Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: blokada nadmiernej ilosci wiadomosci
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
foxtwo
Dostalem z numeru 862**** lancuszek z napisem:
QUOTE
<lol2><lol2><lol2><lol2><lol2><lol2><lol2><lol2><lol2><lol2>...

Bylo tego na tyle duzo, ze w niecale 10 sekund zdarzylo mi wywalic konnekta... niestety nie mam logu, moze nastepnym razem jak sprawa sie powtorzy. Mial ktos kiedys cos takiego?
I tu pytanie... czy mozliwe byloby zablokowanie nadmiernej ilosci wiadomosci?
Olórin
Heh, ja zostałem tak sfloodowany 2 razy, raz z kilku numerów po kilkaset wiadomośći, drugim razem było z około setki numerów po 4 wiadomości, za każdym razem K wytrzymał (chociaż dość szybko się rozłączyłęm z gg;-) )... Potem tylko czyszczenie kolejki i działał dalej bez restartu...

No cóż....są kretyni na tym świecie i raczej nie jesteśmy w stanie tego zmienić.
jiobel.
Ale można zrobić np. takie coś, jak jest w FF. Jeśli skrypt na stronie bardzo będzie zwalniał przeglądarkę, wyskakuje alert, czy na pewno chcesz go uruchomić. I tu można to odnieść do kIEview.
W tym przypadku, byłoby to chyba dobre rozwiązanie.. :roll: (czy może znowu się mylę?)
Olórin
Nie rozumiem jak to chciałbyś przenieść na płaszczyzne K ? Jak dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby odrzucanie identycznych wiadomości jeżeli taka sama znajduje się już w kolejce (ale nie odrazu, a np. po przekroczeniu 10 kopi)....
foxtwo
http://www.gadugaducrash.prv.pl/ i wszystko jasne...
QUOTE
Jak dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem byłoby odrzucanie identycznych wiadomości jeżeli taka sama znajduje się już w kolejce (ale nie odrazu, a np. po przekroczeniu 10 kopi)....

To by bylo dobre
skolima
Sensownym (tylko nieco bardziej skomplikowanym) rozwiązaniem byłoby sprawdzanie, jak duże obciążenie procka generują emoty od danego użytkownika, i w razie czego wyłączenie dla takiego loosera kIEview...

Znajoma wczoraj, nie korzustając z żadnego bomber'a :-) zarzuciła mnie dwoma wiadomościami po 200 wykrzykników (tych animowanych)... obciążenie procka wzrosło do 20%, skandal. Wyłączyłem emoty ręcznie, ale miło by było, gdyby coś takiego mogło się dziać automatycznie...
Olórin
Może automatyczne wyłączanie animacji emotów dopóki się na nie nie najedzie ?;-)
piotr.ek
QUOTE(Olórin)
Może automatyczne wyłączanie animacji emotów dopóki się na nie nie najedzie  ?;-)

...w wiadomosciach, w ktorych ich ilosc przekracza [ x ]
smile.gif
foxtwo
w kazdym razie dalej bedziesz otrzymywal wiadomosci... dopuki nie zablokujesz drania :twisted:
juz lepszy jest pomysl z odrzucaniem wiadomosci... :wink:
skolima
to są jak dla mnie dwie różne sprawy
- może denerwować mnie osoba siejąca nadmiarem emotek tak, że komunikator zaczyna się sypać / komp zasypia, ale nadal chciałbym z nią normalnie rozmawiać - propozycja piotr.ka/moja
- atak (DoS :twisted: ) taki jak za pomocą cudownego programiku kilka postów wyżej - wiadomości powinny być wtedy rzeczywiście usuawne z kolejki

Pytanie jak rozróżnić dwie sytuacje?
Ninja AX
skopiujcie dlugi tekst do schowka i wklejcie do okna rozmowy... 'critical error'.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.