Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: *.dtb
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
riddle
Chciałem sobie trochę pograć, wiec wlaczylem status niedostepny na wszystkich sieciach. Uruchomilem gre. Przy wczytywaniu nowej misji zaczela rzezic. Nie mam slabego komputera - wrecz maksymalnie odwrotnie. Po wyjsciu WinXP zaraportowal mi ze mam 1 MB wolnego miejsca - 1 MB na moim 80GB dysku! W koncu znalazlem winowajce - plik logow z dzisiaj urosl do 37GB. Nigdy wczesniej tego nie mialem - czy jest to zwiazane z niedostepnoscia? Plik swap windowsa mial normalny rozmiar - 505MB.

Dopisane: Po usunięciu pliku i próbie uruchomienia K dostaję Error: <<Plik "%konnekt%\profiles\riddle\cfg.dtb" nie może zostać przeczytany>> gdzie %konnekt% to moja ścieżka do K. Jak mam uruchomić K? Nie mam żadnych konnekt_dev.exe do uruchomienia alternatywnego w katalogu z programem. Help! sad.gif
hao
Szkoda że przed usunięciem pliku logów nie zajrzałeś do niego co zajmuje tyle miejsca...

Wygląda na to, że rozwalił się plik z konfiguracją, musisz zmienić jego nazwę / usunąć i ustawić od nowa, albo zaimportować ustawienia/wgrać backup...
riddle
O ile pamiętam systemowy notatnik jest przystosowany do otwierania plików do 2GB. Zresztą przy 70MB (co się zdarzało) podczas przewijania, myślał tak intensywnie (co nie miało pokrycia w CPU Usage), że zawieszał się na 120 sekund - i tak skokowo. Wolałem więc nie próbować.

Po usunięciu nadal jest błąd. Nie mam żadnego backup'a - przynajmniej tak mi się zdaje (jedyne co mam to plik ustawień ale z rozszerzeniem .expimp). Zresztą jak mam zaimportować ustawienia do K, skoro nie mogę go uruchomić? Czy konnekt.exe -profile i ustawienie nowego profilu pomoże? Czy będę mógł wrócić do starego profilu?
riddle
Ech, już nie ważne. Straciłem wszystkie kontakty GG/Tlen, namęczyłem się żeby przepisać je z historii która cudem ocalała. Straciłem wszystkie maile | numery tel/kom | adresy ... wszystkie opcje do ustawienia (plik .expimp był z tajemniczych powodów uszkodzony) ... a nie wszystko się dokładnie pamięta. Jeden wielki ech. Nie wiem czemu gdy K wypełni dysk logiem a potem się zamknie K, wywali plik to profil idzie się j*. Eot, w końcu K jakoś działa, ale wkurzenie pozostaje.
hao
Jeżeli nie skasowałeś starego katalogu z profilem możesz poszukać w nim plików z dodanymi znakami '_'...

Przy okazji, kontakty Tlen siedzą na serwerze i nie trzeba ich przepisywać...

A do przeglądania nawet wielogigowych plików wystarczy Windows Commander i jego funkcja View.

Ogólnie bardzo dziwny problem, pomijając fakt zapchania loga, K sprawdza czy profil został prawidłowo zapisany (tworzy plik z dodanym '_' na końcu i po upewnieniu się że jest poprawny podmienia go z aktualnym plikiem dtb)...
Jaki masz system plików?
riddle
# System plików: NTFS oczywiście.
# Wybacz, ale nie znalazłem tam plików z "_", mimo że czegoś takiego szukałem. Wszystkie pliki "dtb" miały 1KB (ale oczywiście to zaokrąglenie przez Explorer'a) i serię pustych znaków (z 4-5 może) w środku. Wszystko oprócz plików w katalogach history i imgcache zostało zepsute. Nie było krytyka - po prostu go zamknąłem standardowo i usunąłem tego loga. Po uruchomieniu takie coś. Może nie znalazł miejsca na dysku i dlatego zrobił kuku mojemu profilowi? Bo w sumie Narzędzie oczyszczania pokazało że 1MB, ale tylko dlatego, że nie pokaże 0MB. A realne miejsce na dysku pokazywane przez Managera plików było 0 bajtów.
#Co do tlena - racja, mój błąd.
# Co do plików - zapamiętam gdyby się powtórzyło.
Sija
hao: problemy z .dtb sa niestety zdecydowanie za czeste [zeby nie powiedziec bardzo czeste], a kwestia jest w koncu powazna [lista kontaktow, konfig, historia...] i wypadaloby cos z tym zrobic; o ile pamietam sprawa ciagnie sie juz od dawna... ekhm... wink.gif

