Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Procek do Gigabyte GA-7ZM(P)
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
dulek000
Jaki procesor polecicie mi do tej płyty?

Myślałem o Sempronie 2200+. Czy to dobry wybór, czy będzie działać na tej płycie?
Przemekc1
Działac pewnie będzie dobrze, ja jednak lupiłbym athlona XP, bo szczerze mówiąc semprom to według mnie badziewie :?
dulek000
@Przemekc1
Hm... najszybszy Athlon, który pojedzie na tej płycie z pełną prędkością to 2200+ smile.gif Produkują je jeszcze?
mlodass
nie sa znowu takie duzo gorsze semprony, cos tam chyba mialy okrojone, juz nie pamietam co i mi sie nie chce szukac ;]

athlonow xp juz nie produkuja. semp 2200+, podkrecisz troszke i luz ;]
dulek000
@mlodass
Hm... Mam jeszcze możliwość zakupu używanego Athlona XP 1800+. Co lepsze?
Przemekc1
Do czego ma być komp? Bo jak do gier to raczej athlon, chociaz 1800 to jednak słabszy procek i semprom jest od niego lepszy.
Jeżeli mieszkasz w większym mieście to poszukaj w paru skelpach athlonów.

PS. Do jakiej ceny ma byc ten procek?
dulek000
Komp ma służyć raczej do gier (ważne, zeby BF42 chodził płynnie :twisted: ). Cena do 350zł, jednak AFAIK płyta nie obsługuje poprawnie procesorów z serii Barton.
Przemekc1
Skąd wiesz, że nie obsługuje? Może wystarczy dac nowy bios.
Ps. Jeżeli masz to daj jakiegos linka z testem tej płyty.
sleesh
Polecam allegro. Jedna przykladowa aukcje znalazlem Klik. Procesor ahtlon xp 2200+, oem - 249zl . Dokupisz do tego wiatraczek i voila ;] Oczywiscie procek jest nowy z gwarancja 12 mc ;]
Przemekc1
Procesora z odsłoniętym rdzeniem nigdy na allegro niekupiłbym.
sleesh
A dla czego ? Wszystkie ahtlony takie sa , a procek ma gwarancje takze jak cos bedzie nie tak to powolujesz sie na nia ...
dulek000
Znalazłem to: http://www.giga-byte.com/Motherboard/Suppo...List_GA-7ZM.htm
i wydaje mi się, że coś pomieszałem. :oops:

Czy GA-7ZM(P) i GA-7ZM mogą różnić się w kwestii wspieranych procesorów?
Przemekc1
QUOTE(sleesh)
A dla czego ? Wszystkie ahtlony takie sa , a procek ma gwarancje takze jak cos bedzie nie tak to powolujesz sie na nia ...


Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń fizycznych, a uszkodzenie rdzenia jest właśnie takim uszkodzeniem.
mlodass
za 249zł to juz mozna kupic (za mniej) semprona 2400+ ktory jest o wiele lepszy juz od athlona xp 1800+. a roznica pomiedzy sempronem a athlonem xp nie jest taka znaczaca wiec wybor jest prosty. mysle ze 2400+ bedzie optymalnym wyborem, w przyszlosci mozesz go podkrecic troszke bo akurat 2400+ calkiem niezle ida ;]
sleesh
Tak, ale on moze wsadzic tam max 2200. Tzn. wiadomo ze tego 2400 wsadzi ale bedzie musial pracowac ze zmniejszonym taktowaniem... Ja osobiscie bralbym athlona.
dulek000
A mam wieżyć temu?
http://www.giga-byte.com/Motherboard/Suppo...List_GA-7ZM.htm
Według tego zamontuję u siebie co najwyżej Athlona 1500+.
sleesh
No to masz pecha, plyta oblsuguje ci procki tylko do 1,3 GHz takze mozesz w nia wsadzic durona 1,3 lub tego athlona 1500+ i nic wiecej. Wedlug mnie to (P) to jest poprostu wersja wyposarzenia. Plyta glowna jest ta sama tylko sprzedawana z roznym wyposarzeniem... Rada? Kupic nowa plytke glowna razem z prockiem i pamiecia. Zmiescisz sie w 800 zl tongue.gif
dulek000
Cóż, chyba najpierw kupię płytę... Temat do zamknięcia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.