Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: obecnosc na liscie kontaktow
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Loud3R
sprawa byla juz tam kiedys poruszana ... i nie jest to cos waznego.
ale ... tongue.gif Hao czy moglbys dorzucic pokazywania czy ktos ma nas w danej chwlili w kontaktach ? bardzo prosze wink.gif)))
Ludwik
Ja się w pełni zgadzam. A skoro już piszemy co nam najbardziej przeszkadza, nie zważając czy to już było, to u mnie tak:
1. Brak zmiany aktywnosci przycisku okna rozmowy na pasku zadań przy przechodzeniu do drugiej otwartej rozmowy inaczej niż przez pasek. (po pierwsze mylące, po drugie aby z powrotem do niego wrócić przez pasek trzeba kliknąć dwa razy "odznaczyc" i dopiero zaznaczyć)
2. Lista kontaktów: po naciśnięciu literki na klawiaturze nie przechodzi do osób na tę literke.
3. Okno rozmowy: między wypowiedziami są mini puste-nowe linie, które naprawde wychodzą przy kopiowaniu rozmowy (jako pełno wymiarowe, niepotrzebne puste linie)
4. Niepokazywanie czy ktoś ma cię w kontaktach
5. Źle działający inwigilator (nie pokazuje niewidocznych ludzi, których pokazuje powerGG)
To narazie na tyle smile.gif
No i wszystkie wymienione punkty nie zmieniają faktu, że Konnekt jest najlepszy smile.gif
jstarzak
Z tego co wiem, to sprawdzanie kto cie ma na liscie jest niewykonalne w protokole GG poniewaz tam takie informacje nie sa wysylane.

Hao kiedys mowil o tym ze musi zrobic okienko powiadamiania o tym ze jakis tam user jest aktywny/o tym ze jest nowa rozmowa. Moze zastosowac takie "dymki" jak w Windows XP, 2000, Me? Mysle ze wygladaja one estetycznie, i ogolnie sie nadaja (trzeba by tylko wymyslic, jak takie cos zrobic na W98)
Ludwik
Chodzi mi wylącznie o sprawdzanie kto z tych których masz na liście kontaktów ciebie też ma (czyli np. "nie ma cię na liście kontaktów" w Tipie o kontakcie). Jest to w pełni możliwe i stosowane np. w PowerGG.
cRoMo
QUOTE(jstarzak)
Moze zastosowac takie \"dymki\" jak w Windows XP, 2000, Me? Mysle ze wygladaja one estetycznie, i ogolnie sie nadaja (trzeba by tylko wymyslic, jak takie cos zrobic na W98)

IMHO swietny pomysl !!! Poki co, nie wymagaloby to chyba zbyt duzo kodu, wiec mozna to zrobic, natomiast jesli chodzi o W98, to musialby chyba poczekac do powstania odpowiedniej wtyczki ('Powiadamiacz'). Bo te windowsowe 'dymki' to i tak polsrodek. A moze i nie ???

PS. To bedzie silny argument do przejscia na nowszy system dla uzszkodnikow W98 hihihihi laugh.gif
Ludwik
QUOTE(cRoMo)
PS. To bedzie silny argument do przejscia na nowszy system dla uzszkodnikow W98 hihihihi  laugh.gif

Oj! Przestań! Jak bym mógł to bym sobie zainstalował XP. Ale musiał bym do tego wymienić pół hardwearu... U mnie nawet co nowocześniejsze dystrybucje linuxa nie chodzą.
jstarzak
Mysle ze dla powiadomienia "dymkowe" moglyby byc we wtyczce i jak wtyczka zauwazylaby ze w dany system nie ma obslugi dymkow, to moznaby moze je w jakis sposob "emulowac" np. powiadomieniem w rodzaju tipa.
NIe wiem czy dokładnie chodzi o te dymki (?), ale u mnie na Meee działały. smile.gif
jstarzak
No bo Windows Me, 2000 i XP obsluguje dymki (pojawiaja sie nad ikonkami w trayu). Natomiast do Win 98 trzebaby zrobic jakies rozwiazanie zastepcze - ja proponuje rodzaj Tipa. Moze hao powie, czy ma juz jakis pomysl, a jezeli nie to czy dymki (tipy dla 98) moga byc.
hao
Jak już będę robił jakiegoś "powiadamiacza trejowego" to zrobię swoje okienko, że będzie dobrze i tu i tu...
jstarzak
Aha - no to w takim razie proponuje wykozystac istniejace okienko tipa, albo okienko wygladajace wlasnie tak jak ten dymek - moim zdaniem te Windowsowskie dymki sa bardzo estetyczne, a na dodatek ladnie sie komponuja z WinXP/2000/Me.
cRoMo
QUOTE(Ludwik)
Oj! Przestań! Jak bym mógł to bym sobie zainstalował XP. Ale musiał bym do tego wymienić pół hardwearu... U mnie nawet co nowocześniejsze dystrybucje linuxa nie chodzą.

