnieciła się emotkami jakie mam biggrin.gif nawet tymi podstawowymi biggrin.gif. Ona ma zwykłe gg i nie wiem czy da radę przyzwyczaić się do Konnekta. Raz wysłany obrazek pozostaje w tempie gg jak było już gdzieś powiedziane, więc transwer na servach gg by się nie zmienił.

Ogólnie pomysł na taką wtyczkę bardzo mi się podoba... można by przed innymi zaszpanować biggrin.gif... tylko mam głupie wrażenie że z wysyłaniem obrazków w gg jest tak że po załadowaniu obrazka wiadomość automatycznie się wysyła, w K też tak jest... niewiem czy to kwestia ustawień bądź czegoś innego ale mam wrażenie że ten pomysł nie wypali... a fajnie by było gdyby wypalił laugh.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.