Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Automatyczne łączenie
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
bazi
Proponuję wprowadzenie możliwości zdalnego, tymczasowego wyłączenia automatycznego wznawiania połączenia z serwerem [gg/tlen/jabbler].

Zastosowanie:
Mam zainstalowanego Konnekta na kompie np. w domu. Wychodzę z laptopem na ryneczek [gdzie jest darmowe WiFi :cool:] bądź jestem gdzieś u znajomych lub jestem na uczelni i pilnie muszę porozmawiać z kimś na gg/tlenie/jabberze.
[Ci, którzy mają włączoną opcję automatycznego łączenia przy zerwanym połączeniu zapewne wiedzą, że można się nieźle wkurzyć jak zostawią włączonego kompa w domu, a logują z innego kompa i co chwile ich wywala.]
Siedzę sobie przy innym kompie [nie musi być tam Konnekta] i poprzez wysłanie wiadomości pod swój numer/nick/jid z wcześniej zdefiniowanym hasłem [tak jak to jest w opcji "Spoza listy"], Konnekt odpalony na moim kompie w domu, automatycznie wyłącza na jakiś czas lub do następnego włączenia K opcję automatycznego łączenia.

BYYYŁOO BY TO BAAAAARRRRDZZOOOO PRZYDATNEEEE !!! smile.gif

PS: Ahhh zapomniałem o jednym - nie mówcie, żebym sobie zmienił status jak wychodzę, bo tak ssię nie da wink.gif Komp u mnie chodzi prawie non-stop i przeważnie wypadam z domu i nie myśle akurat o tym, żeby zmienić status albo wyłączyć K tongue.gif
mefju
Co do JABBERA możesz sobie ustawić zasób i priorytet i nie ma problemu - możesz być jednocześnie zalogowany z kilku miejsc. Przynajmniej teoretycznie powinno to działać ;-)
bazi
Heh, nie ukrywam, ze glownie chodzi mi o GG, ktore to jest jednak najpopularniejsze i to najwiecej osob na liscie mam wlasnie z GG :]

Wysylasz jedno haselko do siebie i juz po sprawie - wszystkie protokoly dzialaly by bez zerwania i nie wymagalo by to jakichs dodatkowych ustawien wink.gif
Sija
QUOTE(bazi)
Heh, nie ukrywam, ze glownie chodzi mi o GG, ktore to jest jednak najpopularniejsze i to najwiecej osob na liscie mam wlasnie z GG :]

Wysylasz jedno haselko do siebie i juz po sprawie - wszystkie protokoly dzialaly by bez zerwania i nie wymagalo by to jakichs dodatkowych ustawien wink.gif


mam wrazenie, ze to zadanie dla K.Bota wink.gif
bazi
QUOTE(Sija)
mam wrazenie, ze to zadanie dla K.Bota wink.gif


Heh, no tez tak mozna, ale po co? ;] K.Bot nie jest szczegolnie goraco polecana wtyczka, a raczej jest generalnie odradzany wink.gif W K juz jest zastosowana podobna funkcja - 'Spoza listy', wiec wystarczyloby dodac cos podobnego do menu Ustawienia->Polaczenie i po ptokach wink.gif - obeszloby sie bez dodatkowej, niestabilnej wtyczki :]
alberht
bazi, Sija o tym wie... myślę, że miał na myśli reaktywacje K.Bota - nix kiedyś pisał o tym, że ma taki zamiar (o ile pamiętam jak wyjdzie v0.7) wink.gif
bazi
alberht, heh niom tak wink.gif Pewno wie biggrin.gif
Jezeli tak, to niech sie reaktywuje, byle by dzialal stabilnie, a ja z niecierpliwoscia czekam, az cos sie ruszy w tym temacie wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.