Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konferencja w GG ???
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Lukas77
Chodzi mi o wzbogacenie rozmów użytkowników GG o konferencje, w tlenie jest to od dawna, a czy dałoby sie zrobić konferencje z użytk. GG? Konnekt miałby nową funkcję, której nie ma Gadu.
cRoMo
Nie rozumiem o jaka forme konferencji Ci chodzi? Przeciez GG ma taka opcje, poki co konnekt jej jeszcze nie ma (podobnie jak przesylania plikow czy rozmowy glosowej). W jednej z najblizszych wersji powinna sie pojawic.
Lukas77
Nie wiem, mam wersje GG 5 i nie widziałem tam nigdzie możliwości rozmowy z kilkoma osobami w jednym oknie rozmowy, a jeśli jest taka opcja to niech mnie ktoś oświeci.
Ludwik
Wystarczy zaznaczyć kilka osób...
Lukas77
Faktycznie, ale w życiu bym sam na to nie wpadł :oops: THX
sarinnn
Big LOL laugh.gif
Jeżeli w konnekcie ma byc taka opcja to prosze tak jak w tlenie smile.gif..
hao
A jak jest w Tlenie??
Wygląda to jak "chat", nick'i są po prawej stronie w liscie a pod listą jest rozwijane menu z kontaktami i można kogoś jescze zaprosić smile.gif..
kox
Popieram pomysl zrobienia konferencji na wzor chata. Bardzo wygodne.
hao
Myślałem nad opcją, żeby z boku (standardowo po prawej smile.gif) była lista kontaktów taka jak w głównym okienku (pokazująca statusy itd...) i przy każdym kontakcie checkbox - uczestniczy, czy nie... Wszyscy juz rozmawiajacy byliby na samej górze...
Można jeszcze inaczej (w sumie dla mnie znacznie łatwiej) - tak samo, okienko listy kontaktów, ale zaproszenie nowej osoby odbywałoby się poprzez przeniesienie jej z zakładki "kontakty" do zakładki "konferencja" przez drag&drop...

Może być oczywiście też tak jak piszecie, z rozwijaną listą do dorzucania nowej gawiedzi... Czekam na opinie smile.gif
Moze te wszystkie funkcje po wyzej i ladana konfiguracja do tego ;]...
hao
Co to to nie... Trzeba się na coś zdecydować...
jstarzak
Proponuje rozwiązanie drag&drop - bardzo intuicyjne - dodatkowo do menu kontekstowego kontaktu dodawane mogłabybyć (jeżeli otwarte jest okno konferencji) pozycja "Zaproś do konferencji %s" gdzie %s byłby jakimś oznacznikiem o którą konferencje chodzi.
hao
A może w ten sposób (przez wybieranie z głównej listy) po prostu to rozwiązać?
Ludwik
Kiedyś zdawało mi sie że drag&drop jest intyicyjne. Ale tak naprawde żeby użytkownicy wiedzieli o istnieniu jakiejś opcji i zniej korzystali (a pomocy przeciez nikt nie czyta smile.gif) musi być porządny przycisk z porządnym tekstem. Najlepszy dowód to że mało kto wie o rozmowach grupowych w gg, Gdyby był przycisk "rozmowa grupowa" - wiedzieli by wszyscy.
cRoMo
Ludwik: ale konnekt z natury jest bardziej zaawansowany i ma byc bardziej ergonomiczny. Kolejne przyciski, tylko dla uzytkownikow ktorzy nie wiedza i sami nie chca sie dowiedziec (czyli wg. definicji typowych lamerow wink.gif) sa bezsensowne i psuja zamierzona ergonomie. Poza tym, rozwiazanie z gg jest juz znane (chociaz nie wszystkim, ale to oczywiste). Wiec mysle, ze zrobic tak, jak jest w gg, ale takze z mozliwoscia dodania uzytkownikow przez drag&drop. Zadne listy w boku okien, bo kto z tego korzysta? Przeciez to ekran zajmuje, a rzadko kiedy rozmawiamy z wiecej niz trzema-czterema osobami. To czysta strtata przestrzeni roboczej i cennego czasu hao :!: Lista uzytkownikow, z ktorymi prowadzimy konferencje powinna sie pojawiac na dole okna rozmowy, w dodakowej 'belce' statusu, a w 'belce' tytulowej tekst 'Konferencja' i tyle smile.gif

PS. Nie utrudniajmy sobie zycia. Pierw myslmy jak zrobic zeby bylo prosto, wygodnie i, co najwazniejsze, najlatwiej dla hao. Dopiero wtedy, gdy wszystko bedzie gotowe (czyli TaskbarNotifier, kolejka widaomosci itd.) bedziemy 'bajerzyc' to, co juz mamy.
sarinnn
QUOTE(cRoMo)
PS. Nie utrudniajmy sobie zycia. Pierw myslmy jak zrobic zeby bylo prosto, wygodnie i, co najwazniejsze, najlatwiej dla hao. Dopiero wtedy,  gdy wszystko bedzie gotowe (czyli TaskbarNotifier, kolejka widaomosci itd.) bedziemy 'bajerzyc' to, co juz mamy.


