Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sekwencyjna zmiana opisów
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Guest
Czy da sie w K zmieniac sekwencyjnie opisy co zadany czas pobierajac je np. z pliku? Jest to mozliwe w obecnej wersji? (mi sie w kazdym razie nie udalo sie znalezc ani zadnego pluga, ani info na forum)

...taka moja mala propozycja w dziale "propozycje". ;-)
Co o tym myslicie?
riddle
To bardziej mógłby być feature do kdodatków, ale to wola twórcy czy zrozumie przesłanie które Tobą kieruje (ja jedynie się domyślam, że może to służyć do jakiegoś odliczania, ew pokazywania ile mnie już nie ma, ale takto właśnie taki dodatek - jak chcesz, używasz). O wiele bardziej wolałbym standardowe dołączenie do kdodaktów tego co oferował kPilot - kradnięcie statusów. :] Funowe może być smile.gif
daroc
Hm... dzięki takiej wtyczce można by zmieniać automatycznie status co np. pół godziny - zamiast robić to ręcznie.
Zastosowanie chyba każdy może sobie jakoś wymyślić. W PowerGG coś takiego jest i cieszyło się sporym zainteresowaniem.
Ja jestem za.
Guest
QUOTE
czy zrozumie przesłanie które Tobą kieruje


jesli mam zdradzic co mna kieruje, to powiem szczerze, ze chcialem sobie zrobic scrollowany opis, bo jeszcze takiego nie widzialem. :-]
po ustawieniu czasu zmiany na minimum (moze tak z 1 sekunda???) i odpowiednim spreparowaniu pliku z ktorych opisy bylyby pobierane, mozna by uzyskac efekt scrolowania opisu.
riddle
Pomysł interesujący, dopóki ktoś nie użwa kNotify do powiadomień o statusach. I jeszcze jedna sprawa - czy nie ma jakiegoś limitu pobierania info o statusach z serwera? Bo wątpię, żeby to działało tak szybko smile.gif
daroc
Wybrałeś chyba najgorszy z możliwych argumentów na tak... :?
Wiele osób ma włączone powiadamianie o zmianie statusu poprzez tip, który znika po 3-5 sekundach. Ty będziesz zmieniał status z częstotliwością - co jedną sekundę. To teraz pomyśl, co się stanie...

(A chwilę przed napisaniem mojej opinii dot. tego pomysłu zastanowiłem się, czy na pewno jest to dobry pomysł... ale stwierdziłem - na pewno będzie jakiś sensowny limit czasu - 5 albo 10 sekund więc spox, ale jeśli ty chcesz zmieniać opis co 1 sekundę, to ja podziękuję takiego "udogodnienia".)
daroc
Przecież to serwer wysyła powiadomienie o zmianie statusu, z tego co mi wiadomo? Bo po co miałbyś pobierać co dajmy na to 3 sekundy statusy wszystkich użytkowników (to przecież mogłoby być nawet kilkadziesiąt KB), skoro każdy zmienia status co kilka(dziesiąt minut). Po prostu nie ma takiej potrzeby.

Jedynie co jest istotne - jakie opóźnienie wysyłania tych statusów ma serwer?
_menic_
zawsze mozna dla tej osoby wylączyc notify o statusach tongue.gif
riddle
Czyli da się zrobić. Teraz tylko oczekiwanie aż dev skończą nowe Forum i poświęcą czas na wtyczki ;P

O wyłączaniu wiem - stosuje to do ludzi z kpilot2 :>
Olórin
Ja wogóle wyłączyłem powiadamianie o statusach ;-)

Guest - zastanawiam się ile osób z listy by Cię za taki opis zbluzgało a ile zbanowało ;-)
Puma
Ja napewno bym cie zbluzgał za takie coś, wiem że zmiany statusów bez potrzeby denerwują innych.
Guest
QUOTE
Wybrałeś chyba najgorszy z możliwych argumentów na tak...
(...)To teraz pomyśl, co się stanie...

hehe, pomyslalem, a jakze. :-)
i oto do jakich (jednostronnych) wnioskow doszedlem:
1. wiekszosc ludzi z mojej listy ma oryginalnego GG, a on nie pokazuje dymku po zmianie opisu, a jedynie po zmianie statusu
2. ci co maja konnekta (z mojego polecenia oczywiscie ;-)) nie maja wlaczonego k.notify dla zmiany opisu/statusu, a jesli maja to...
3. ...jak napisal _menic_ zawsze mozna to wylaczyc dla danego kontaktu. ;-)
QUOTE
zastanawiam się ile osób z listy by Cię za taki opis zbluzgało a ile zbanowało

jak wynika z powyzszego raczej nikt by mnie nie zbluzgal.
ale sadze za to, ze kazdy by zachodzil w glowe jakim cudem scrolluje mi sie opis w gg??? laugh.gif
QUOTE
Ja napewno bym cie zbluzgał za takie coś, wiem że zmiany statusów bez potrzeby denerwują innych.

dlatego wlasnie mam wylaczone notify dla zmian statusow, bo oszalec mozna bylo od paru moich kumpli, ktorzy jak zaczna grzebac w windowsie to potrafia go restartowac co pare minut przez caly dzien razem ze swoim gg.

no, ale nic. rzucilem pomysl. jak widac budzi skrajne opinie. teraz tylko czekac, az komus zechce sie to zaimplementowac, a pozniej sie zobaczy.

PS
no i oczywiscie trzeba wziac pod uwage, ze moj przypadek jest dosc skrajnym, bo sama zmiana statusow na np. jakies madre sentencje z pliku co zadany czas nie bylaby zla.
winthux
Powiem tak: ta zmiana statusów jest już zrobiona :) czeka tylko na moją chęć wprowadzenia poprawek i zebrania tego w nową wtyczkę. Ta zmiana statusów jest to pozostałość po kpilocie, który nie ujrzał światła dziennego :P Prócz sekwencyjnej zmiany listy jest jeszcze kilka rzeczy odnośnie statusów (np. kradnięcie statusu) :)
riddle
I zakrzyknąłem w euforii chwaląc zapał niczym zelotów i dzieło stworzenia teamu kplugins.net. biggrin.gif
kyrczman
Cieszy mnie ta nowinka. Bo pomysł na wtyczkę jest zajefajny.
GuZiK
QUOTE(Guest @ 25.03.2005 - 00:12)
jesli mam zdradzic co mna kieruje, to powiem szczerze, ze chcialem sobie zrobic scrollowany opis, bo jeszcze takiego nie widzialem. :-]
po ustawieniu czasu zmiany na minimum (moze tak z 1 sekunda???) i odpowiednim spreparowaniu pliku z ktorych opisy bylyby pobierane, mozna by uzyskac efekt scrolowania opisu.
*


royal - twórca dodatków do gg kiedyś zrobił wtyczke do pgg, po znajmosci na moim numerze moge scrollowac moj opis, zainstalowalem keidys gg i pgg, zeby sprawdzic jak to działa, w przeciągu 3 minut miałem 10 rózmow, zeby to wylączyc, a u 2 osób zostałem zablokowany ;-)
lhs
QUOTE(riddle @ 25.03.2005 - 13:15)
I zakrzyknąłem w euforii chwaląc zapał niczym zelotów i dzieło stworzenia teamu kplugins.net.  biggrin.gif
*


Ha! Słyszałeś o zelotach! A o esseńczykach - ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.