Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt na komórkę
Konnekt | Forum > Informacje > Komunikator Konnekt
atol
Ehh głupio tak zaczynać dyskusje na temat czegoś mając tylko prmysł a nie majac możliwości jego wykonania, ale co tam.
Może ktoś z developerów zna sie na javie i mógł by napisać konnekta na telefon komórkowy smile.gif Bo z tego co sie orientowałem to mało jest ciekawych pozycji w tej "platformie" jest mobber, papla... (oparte na jabberze). Przydała by sie dobrz znana i sprawdzona marka czyli K. Tylko nie wiem czy nie godziło by to w założenia konnekta jako "wtyczkowego" komunikatora, bo taki plik .jar musi miec chyba jedną całość i nie wiem czy można o niego coś dołaczać... Jednak przydał by sie konnekt na telefon mobilny z seri GSM :wink:
sleesh
Mozna by to rozwiazac poprzez mala aplikacje wsadzajacej do paczki konnekta dane rozszezenia. Kazdy moglby sobie wtedy wybrac co chce miec , stworzyc swoja paczke i wgrac do fona.
skolima
Eeee... Idea zacna, nie przeczę... tylko zwrócił któryś z was uwagę, że Konnekt pisany jest w C, a nie w Javie? To nie jest kwestia przeniesienia kodu, tylko napisania aplikacji od ZERA. Nie chcę zniechęcać... Ale myślę że jeszcze długo zostaniecie przy papli.
Olórin
Co nie oznacza że nie mógłby powstać komunikator na komórkę "pod patronatem" Konnekta smile.gif
psota
może są ludzie co nie umnieją programować w C a umnieją w Javie to niech się wykarzą tongue.gif
kyro
Jestem ciekaw komu się będzie coś takiego chciało robić tongue.gif Coś te nasze społeczeństwo polskie ostatnio się rozleniwiło biggrin.gif
jiobel.
A ja napiszę co o tym myślę. A więc chciałbym przede wszystkim, żeby Konnekt był rozwijany i wspierany pod środowisko Windows. Chciałbym, żeby to właśnie tu skoncentrować swoje siły 'twórcze'. Bardzo złym (oczywiście według mnie) zjawiskiem byłoby rozwijanie Konnekt`a pod wiele platform (dyskusja o Linuksie, teraz o Konnekt.mobile), bo logicznie rozumując siły podzieliłyby się na tyle, na ile platform byłby już rozwijany K. Wtedy napewno nie byłoby tylu aktualizacji (ostatnio i tak jakoś nie ma - ale z dużą, niegasnącą cierpliwością czekamy na 0.7), tylu nowych wtyczek, a w przyszłości mogłoby nie być wcale, bo np. wtyczkopisarze doszliby do wniosku, że niewarto rozwijać K. pod np. Windowsa i przerzuciliby się na np. Linuksa. Proste - projekt by upadł.

Mówienie, że jeśli ktoś nie zna C, to może się pochwalić i napisać K.M. pod Javą chyba mija się z prawdą, bo jednak jakieś tam podstawy musi mieć (przynajmniej tak mi się wydaje).

Nie twierdzę cały pomysł jest zły. Ale trzeba wziąć pod uwagę zapotrzebowanie (które teraz wskazuje raczej na rozwój istniejącej formy, aż do 0.7).

Jeśli komuś wydaje się ten post bez sensu - przepraszam, ale chciałem tylko wyrazić swoje spostrzeżenia na ten temat (chyba lepsze niż OT`y dj wink.gif).

Znając jednak kolej rzeczy pomysł upadnie wcześniej, niż powstał wink.gif. Oczywiście - życzę mu jak najlepiej.
atol
Wiecie nie chodzi mi o to by jedna i ta sama osoba pisała wszystko ale może ktoś zna sie na javie i pod patronatem całego K teamu. Przez wiele obsługiwanych platform mozna sobie wyrobić konkretną pozycje na rynku.
arkadyjczyk
jiobel, coś mi się wydaje, że mało uważnie czytałeś dyskusję na temat Konnekta pod Linuxem. Przynajmniej ja mówiłem o rozwiązaniach które są wspólne dla linuxa, maca i windows. Zajrzyj na http://wxwindows.org/ i poczytaj trochę o tej bibliotece to będziesz wiedział o co chodzi. Nie chodzi o to, żeby pisać wszystko od nowa typowo pod linuxa, tylko, żeby zrobić jedno rowiązanie wieloplatformowe. Ten sam kod w C++ dla różnych platform. A wxWindows pozwalają użyć tego samego kodu nawet na PalmOs. Więc rozwiązanie byłoby ciekawe. Normalne komórki raczej narazie odpadają, cały konnekt trzebaby tworzyć od nowa a z wielu wtyczek nie byłoby nawet jak korzystać.
jiobel.
Czytałem dość uważnie, tylko troszkę trudno jest zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi w dyskusji 'dev`ów', zwykłemu zjadaczowi chleba. Wiem o czym była mowa - uniwersalność Konnekta, niezależnie od platformy.

