Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Tlen.pl -> Serwery Jabber w Polsce
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
cRoMo
Poczytajcie http://hedera.linuxnews.pl/_news/2002/12/02/_long/1587.html
To kolejny powod do opracowania wtyczki dla Jabbera (a od Jabbera do Tlenu niedaleko wink.gif). Poza tym nie rozumiem kwesti legalnosci wtyczki dla Tlenu. Przeciez AFAIK roznice w protokole sa nieznaczne. Mozna wrzucic do wtyczki opcje 'Zgodnosc z protokolem Tlen.pl', a serwery uzytkownik sobie recznie zapoda. Wtedy problem legalnosci przechodzi na strone tego wlasnie uzyszkodnika. Poprawcie mnie jesli sie myle ...
jstarzak
Ja wogóle nie wiem dlaczego mają być jakiekolwiek problemy. Kiedyś na forum Tlen.pl człowiek od BlaBla pochwalił się, że udało mu się coś takiego, a TT powiedziało, że cieszy się razem z nim - wogóle nie mieli pretensji nt. tego ze program logowal sie do ich serwerów. Myśle, że się nie obrażą, szczególnie jeżeli w momencie kiedy beda banery w oknach rozmowy Tlen.pl pojawiać się będą tlenoskie banery. Tleenx (czyli Tlen dla linuxa) sobie jakoś jest i TT nie ma nic przeciwko.
Flind
ja tez tego za bardzo nie rozumie jaki tu jest konflikt z prawem bo jak by sie tak poopatrzyc to wmontowanie wtyczki gg to tez jest nie zgodne z przepisami. a przeciez jest cała masa programow ktore loguja sie na serwery gadowe smile.gif. a ile razy juz były informacje od sms-expres ze takie cos bedzie scigane prawe a i tak to nic nie zmienia
winthux
ale to pewnie chodzi o wykorzystanie kodu przez kogoś już napisannego i z tym są problemu. Pewnie ten kod jest na licencji GNU a więc trzeba by było udostępniać źródła....
cRoMo
A czy to az tak zle ze zrodla beda udostepnione? Czy zrodlo zawiera jakies tajne technologie? Przeciez GNU nie oznacza od razu OpenSource, wiec autor bedzie mial wciaz calkowita kontrole na projektem. A poza tym, udstepnienie zrodel byloby jeszcze lepszym pomyslem, biorac pod uwage fakt, ze bylby to swietny przyklad wtyczki dla SDK (bardziej skomplikowanej wtyczki...).

PS. Wciaz nie widze problemu prawnego ... moze sam Maciej sie wypowie ???
OpenSource to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli się tylko znasz a znalazłeś błąd w programie możesz go natychmiast poprawić i wysłać np. do admina poprawiona wersję. Takim o to sposobem programy rozwijaja sie szybciej.
cRoMo
Sad, ja doskonale wiem jakie sa zalety OpenSource. Chcialem tylko dac do zrozumienia, ze licencja GNU nie jest rownoznaczna z OpenSource, wiec Maciej - jesli taka bylaby jego wola - moglby zachowac kontrole nad kodem. A poza tym, wysylanie poprawek nie wymaga licencji OpenSource. Tylko ze wtedy to autor decyduje czy umiesci poprawke czy nie

PS. Moglo mi sie cos powalic =]
Ja też to wiem, ale ty mnie chyba źle zrozumiałeś.
cRoMo
Nie po prostu zabrzmialo, jakby Maciej musial uzyc licencji OpenSource. Zreszta - niewazne, jesli nikt sie za to nie wezmie, to zadne licencje nie maja sensu sad.gif
co prawda to prawda.. nalezy Konnekt'a reklamowac w srodowisku programistow :|.. POMOZECIE?
cRoMo
Na liste cppl@yahoogroups juz napisalem wink.gif
hao
Za Jabbera wezmę się ja... Chwile to jednak jeszcze zajmie...
jstarzak
No to dobrze - jak bedzie jabber to do tlen.pl trzeba tylko dopisac kawalek generujący kod hasła (w sieci jest gdzies skrypt w Perlu to robiacy), i umozliwic przestawienie portu na 433 i już mamy obsługę Tlen.pl!
hao
Myślę, że nawet wysoce wskazany byłoby żebym to ja zajął się tą wtyczką... Planuję zrobić jedną wtyczkę do obsługi wszystkich sieci jabberowych na raz (np. Tlen plus kilka serwerów zwykłego Jabbera), a to wymaga trochę gimnastyki i zmian w API... Ale spoko, będzie dobrze!
Wierzymy w Ciebie Hao ;]. Ja sobie tak myśle jeśli dojdzie obsluga tlen.pl to nie wiem czy bede uzywal takiej opcji poniewaz samo okienko rozmowy tlen.pl mi sie podoba.. no chyba ze Hao wprowadzi kontrole IE do czego zachecam niby pare mb wiecej a cieszy ;].
Marian
Osobna wtyczka do WPKontaktu nie będzie konieczna, bo właśnie się połączył z Jabberem smile.gif (w sumie to nigdy nie była potrzebna ;p)

Pozdrawiam
--
http://JabberPL.org
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.