aha, i oczywiscie wiem, ze exPIMP, ale nie o to chodzi przeciez.
Olórin
U mnie problemów z .dtb nie mam żadnych, profil padł mi tylko raz.... A na przykład konfig foobara pada mi pare razy w miesiacu (nauczyłem sie juz robic regularne backupy tongue.gif)
Sija
QUOTE(Olórin)
U mnie problemów z .dtb nie mam żadnych, profil padł mi tylko raz.... A na przykład konfig foobara pada mi pare razy w miesiacu (nauczyłem sie juz robic regularne backupy tongue.gif)


ok, mi tez nigdy nie padl ale to nie znaczy, ze tak sie nie dzieje, spotkalem sie z tym u znajomych, sporo bylo zgloszen na forum - ewidentnie jest cos nie tak, wiec mowienie, ze "u mnie dziala" jest bez sensu...
MiLKA
agreee, moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłoby ciągłe backupowanie pliku cfg.dtb do dwóch/trzech wersji wstecz. Wtedy w wypadku błędu, przywracane jest najświeższa wersja, tuż przed zapisaniem smile.gif
Lwiczek
QUOTE(Olórin)
U mnie problemów z .dtb nie mam żadnych, profil padł mi tylko raz.... A na przykład konfig foobara pada mi pare razy w miesiacu (nauczyłem sie juz robic regularne backupy :P)


Heh... mam to samo... dlatego w autostarcie mam:
CODE
D:\Programy\Sys\WinRAR\rar.exe a -ac -ag[yyyy-mm-dd--hh-mm-ss] -idp -inul -m1 -r "D:\Programy\Music\foobar2000\_backup\backup .rar" "C:\Documents and Settings\Wojtek\Application Data\foobar2000\"

;]

Zastanawiam sie tez nad profilem konnekta, ale to byloby juz za duzo, zwlaszcza ze padl mi tylko raz :]
Lukas77
U mnie ostatnio raz padł jakiś *.dtb ale dzięki kplus.dll by Aule przy każdym uruchomieniu K robione są backup'y, wtyczka uratowała mnie już raz więc polecam używanie jej.
A co do plików konfiguracyjnych to zgadzam się z przedmówcami, takie plg.dtb padło mi kilka razy w ciągu 2 lat...
Olórin
Warto mieć profil K na 2 partycji, może was to dziwić, ale naprawde dane są tam bardziej bezpieczne niż na partycji systemowej smile.gif)))

Warto również mieć regularnie defragmentowany dysk, mniejsze ryzyko błędów systemu plików, ja mam DiskKeepera ustawionego jako wygaszacz smile.gif
Lwiczek
Hmmm... warto mieć system sam na jednej partycji, a programy i ustawienia na drugiej, a reszte 'stuffu' na reszcie :P

PS. DK strasznie działał mi na nerwy... zdecydowanie lepszy IMHO jest PerfectDisk...;]
nEsToO
QUOTE(Sija)
hao: problemy z .dtb sa niestety zdecydowanie za czeste [zeby nie powiedziec bardzo czeste], a kwestia jest w koncu powazna [lista kontaktow, konfig, historia...] i wypadaloby cos z tym zrobic; o ile pamietam sprawa ciagnie sie juz od dawna... ekhm... wink.gif