Swiete slowa !!!!

<------------------------>
Widze ze niektorzy z Nas sa niecierpliwi i chcieli by odrazu gotowy, zbajerowany produkt (program).....
"Niektorzy" ----> Poczekajcie jeszcze.... Czas na Konnekta nadchodzi wielkimi krokami...
laugh.gif
<------------------------>
case
ja z niecierpliwoscia czekam na dodanie mozliwosci rozmow konferencyjnych bo jak ludzie z gg zaczynaja konferencje to u mnie wyskakuje tyle okienek z rozmowami ile osob w danym momencie cos pisze!! i szlag mnie trafia :?
...apropos tego co piszecie: zeby zrobic liste osob bioracych udzial w konferencji, chcialem zwrocic uwage (nie wiem czy tak musi byc) na to ze w gg nie da sie (hmmmmmmmm...) zakonczyc uczestniczenia w konferencji, gdyz okno rozmowy (po zamknieciu go) pokazywac sie bedzie az do momentu, gdy wszyscy bioracy udzial w konferencji je zamkna i przestana pisac :evil: i to jest idiotyczne
dlatego nasuwa sie pytanie (odpowiedz moze jest oczywista ale ja nie wiem, wiec sie pytam) czy daloby sie w konekcie zrobic konferencje w taki sposob, aby rozwiazac ten problem i umozliwic "wychodzenie" (jak z chat'a) z konferencji... :?: :?: :?: :roll:

QUOTE
Jeżeli w konnekcie ma byc taka opcja to prosze tak jak w tlenie ..

...co do tego w jaki sposob ma wygladac konferencja to ja nie ingeruje smile.gif
ja chce zeby byla... a Hao na peano juz sie postara zeby kazdy byl z niej zadowolony :wink: czyz nie :?: biggrin.gif
----------------------------------
www.case4u.prv.pl
hao
Na pewno konferencje nie będą zrobione jak w GG, bo to jak jest zrobione w GG trudno nazwać prawdziwym trybem konferencyjnym. Jak dokładnie będzie to wyglądało? Nie wiem, bo jeszcze nie zacząłem tego pisać smile.gif
case
hmm... :cry: martwi mnie jedno, ze wszystko co chcielibysmy zrobic w konnekcie musi byc kompatybilne (moze nie wszystko, ale wiekszosc 8) ) z gg :evil:
przez to np. w konferencjach nie bedzie jakiejs wielkiej zmiany w stosunku do konferencji w gg (zreszta nie jestem mozgiem w tym temacie i nie wiem jakie mozliwosci daje protokol gg).
jesli ktos sie zna na tym lepiej to chetnie sie dowiem czy da sie np. zrobic na tym protokole cos w rodzaju chat'a...? (przykladowo zakladanie pokoi - ktos zaklada pokoj i zaprasza sobie do niego ludzi, oni moga sie zgodzic na rozmowe, moga go olac tongue.gif , albo w trakcie rozmowy wyjsc z pokoju) :?:

to by bylo cos smile.gif ...ale czy tak sie da :?: :?: :roll:
hao
Oj mylisz się. Wszystko co robię w K musi być jak najbardziej rozszerzalne i zrobione tak, aby wykorzystywało możliwości różnych sieci.
Póki co niestety jest tylko jedna sieć i to wtyczka od GG ogranicza pewne możliwości, które już są wbudowane. Konferencje na pewno da się zrobić lepiej, czy jak czat, nie wiem, muszę się rozejrzeć po protokole...
case
No to kamien spadl mi z serca :wink:
PRECZ! z gg!!! tongue.gif hehe
-----------------------
www.case4u.prv.pl
janior
QUOTE(Lukas77)
Nie wiem, mam wersje GG 5 i nie widziałem tam nigdzie możliwości rozmowy z kilkoma osobami w jednym oknie rozmowy, a jeśli jest taka opcja to niech mnie ktoś oświeci.

QUOTE(Lukas77)
Faktycznie, ale w życiu bym sam na to nie wpadł  :oops: THX


Wow... Niesamowite... Jestem pod dużym wrażeniem. :shock:

Mnie wydaje się, że tak jak jest to w gg może być.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.