Ludwik, ale zauwaz, ze jest sporo uzytkownikow majacych dobry sprzet i korzystajacych z Win98. IMHO to duzy blad. A poza tym, uwierz mi, ze odrobina wysilku w konfiguracje systemu, a W2K (nawet XP, ale tutaj bym juz nie ryzykowal) moze dzialac tak dobrze jak Twoj W98. Natomiast jesli chodzi o Linuxa - Linux to przede wszystkim konsola, a konsola to jadro (w duzym uproszczeniu). Kazda dystrybucja Ci "pojdzie", ale nie kazde srodowisko graficzne (dla X'ow) bedzie dzialac tak, jakbys tego chcial. Wystarczy poszukac czegosc innego niz KDE i GNOME - np. blackbox.

PS. Schodzimy z tematu :wink:
jstarzak
QUOTE(cRoMo)
łA poza tym, uwierz mi, ze odrobina wysilku w konfiguracje systemu, a W2K (nawet XP, ale tutaj bym juz nie ryzykowal)


Mozesz ryzykowac - jezeli 2000 chodzi to XP tez bedzie, tyle ze np. bez niektorych bajerow.
BaGRoS
QUOTE(cRoMo)
[...]z Win98. IMHO to duzy blad. A poza tym, uwierz mi, ze odrobina wysilku w konfiguracje systemu, a W2K (nawet XP, ale tutaj bym juz nie ryzykowal) moze dzialac tak dobrze jak Twoj W98. [...]

PS. Schodzimy z tematu  :wink:


Miałem w2k pozniej XP i powiem ci jedno, NIGDY nie wróciłbym do w2k !!
Pokazywałem kumplowi, jak "całkowicie" zwieszony system wraca do życia. Był w szoku. Po wyłączeniu wszystkich wodotrysków XP jest znacznie szybszy niż w2k !! Po wszystkich updateach (co za słowo laugh.gif) stabilny...

Myślę, że nieraz warto zejść z tematu.
shw
a to u mnie jest odwrotnie - po upgrade'ie sprzetu zainstalowalem XP (zaraz po przywiezieniu sprzeciora, zlozeniu i kliku browarach biggrin.gif). I co - dzialal dobrze przez 30 min :?
Zainstalowalem wtedy 2k, ale za punkt hororu przyjelem uruchomic normalnie xp'ka u mnie i tak sie meczylem przez tygodnie w wolnym czasie (z przerwami oczywiscie, zeby sie nacieszyc nowym kompem) i zawsze bylo tak, ze na 2k byl zajebiscie stabilny, dzialal ok i 0 problemow.
Po instali XP scinal sie totalnie po wlaczeniu filmu/gry (a dzialaly przez te pol godziny). W koncu doszedlem - zmostkowalem stery VIA i klopoty zniknely.
A teraz mam XP (i jak narazie nie zrezygnuje), ale tak srednio 3 bsod'y dziennie (w 95% znany wszystkim IRQL_NOT_LESS...) - dodam tylko, ze wyprobowalem wszystkie sposoby z netu i nic nie pomoglo! [tyle, ze ja mam zbyt rozwiniety zmysl estetyczny i chce, zeby po tylu latach siedzenia na 98 oczka odpoczely od szarych kwadracikow laugh.gif
hao
Może masz jakąś walniętą kopię/coś ze sprzętem/coś z ustawieniami w BIOSie?

Mi na XP wyskakiwały tylko "infinite loop" (do czasu zainstalowania nieoficjalnych sterów nVidii) i (IRQL_..., ale już od dawna się nie pokazuje i nie wiem czemu smile.gif) ... Tak to BSODów nie ma już od dawna, a żeby było ciekawiej, od czasu gdy wyszedł SP1 nie zainstalowałem ani jednej poprawki (SP1 też nie), bo postanowiłem sobie zrobić reinstal z SP1 od razu (zakładanie SP1 na czystego XP może powodować pewne problemy) więc uznałem, że bez sensu instalować łatki na pare dni... Oczywiście mam już tak od dobrego ponad miesiąca smile.gif Ale w końcu się za to wezmę, bo mi coś coraz wolniej chodzi...
jstarzak
Ja tam mialem dosc czesto IRQ_..., ale pobawilem sie kartami (poprzekladalem) i wylaczylem w BIOSie "PnP OS" (nie wiem dlaczego Windows XP ma nie byc Plug and Play)
sarinnn
A ja mam Xp od marca... Kozysta z niego dziennie jakies 10 osob... (cafejka internetowa)... Dziala nadal perfekcyjnie, bez rzadnego problemu... System jest stabilny.... NAwet nie mialem tych bledow o ktorych wspominaliscie..... Oczywiscie Xp ze sklepu z licencja.....