Przyznaję się - 1:0 dla was.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że przeniesienie Konnekta na komórkę jest/będzie troszkę/tak sobie/mocno trudne (niepotrzebne skreślić).

QUOTE(arkadyjczyk)
komórki raczej narazie odpadają, cały konnekt trzebaby tworzyć od nowa

I o to chodzi, że jeśli już taki pomysł przeszedłby, to siły wtyczkopisarzy skupiłyby się na rozwoju owego pomysłu i jednocześnie zaniedbaniu pierwotnej platformy (być może znowu się mylę).
arkadyjczyk
Zanim kod będzie dostosowany do Linuxa, albo nawet zanim wyjdzie 0.7 to na komórkach pewnie będzie normalana winda instalowana lub linux i nie będzie problemu biggrin.gif
Kikus
QUOTE(arkadyjczyk @ 23.03.2005 - 22:54)
Zanim kod będzie dostosowany do Linuxa, albo nawet zanim wyjdzie 0.7 to na komórkach pewnie będzie normalana winda instalowana lub linux i nie będzie problemu  biggrin.gif
*




Obecnie jako posiadacz Motoroli MPx200 z systemem Windows for Mobile 2003 stwierdzam autorytatywnie, że nie trzeba już na to czekać smile.gif Dlatego może warto pomyśleć o K.mobile na Mobilnego Windowsa właśnie (Motorola MPx200; MPx220; i całą seria SPV) do tego użytkownicy palmofonów i wszelkiego rodzaju PPC z Win CE byliby zapewne wdzięczni. Komórki i sprzęt przenośny to nie tylko Java. Pozdrawiam
toszcze
QUOTE(Kikus @ 1.09.2005 - 15:33)
Dlatego może warto pomyśleć o K.mobile na Mobilnego Windowsa właśnie

Tym bardziej, ze samo przeniesienie na WM nie powinno sprawic zbyt wiele problemu.
Prawda jest jednak, ze bezsensowne jest odciaganie glownych developerow od pracy nad 'zwyklym' Konnektem. Byc moze znajdzie sie jednak ktos, kto bedzie dysponowal czasem i wiedza pozwalajaca na wykonanie takiego portu?
PioMar
Jak chcecie, to chętnie mógłbym napisać KonnektaMobile w J2ME na komórki. smile.gif Jedynym problemem jest to, że posiadam tylko i wyłącznie protokół GG. Jeśli ktoś miałby protokół Tlena, Jabbera lub jeszcze innego to chętnie wezmę go. biggrin.gif
ZenitH
No to ja czekam z niecierpliwością biggrin.gif biggrin.gif
ved
Wystarczy Jabber, reszte sie podepnie!

QUOTE
Jak chcecie[...]

Chcemy chcemy chcemy!!!
Konrado
A na jakiej zasadzie to by działalo? Gg za swoje cudo na komórki liczy sobie za korzystanie 1zł/tyg.
sasquacz
zapewne na tej samej co konnekt, czy inny komunikator. pieprzyc jabbera, jest pelno mobilnych komunikatorow jabberowych wink.gif
WRON3k
jakby powstało coś lepszego od JG:
http://wronek.wikidot.com/system:jadugadu
i bez jego błędów było by super biggrin.gif

-ale i tak nie dla mnie bo używam Windows mobile i na nim MobileGadu biggrin.gif tongue.gif
ved
sas-majac jabbera masz wsyztskie sieci, majac GG masz g...

Ved, była Ci zwracana uwaga. Powstrzymuj się przed niektórymi swoimi powiedzonkami (chodzi przede wszystkim o te Twoje „g…”).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.