Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Błąd ochrony (nieco długie)
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy
hipis
Już parę razy miała miejsce następująca sytuacja:

Włączony Konnekt. Chcę uruchomić dowolny program korzystający z internetu (czy to Operka, czy TheBat!). W momencie ładowania aplikacji dostaję od kogoś wiadomość i zonk.
Wyskakuje blue screen z komunikatem o błędzie ochrony. Po wciśnięciu ESC wisoczne jest takie białe okienko z komunikatem:

"Program XXX spowodował błąd ochrony w module YYY".

Gdzie: XXX - Konnekt, YYY - dowolny numerek.
Następnie klikam na zamknięcie Konnekta i... lawinowo, po kolei wysypują się wszystkie działające programy. Ostatecznie wysypuje się explorer i pozostaje jedynie restart kompa.
---------

Mam Win98 SE ze wszystkimi łatkami oraz IE 6 (częściowo blokowany przez firewalla). Mam stałe IP (dostęp poprzez serwer na uczelni).

Standardowo w tle działa Kerio Personal Firewall 2.1.5, Norton AntiVirus 2001. Często dochodzi do tego TheBat! 3. Poza tray'em: TotalCommander 6.51.

Sprzęt:
P166MHz (nie MMX), 72MB RAM.

Wtyczki Konnekta:
CORE=615079
ui.dll=11502C
plugins\notify.dll=407002
plugins\kieview.dll=108003
plugins\sound.dll=10301000
plugins\ggimage.dll=204008
plugins\sms.dll=10000000
plugins\kstyle.dll=10201000
plugins\expimp.dll=10300000
plugins\gg.dll=10403003
plugins\kjabber.dll=309001
plugins\dwutlenek.dll=109000
plugins\konnferencja.dll=100001
plugins\ktransfer.dll=20000009
plugins\update.dll=20309000

LOG:
niestety nie mam żadnych logów z sesji, w czasie których Konnekt się wykrzacza (np. dzisiaj zawiecha 2-krotna i zero logów z dzisiejszą datą).

Miał ktoś, kiedyś coś takiego?

Przejrzałem forum (m.in. http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.ph...der=asc&start=0) i nie znalazłem odpowiedzi.

Proszę tylko nie pisać, że to wirus/spyware. System instalowany był parę dni temu. Codziennie skanuję go programami: AdAware SE Personal, HijackThis, CWshredder. Poza tym firewall na uczelni i tak mnóstwo rzeczy (czyt. portów) blokuje, więc nikła jest możliwość by wlazło cokolwiek. Poczty podejrzanej/niechcianej też nie otwieram (kasuję po ujrzeniu nagłówka).
Crack'owanych programów nie używam.
Przemekc1
Jaki system.
Lukas77
QUOTE(hipis)
---------

Mam Win98 SE ze wszystkimi łatkami oraz IE 6 (częściowo blokowany przez firewalla). Mam stałe IP (dostęp poprzez serwer na uczelni).



Hmmm, czy na pewno tak się dzieje tylko wtedy kiedy uruchomiony jest konnekt? Mimo że na W98 konnekt nie działa tak dobrze jak na XP to takie kfiatki nie powinny się dziać...
Spróbuj odpalić goły system bez NAV i Kerio i zobacz czy to coś pomaga.
Nie pamiętam dokładnie, ale włączenie opcji w firewall'u "Stealth Browsing" lub coś takiego powodowało wadliwe działanie konnekta...
Nie wiem co tam jeszcze... Spróbuj wyłączyć kIEView i sprawdź czy tak samo się dzieje... Jak na razie nie mam więcej pomysłów
hipis
QUOTE
Hmmm, czy na pewno tak się dzieje tylko wtedy kiedy uruchomiony jest konnekt?


Tak. Podobne cyrki zdarzały się z Mirandą. Jednakże nie "psuła" ona całego systemu. Inne programy (nie internetowe) mogły dalej działać.

QUOTE
Spróbuj odpalić goły system bez NAV i Kerio i zobacz czy to coś pomaga.


Nic to nie daje. Z drugiej strony: muszę mieć jakiegoś firewall'a, bo głupki po lokalu wciąż próbują jakimś badziewiem włamy robić. A admin nie reaguje.

QUOTE
Nie pamiętam dokładnie, ale włączenie opcji w firewall'u \"Stealth Browsing\" lub coś takiego powodowało wadliwe działanie konnekta...


Albo jestem ślepy, albo Kerio Personal w ogóle nie ma takiej opcji.

QUOTE
Nie wiem co tam jeszcze... Spróbuj wyłączyć kIEView i sprawdź czy tak samo się dzieje...


Tak samo.

Z góry THX za pomoc & sugestie.
hipis
Z powodu nierozwiązania mego problemu, jestem zmuszony zrezygnować z używania komunikatora Konnekt.

Przedwczoraj reinstalowałem system (+patche), co i tak nie pomogło.

Konnekt wciąż mi wszystko zwiesza.

Nie pomogła ani zmiana antywirusa (na Kaspersky / Avast), ani firewalla (MCSfirewall / Sygate Personal Firewall).

Z przykrością:
Żegnam.
Przemekc1
Skoro z powodu sprzetu jestes zmuszony korzystac z windowsa 98 to chyba nie ma rady. Ale kiedy będziesz juz w stanie zainstalowac XP wtedy zainstaluj konnekta i moze Ci się spodoba biggrin.gif
.misiek
QUOTE(Przemekc1)
Ale kiedy będziesz juz w stanie zainstalowac XP wtedy zainstaluj konnekta i moze Ci się spodoba  biggrin.gif



Ewentualnie Widowsa 2000 [mniej wymaga] :wink:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.