Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 0.6.17.87 - problemy z gg
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
yabolek
Wiec problemy mam nastepujace:

--niektorzy ludzie po dodaniu ich do listy sa niedostepni kiedy powinni byc dostepni ( i tu nie chodzi o to, ze maja 'tylko dla znajomych' bo na normalnym gg to dziala bez problemu). Dopiero po kilku godzinach lub kilkunastu restartach wszystko dziala.

--wiadomosci (moje) nie dochodza do niektorych userow z gg (gdy to zuwazylem a bylo to wczoraj (09.12) ok. godz 22 to szybko przenioslem sie na normalne gg i tam wszystko dzialalo. Bardzo mnie to zaskoczylo i rozgoryczylo sad.gif

--niektore osoby, ktore robia sie niedostepne dalej zostaja u mnie dostepne (rekord to 13 godzin).

Mam astercity 1mbit, Windows XP SP1 na intelu 1ghz.

Jezeli bym mogl cos zauwazyc to te ufajnienia typu dokowanie czy 'uciekanie' okien w tlo sa jak dla mnie tylko i wylacznie denerwujace sad.gif
Chce emotikonow ale przedewszystkim chce miec pewnosc, ze jak cos wysle to mi to dojdzie do adresata i zebym wiedzial czy ktos jest dostepny. To jest chyba podstawa.
Lukas77
No nie wiem, mi konnekt cieka lepiej niz gadu. GG sie czesto rozlaczalo, a tutaj wszystko jest OK. Co do dodawania do listy kontaktow, to w chwili dodania uzytkownik wydaje sie niedostepny, ale pomaga ustawienie statusu na niedostepny i z powrotem na dostepny.
Nigdy natomiast mi sie nie zdażyło żeby ktoś niedostępny figurował jako dostępny (przez 12!!! godzin?). Dziwna sprawa przyznam...
hao
QUOTE
Jezeli bym mogl cos zauwazyc to te ufajnienia typu dokowanie czy 'uciekanie' okien w tlo sa jak dla mnie tylko i wylacznie denerwujace

Dokowanie Ty sobie możesz wyłączyć, a dla mnie (i dla niektórych również) jest często najbardziej brakującą rzeczą w programach tego typu. Z uciekaniem okien w ogóle nie wiem o co chodzi???

Co do dostępności i wiadomości... Wszystko, co wtyczka GG dostanie - zostaje ustawione w programie. Wszystko co program wyśle, wtyczka GG wysyła do serwera... Mogą być ew. problemy w protokole, ale wtedy na ogół coś nie działa w ogóle, a nie w kratkę...
Po dodaniu kontaktu najlepiej się rozłączyć/połączyć. Jakoś stosowana przeze mnie metoda nie zawsze chce działać...
Co do wiadmości, Konnekt nie sprawdza czy doręczenie wiadomości zostało jakoś potwierdzone. Może się więc zdarzyć, że nie dojdą wiadomości które i tak by nie doszły, tyle, że nie jesteśmy o tym powiadamiani...
Co do "dostępności" osób niedostępnych jest jak wyżej... Serwer nie przysyła zmiany statusu kontaktu na niedostepny, więc program tego nie pokazuje... Czemu się tak dzieje? Nie mam pojęcia :?
yabolek
Jezeli chodzi o to uciekanie okien to mam takie jajko, ze gdy otworze okno np. historia to ono zaraz mi ucieka pod okienka chata. Automagicznie wink.gif Jest na wieszchu moze 2-3 sek.
hao
To nie jest żaden bajer tylko jakiś bug smile.gif Sporo problemów z okienkami powinna rozwiązać nadchodząca powoli nowa wersja...
Ludwik
Ale to że odoba nowo dodana do kontaktów jest zawsze jako "niedostępna" (chociaż w żeczywistości jest dostępna) chyba można by rozwiązać?
A ja miałem taką dziwną historie, że rozmawiałem z kimś kto używał gadu-gadu i nie otrzymywałem jego jednej, dłuższej wypowiedzi. Wszystko było ok, ale jak wklejał ten tekst to go nie dostawałem. Robił to chyba z 10 razy i nic. Przysłał mi go mailem i nie znalazłem żadnych podejrzanych znaków, nie było też adresów www.
BTW: Konnekt potrafi źle reagować na niektóre dziwne znaki (jak np. wypunktowanie - <li>).
hao
Czy jest to możliwe, żebyś udostępnił mi ten "nie działający" tekst? Możesz go zmodyfikować usuwając prywatne informacje, tylko najlepiej zrób to tak, zeby dalej "nie działał" smile.gif
Ludwik
Niestety - nie. Po przesłaniu mailem już wszystko działało (sprawdzałem z lokalnie włączonym gg i konnektem).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.