Jestem zadowolony...
kox
QUOTE(shw)
srednio 3 bsod'y dziennie (w 95% znany wszystkim IRQL_NOT_LESS...) -

A nie masz przypadkiem SDI ? Jesli tak to normalka :wink:
hao
Aaaa. Przypomniałem sobie, skąd brał się mój błąd. Miałem modem kablowy (Motorola SB4100) podłączony przez USB (potrzebowałem sieciówke do sieci domowej i nie chciało mi się jechać na giełdę)... Może to komuś pomoże smile.gif
shw
nie mam sdi - siec lokalna
w biosie sie bawilem - jak narazie nie trafilem na nic co by pomoglo
kartami sie nie bawilem jeszcze, ale kto wie - teraz bede mial mala zmiane w kompie to sobie poprzekladam...
aha - mysle, ze wina lezy po stronie plyty glownej (ECS sad.gif) - apropos - zorobilem update biosu, bez przygotowania, na zabezpieczonym biosie i sie zrobil biggrin.gif (tyle, ze zle podpiety wiatraczek i zabezpieczenie wprowadzone w biosie spowodowaly moj jednodniowy zawal smile.gif)
aha - problemy zaczely sie w 2000 po instalacji Via4in1 i w XP (poza 1 instala) od zaraz po instalacji...
Jakub18
troche mnie denerwuje gdy ikonka w trayu miga i a ja nie wiem kto sie pojawil dlatego bardzo czekam na okienko pokazuja o zmianie statusu 8)
BaGRoS
QUOTE(kox)
QUOTE(shw)

srednio 3 bsod'y dziennie (w 95% znany wszystkim IRQL_NOT_LESS...) -

A nie masz przypadkiem SDI ? Jesli tak to normalka :wink:


Dlaczego?? Od dawna jest łatka dla SDI, komputer działa 2 tygodnie i NIC!!
kox
Wiem, że jest łatka. Przyszło mi do głowy jednak, że jeśli kolega shw ma SDI to może łatki tej nie zainstalował. Ale skoro nie ma SDI...
werw0e
Nie da sie sprawdzic czy ktos mnie ma na liscie jedyny sposob to sie zapytac!
Ludwik
werw0e, to było już omawiane w tym temacie:
QUOTE(Ludwik)
Chodzi mi wylącznie o sprawdzanie kto z tych których masz na liście kontaktów ciebie też ma (czyli np. \"nie ma cię na liście kontaktów\" w Tipie o kontakcie). Jest to w pełni możliwe i stosowane np. w PowerGG.
werw0e
Ludwik: mowie ci to jest nie mozliwe!
Jak ktos ma wylaczone p2p to jak ? hmmm laugh.gif
Ludwik
Ściągnij sobie powerGG, obejrzyj, i zastanów która z opcji jest prawdziwa:
a) masz przewidzenia
cool.gif to JEST możliwe
werw0e
Po co się kłucić i tak nie zrozumiesz laugh.gif
Jasne że da się tak zrobić ale nie będzie działało zawsze
Obyś jednak zrozumiał
Ludwik
Informuję że działa gdy nie ma połączeń p2p, wiem z praktycznych doświadczeń. Korzystałem z tego naprawde długo i w moim przypadku sprawdzało się w 100%, niezależnie czy było p2p, czy nie było, czy użytkownik był za natem, czy nie, itd.
Lwiczek
Jeżeli chodzi o ten błąd, jest on spowodowany przez wadliwe działanie sterownika, wypadałoby sprawdzić co go powoduje [nazwa pliku w BSOD] a potem sprawdzić od jakiego urządzenia jest to plik i uastualnic sterowniki do niego... Jeżeli chodzi o plik ntoskrnl.exe to poleca się sprawdzić pamięć, chodziaż u mnie podziałało odinstalowanie DeamonTools [W2k+SP3]....
Ludwik
W opisie protokołu EKG możemy przeczytać że w przypadku gdy ktoś nie ma nas na liście kontaktów serwer gadu-gadu po prostu przysyła jako port "2".
Ludwik
Dobra, powiem wyraźniej: Czy konnekt mógłby pisać w TIPie "nie ma cię w kontaktach" gdy dostaje jako port "2"?
case
nom Ludwik...
jesli jest tak jak mowisz to popieram ten pomysl... 8)
---------------------------
www.case4u.prv.pl
hao
Problem jest taki, że nie każda sieć w ten sposób, ustawiając port na 2 określa, że ktoś nie ma nas na liście... ale ok, pomyślimy...
Ludwik
Nie może się tym zajmować, wobec tego, wtyczka GG? Bo chyba każda sieć robi każdą rzecz inaczej niż inne (no może troszkę przesadziłem :twisted: )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.