Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Imp-Tlen, czyli import archiwum Tlen'a.
Konnekt | Forum > Developerzy > Tworzenie wtyczek
skolima
Wtyczka powstanie. Co jest jak na razie? Cały interfejs od strony Konnekta, który napisałem na potrzeby Imp-GG. Czego nie ma? Odczytu archiwum Tlen'a :-/

Jak na razie są dwie drogi... biorę się za rozgryzanie formatu chats.dat , albo korzystam z wiadomości eksportowanych przez PowerArchive. Z drugą jest kilka problemów : kod MaNWego został przejęty przez o2 (wygrał konkurs czy coś) i wtyka oficjalnie chyba już nie istnieje; generowany przez nią plik tekstowy... to html z rozszerzeniem txt biggrin.gif; no i jest to wtyka do tlena, czyli nie wystarczy do jej działania Konnekt :evil:

Ale i tak drugie rozwiązanie wydaje się przyjaźniejsze (dla mnie w pisaniu) i szybsze. No chyba, że ktoś znalazł tak piękne klasy do tlena jak to, co napisał anszom. Ja na razie nawet specyfikacji nie wyszperałem.
zimaq
Cóz, ja mogę tylk życzyć miłego pisania, bo wtyczka ściągnie kolejną rzeszę userów smile.gif
O dzięki Ci skolima! smile.gif
SephiroT
No baaa. Byloby super, i jak dla mnie to jedyna rzecz ktorej mi brakuje (swierzy user konnekta - przezutka z kilkuletniej dzialalnosci na tlenie) to archiwum by sie przydalo zrzucic i dodac mozliwosc wysylania plikow do sieci tlen.

Aha, a da sie zrobic jakies skorki do Konnekta?? Bo nigdzie nie widze.

Wtedy komunikatorek byl by dla mnie mega wypasiony.

Pozdrawiam!!

Dobra robota ludzie!! Ladne, mile, przyjemne ... i praktyczne!!
mietek79
Hej!!... Nie rozumiem, dlaczego tu tak mało postów..?? Czyżby mnie coś ominęło?? Jest jakas metoda importu archiwum z Tlena do Konnekta??... Bo jeśli nie, to trzeba zanosić regularne błagania PleasePleasePleasePleasePlease do szanownego (bez sarkazmu) Skolimy, żeby wygenerował równie rewelacyjny produkt co do GG!!!..smile.gifsmile.gif.. Przecież Konnekt mógłby zakasować wszystkie pozostałe komunikatory jeśli można by było sie na niego przesiąść z tych najpopularniejszych!!... Nie wiem , jak wam, ale mnie strasznie brakuje mi tego importu..sad.gif... musze trzymać zainstalowany tlen, żeby do archiwum mieć wgląd..buuu.. jakie to nieprofesjonalne..tongue.gif tongue.gif... Kończę już narzekania, licząc na rychłą poprawę w "tem temacie"... Narka..Mietek
Olórin
no...tak...same...kropki...w...twojej...wypowiedzi...

Jak możesz przeczytać powyżej, na razie nie ma sposobu na odczytanie archiwum tlenowego.
skolima
1. Nie do końca "nie ma', parsowanie txt'ka jest do zrobienia względnie szybko. Tylko jest rozwiązanie nieeleganckie.
2. sesja_mode = "ph3r" . Poczekajcie do wakacji, mnie tez denerwuje trzymanie tlena tylko dla dostępu do archiwum.
mietek79
Hejka:) Nie wiedziałem Olórin, że kropki są zabronione smile.gif, nawet sam Pan "S" raczył ich użyć w swoim tekście! tongue.gif Nie, no, żartuję - w każdym razie cieszę się, że są bliskie perspektywy wyjścia z tej patowej sytuacji - właśnie dziś próbowałem przekabacić jedną kumpelę na Konnekta, ale mimo masy argumentów poległem na imporcie archiwum sad.gif dla niektórych to bardzo istotny aspekt przesiadki. Pozdrawiam wszystkich oczekująch życząc cierpliwości oraz autora - życząc powodzenia w działaniach!!



nie są zabronione, tylko używać z umiarem ;-) //Olórin
karm4
hej ---

moze ten czlowiek moglby wesprzec starania? albo zechcesz wykorzystac generowany przez jego program output (prosty w formie, ale za to calkiem uporzadkowany)?

http://www.tlen.biz/download.php?725.rar:0

pzdr
skolima
Format binarny archiwum mam prawie całkowicie rozgryziony. Ale thx :]
keeveek
jak tylko wtyczka powstanie, prosze natychmiast poinformowac! wink.gif jakbym mogl zaimportowac archiwum to bym juz nigdy nie musial wracac do tlena.. bo w koncu mam tam 3000 rozmow..
egoya
I co w koncu z tym transferem Tlen->Konnekt? Jest jakis postep?
Mozna w czyms pomoc?

pozdrawiam
Raiven
Ja również jestem zainteresowany tym tematem. Właśnie ponownie wróciłem do Konnekta po dość długiej rozłące i chciałbym przenieść moje archiwum z Tlena - jest to dla mnie ważne. Są jakieś postępy?
roki1990
Mam małe pytanie...

Czy można się spodziewać w najbliższym czasie takiej wtyczki? Trochę czasu mineło, a tu cisza...

Pozdrawiam smile.gif
Egon_Freeman
Mam takie pytanie: czy moglbym prosic o dump informacji o formacie archiwum tlena? Potrzebuje tego do innego projektu - baza danych rozmow. Z racji tego ze tlen sie 'muli' po np. roku, poltora zawartosci archiwum (wyszukiwanie, wyswietlanie etc. zaczyna byc bolesne), robilem sobie backupy plikow .dat i innych. Chcialbym moc je sparsowac i wrzucic do bazy danych (juz powoli zapominam GDZIE mam te archiwa poupychane, a tlena mam od roku 2000 czy cos w tym stylu). Czy moglbym wiec prosic o te informacje dot. formatu archiwum, ktore sa juz znane...?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.