ja jak wyłacze kompa bezpośrednio z prądu i właczonego mam konnekta to zawsze potem mam uszkodzony .dtb :? ostatnio wyłaczyłem konnekta i kompa z prądu i znów mi uszkodził plik. i tak źle i tak źle :roll:
Przemekc1
Nie zamykasz konnekta, a potem się dziwisz, że masz jaieś problemy. Faktem jest jednak, że ten plik dtb pada, u mnie sie jeszcze nie zdarzyło ale mojemu koledze owszem.
duch-x
mialem niedawno ten sam problem.. konnekt co pare min zwiekszal loga i tak do oporu, az dysk sie zapelnil.. po restarcie profil padl, a po przywroceniu backupa zaczely sie dziac dziwne rzeczy opisane w watku problem z dostepnoscia..
Ryan
U mnie problem z plikami też raz wystąpił. Straciłem kontakty i historię (z dziwnych przyczyn ocalały jedynie logi statusów kontaktów).
Aule
I tu może być pies pogrzebany. kSL w wielu miejscach ma pozostałości po 'diagnozowaniu' błedów za pomocą logów, co niestety może dawać skutk takie, a nie inne.
Tuska
przeczytalam wszystko i nic nie rozumiem sad.gif dry.gif
pytanie:
nie moge wlaczyc konnekta poniewaz cnt.dtb nie moze zostac przeczytany.
jak to naprawic zeby nie stracic historii i listy kontaktow? prosze prostymi slowami tongue.gif
arct!c
jak nie masz zadnego backupa to wedlug mnie ( nie jestem pewien - nie znam sie ) nic z tym nie zrobisz. Czyt. lipa - raczej strcisz liste ustawienia etc.
@ndy
QUOTE(http://rl.konnekt.info/)
Najstarszy kod w Konnekcie jest już historią. Obsługa plików DTB jest teraz kodem najnowszym, chodzi szybciej, jest lżejsza, ładniejsza i ogólnie w końcu mi się podoba. Stała się częścią biblioteki Stamina.Lib, korzysta w pełni z jej dobrodziejstw i dostarczyła do niej coś od siebie (np. ulepszoną obsługę czasu, wygodne i szybkie przeglądanie plików w katalogach, obsługa MD5, tony poprawek i nowych funkcji)… Nowe pliki DTB będą miały ulepszony system zabezpieczeń… W zasadzie słowo ulepszony jest mocno na wyrost, bo to co jest aktualnie w dtb zabezpieczeniem nazwać nie sposób wink.gif Nowa funkcjonalność zapewnia średnie bezpieczeństwo przed niechcianym czytaniem naszych wiadomości przez siostrę i nie uzdolnionego kryptograficznie brata. Oczywiście pod warunkiem że ustawimy jakiekolwiek hasło… Jeżeli masz fioła na punkcie bezpieczeństwa, najpewniej i tak trzymasz pliki profilu w dodatkowo szyfrowanych plikach.
Nowe DTB powinno też rozwiązać raz na zawsze problemy z ginącymi danymi. Konnekt będzie chyba pierwszym komunikatorem który robi automatycznie kopie zapasowe swoich plików i w razie problemów równie automatycznie je przywraca.
Nowe dobrodziejstwa pojawią się w nowej becie, do której zostało jednak jeszcze trochę czasu bo do przerobienia jest teraz sporo kodu w samym Konnekcie.


Czekam z niecierpliwością na te zmiany biggrin.gif

Co do wysypywania się konnekta. Dwa razy miałem podobnie do riddla też na dysku zostało mi chyba 1MB wolnego miejsca i konnekt stracił ustawienia. Po ponownym restarcie systemu wolne miejsce wróciło do normy. Ale konnekta trzeba było ustawiać ponownie :]
riddle
Róbcie Backupy Checkym i skryptem Skolimy
nathan
miałem to samo co riddle sad.gif


Straciłem wszystkie dane, ustawienia, etc sad.gif
a dowiedziałem się o tym, bo w rogu wisiała chmurka 'brak miejsca na dysku'
Tuska

eee a co to jest ten backup? ja naprawde sie na tym nie znam sad.gif
arct!c
backup - jest to kopjowanie plikow (najczesciej programow, windowsa etc. ) majace na celu profilaktyczne zabezpieczenie sie na wypadek problemow z ową aplikacja. Przyklad: kopja zapasowa systemu łindołs, czy choćby backup plikow K. Polecam wtyczke K+ © by Aule ( pozdro:) ).

Nie trzeba byc super extra pro zeby znac podstawy angielskiego, lub posiadac umiejetnosc wykorzystania googli lub słownika. Wiec tlumaczenie "ja sie na tym nie znam" według mnie jest troszke nie na miejscu.

Nie chce byc upierdliwy, stwierdzam fakty.
Gween
Żeby nie zakładać nowego tematu piszę tutaj, zaznaczam, że przeczytałam temat odnośnie padania plików *.dtb.
Musiałam zresetować komputer i padł mi konnekt, przy włączaniu profilu wyświetla mi się informacja "Nie posiadasz uprawnień do otwarcia pliku cnt.dtb". A na dodatek przy próbie wejścia w profile w folderze konnektowym wyświetla się pusty folder, ale przy włączaniu konnekta jest mój profil.
Najgorsze jest to, że zaledwie małą garstkę kontaktów skopiowałam do pliku i teraz nie pozostanie mi nic, jak ich odzyskiwanie, tylko jak?
Błaaagam, poradźcie coś.
Bukiet
ja zalozyylem new profil i po prostu skopiowalem pliki :msg , cnt , cfg pliki dtb
i chodzi wszystko smile.gif

pozdrawiam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.