Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Współpraca z kadu
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Slon
Mam problem. Zainstalowałem sobie linuxa i chciałem pod nim używać kadu, bo konnekta niestety nie ma sad.gif i w związku z tym mam problem, kadu nie chce zaimportować listy kontaktów z konnekta. Ani z pliku, ani z serwera.

Po śledztwie ustaliłem że ustawienia kontaktów w konnekcie wygladają tak:
Pawel;Bxxxxx;Pablolot;1 Paweł;+48502687xxx;;2771xxx
A w gg tak:
Maciek;;;Maciek;;;13447xx;;0;;0;;0;

I chyba to jest problemem. Co z tym zrobić?
hao
Hmmm, zdaje się że Konnekt eksportuje mniej danych niż GG, ale Kadu powinno przyjąć te pliki bez szemrania, więc z problemem można się zgłosić do autorów Kadu...
Slon
Niby tak ale to konnekt ma zamienione miejsce numeru gg.
Pozatym jezeli stworzę pod gg nowego użytkownika, wyślę listę na serwer to kadu ją odczyta.

Pozatym jak to jest że gg czyta listę konnekta a kadu już nie?

Tak czy siak, co robić?
Sija
sprawa byla juz pare razy poruszana, hao musi zadzialac i poprawic we wtyczce GG. imho kwestia 2-3 minut wink.gif
hao
QUOTE
Niby tak ale to konnekt ma zamienione miejsce numeru gg.
Pozatym jezeli stworzę pod gg nowego użytkownika, wyślę listę na serwer to kadu ją odczyta.


Gdzie ma zamienione? W obu Numerek siedzi na 7 pozycji...
winthux
Ja chyba widzę błąd (domyślam się, o ile poprawnie wkleiłeś), ale IMHO to jest bład kadu.
QUOTE
Pawel;Bxxxxx;Pablolot;1 Paweł;+48502687xxx;;2771xxx
QUOTE
Maciek;;;Maciek;;;13447xx;;0;;0;;0;


1. Jest spacja w tym pierwszym "1 Paweł" i to może coś powodować.
2. Na końcu pierwszego brakuje średnika...
Coś z tego musi powodować błąd, bo chyba zamiana kolejności będzie skutkować jedynie zamianą np. Imienia z nazwiskiem czy miejscowością....
Slon
Nigdzie w liście konnekta nie mam średnika na końcu. Podostawiałem średniki i załapało, jednak z 67 kontaktów wyswietliło mi 10 :/
Przemekc1
w Kopete (multikomunikator od KDE) też nie łapie listy kontaktów.
Sad
w Konnekcie brakuje jednego pola i to chyba 'Telefon stacjonarny' - takie wlasnie pole gg dodalo jakis czas temu.
StRuGi
Ja zrobilem tak: wyimportowalem z Konnekt'a liste, zaimportowalem w GG najnowszym, wyeksportowalem do pliku i zaimportowalem w Kadu - wszystko jest okej.
Sad
no tak wink.gif.. bo GG robi to poprawnie. Hao powinnien poprawic ten niewielki bug.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.