Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Engine renderowania HTML
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Xilon
Szybko przegladajac tematy uzyskanie przez wyszukiwanie, nie znalazlem podobnego watku, a wiec mam pytanie. Czy Konnekt moglby uzywac engine inny niz IE? np engine domyslnej przegladarki?
Ja ostatnio zaczalem sie ponownie bawic ze skinowaniem Konnekta, i tym razem zaczalem uzywac png-24 ktory, jak napewno wiecie, niezbyt ladnie sie renderuje pod MSIE :? I wszystko mi wychodzi na szaro i w ogole brzydkie takie, a pod engine Geck lub tego co Opera uzywa, wszystko by wygladalo ladnie...

Czy jest w ogole taka mozliwosc? bo wiem ze Konnekt uzywa komponentu z Win'a i pewnie dlatego sie renderuje z IE, ale o ile bylo by to mozliwe to chcialo by sie komus przestawic by Konnekt uzywal engine domyslnej przegladarki?
k3mpa
nei aczkolwiek neidługo ma wyjść IE 7..wink.gif i png bedzie przezroczysty ..wink.gif
Olórin
IE obsługuje poprawnie przeźroczyste png...wystarczy jedynie pogooglować ;-)

Było o tym wiele wątków, we wszystkich stwierdzono to samo.... Zmiana enginu nie ma sensu, bowiem zżerało by to > 20 MB więcej ramu (IE ładowane jest wraz z systemtem, więc tak czy inaczej siedzi w ramie)....
arkadyjczyk
Olórin a udało ci się wrzucić przeźroczystego PNG jako tło do okna rozmowy, bo mi nie, choć próbowałem na różne sposoby. A swoją drogą to możnaby taką funkcję dodać do nowego kIEview, które javascript ma chyba w jakimś tam zakresie obsługiwać.
Olórin
CSS:
CODE

filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='test.png', sizingMethod='scale');



Na tło samego okna rozmowy nie ma potrzeby dawania przeźroczystego png'a, pod tym i tak nic nie ma ;]
piotr.ek
arkadyjczyk pewnie szuka sposobu na przezroczyste okno rozmowy - kolejna rzecz, ktora przewijala sie tutaj juz dziesiatki razy tongue.gif
riddle
QUOTE(Olórin)
CSS:Na tło samego okna rozmowy nie ma potrzeby dawania przeźroczystego png'a, pod tym i tak nic nie ma ;]


Jak to nie? Jest kolor. Wystarczy dać gradient alpha jako background-image i już moża wykorzystać bajer. Da się to obejść, ale po coś w końcu ta alpha jest.

Jak już na studiach wezmę się za programowanie i nikt tego nie wymyśli dotąd, to chyba gecKo.dll sobie wezmę za punkt honoru.
Olórin
Na samo tło rozmowy (nie wypowiedzi) nie ma sensu dawać przeźroczystości, można bez problemu oszczędzić sobie dużoooo ramu scalając to w nieprzeźroczystego jpga
arkadyjczyk
Chodziło mi nie tyle o samo tło okna ile np o tło diva send, recv itd.
Ryan
Trochę OT, ale przypominam na wszelki wypadek, że zapisane w Adobe Photoshop PNG mają zwalone ustawienia gammy - konieczne jest pojechanie ich jakimś cruncherem do PNG, żeby można było w ogóle mówić o tym, że IE dobrze wyświetla PNG.
Olórin
Hmmm......nie wiedziałem o tym, ale specjalnych problemów z alphą pod IE nie miałem......
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.