Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kNotify - 2 sugestie
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Lwiczek
Witam,
Po pierwsze i najważniejsze - opcja aby okienko z informacją o wiadomościach/statusach/opisach nie pokazywało się jeżeli dal kontaktu interwal miedzy zmianami jeste mniejszy niz ... . Przydatne jezeli ktos na liscie uzywa narzedzia do pobierania utworow z odtwarzacza i akurat skacze sobie po playliscie...
Po drugie - możliwość ustawienia pozycji wysuwania i kierunku tegoż na ekranie [na przykald jak ma się taksbar na gorze/po prawej/lewej]
gosciu
Zdecydowanie mozliwosc wylaczenia notifow dla poszczegolnych kontaktow... kompletnie nie rozumiem dlaczego nadal nie ma tej funkcji, przeciez jest oczywista.
lhs
Jak nie ma, jak jest?? - Klikasz prawym na kontakcie, Więcej | K.Notify - panel Powiadomienia.
gosciu
Nie wiem jak moglem przegapic wprowadzenie tego, swiat stal sie piekniejszy, koniec ze statusami burakow :D

Slicznie dziekuje za info :)
GuZiK
To i ja musze dopisze cos ;-)
3. Możliwośc ustawienia innej skorki dla jakiegoś kontaktu od standardowej ustawianej w opcjach [ tak jak jest z kIEview]... oo albo możlwiosc ustawienia skorki dla wybranej grupy, która jest w konnekcie.
jiobel.
QUOTE(GuZiK)
Możliwośc ustawienia innej skorki dla jakiegoś kontaktu

A jak wyobrażasz sobie wyświetlanie kilku różnych dymków (o różnych skinach)? Przecież zrobi się straszny bałagan.
Według mnie pomysł nietrafiony.

QUOTE(Lwiczek)
możliwość ustawienia pozycji wysuwania i kierunku tegoż na ekranie

Bardzo dobry pomysł, jednak mogłaby występować możliwość "gryzienia" się k.notify z notify Skype. Jak już coś, trzebaby pomyśleć nad rozwiązaniem tego problemu.
Lwiczek
Nie rozumiem co miałoby się kłócić ze Skype'em... pozatym nie kazdy go używa... :]
jiobel.
W czasie zmiany statusu kontaktu ze Skype`a i z K. wysuwałyby się dwa dymki i tu jest kłopot - który miałby być na wierzchu.

QUOTE(Lwiczek)
pozatym nie kazdy go używa

Co wcale nie znaczy, że nikt (i że nie ma kłopotu o którym piszę wyżej (a raczej nie byłoby). wink.gif
Lwiczek
No dobra... czegoś nie rozumiem... załóżmy, że ktoś obecnie używa tandemu K + S... czy teraz mu się dymki nie 'zakłucają'?! Jaki więc ew. wpływ miałaby na to zaproponowana przeze mnie opcja konfiguracji pozycji i kierunku wysuwania dymka?

A co do sprzeczen dot. logicznosci stwierdzen odnoszacych sie do prawdopodobienstwa uzywania S to sobie daruje, bo masz racje ;]
jiobel.
O możliwości jakiegokolwiek zakłócania się dymków mówiłem na swoim przykładzie.
Dymki ze Skype pojawiają mi się u góry (czyli tam gdzie mam pasek ze Start`em), a k.notify na dole (nie ma możliwości wyboru położenia - czyli tego, co ty Lwiczek proponujesz).
Jeśli istniałaby możliwość wyboru położenia, to czy czasem dymki z Konnekta nie "kłóciłyby" się z dymkami ze Skype?

Żybyś zobaczył o co chodzi, daję screena (chodzi o to, czy notify po wybraniu lokalizacji np. top-right nie będzie gryzło się ze S - czyli wszystko to, o czym pisałem wyżej).
UNK
QUOTE(jiobel.)
Dymki ze Skype pojawiają mi się u góry (czyli tam gdzie mam pasek ze Start`em), ...


no wlasnie, agydbys go mial na dole to pojawialoyby sie na dole i by sie zaklocaly, wiec i tak i tak problem jest, bo nie wszyscy maja pasek na gorze jak Ty

do tego jeszcze powiem tak ze zaden komunikator nie jest przyjazny dla innych (chodzi o notify w kazdym komunikatorze), K wsumie moze sie temu przeciwstawic, no ale po co tongue.gif
jiobel.
No właśnie o tym mówię, że się 'gryzą' ze sobą te dwa notify.
btw Lwiczek, jak wyobrażasz sobie mieć notify na górze, to jak miałoby wyglądać (bo chyba skin hed-kandi nie pasowałby - powstałby leg-kandi wink.gif)
Ale czy nasze rozważania czysto teoretyczne mają sens - czy powstanie taka opcja w notify?
Lwiczek
No właśnie od poczatku rozchodzilo się o to, że nie wiedziałem że masz na górze taksbar... [a to z tego powodu, że wiekszość ma na dole... zdecydowana...].

Co do skina, to u mnie nie byloby problemu, bo mam zwykly prostokąt ;] No ale sadze, zemoznaby zrobic jakies przesuniecie i wtedy nie trzebaby sie zaspokajac tylko widokiem nog ;]

Pozatym nie widze nic zdroznego w dyskutowaniu zagadnienia... dev najwyzej skomentuje nasze pomysly jako ekstrawaganckie i nici z tego, no ale zawsze bedzie mial lepszy obraz naszych potrzeb :P
lhs
A jak pogodzicie powiadomienia Skype'a z powiadomieniami Thunderbird'a na przykład (zakładając, oczywiście, że taskbar jest na dole) - ??
jiobel.
Raczej nie da się tego wszystkiego pogodzić.
Pozostaje tylko 'modlić się' o to, żeby w tym samym czasie nie przyszedł do nas mejl, nikt nie zmienił statusu w Skype i w Konnekcie wink.gif
A może się da, tylko ja o tym nie wiem...
Aule
Hehe, Jak by sie dało ustawić skąd ma wyskakiwać kNotify to bym kazał na górze sie pokazywać(pasek mam na dole). Nie kolidowałoby to wtedy z żadnym z notifów innych programów. Całkiem ciekawy pomysł, ale już chyba był poruszany. :wink:
Lwiczek
Oooo... nie wiedzialem ze bylo, a staram sie sledzic forum na biezaco... ;]
Aule
Było o tym, żeby Notify sam znajdował pasek, więc podobnie.
Lwiczek
Hmm... no w sumie bardzo podobnie... abstrahujac od tego, ze i tak sobie tego watku nie przypominam :(
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.