Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: problemy z ktp
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
skolima
Jak już się taki wątek zaczął... Jakie są szanse, że w kJabber zostanie zaimplementowane przesyłanie plików?? Bo niby Konnekt ma zachęcać do ucieczki od GG - bezproblemowej, bo cały czas kontakty można zachować.

A tu się okazuje, że jesli chcę komus plik wysłać, to albo musimy obaj z protokołu gadu korzystać (kTranser), albo pchać plik pocztą... Owszem mogę prze ftp... ale to jeszcze więcej roboty.
psota
QUOTE(skolima)
Owszem mogę prze ftp... ale to jeszcze więcej roboty.

Kiedy korzysta się z KTP to nie jest wcale więcej roboty :wink:
skolima
Jest, nawet przez KTP. Raz, musisz założyć konto ftp i opanować jego obsługę. Może to jest proste, ale nie dla każdego. Dwa, na koncie zostają śmieci, a większość z darmowych ma limit miejsca... Trzy, często mają także ograniczoną maksymalną wilekość pliku. Czyli jeszcze przed wysłaniem musze plik pociąć na części. Owszem, mogę uruchomić demona na własnym kompie. Ale to wymaga wiedzy ( minimalnej owszem, ale...), zasobów (działający demon to drugie tyle co Konnekt), znalezienia klienta darmowego, założenia i skonfigurowania dyndns-a or sth like that...

Poza tym zawsze mozna trafić na człowieka korzystającego z jakiegoś pełnego klienta jabbera, który nam po prostu wyśle plik...

KTP jest, nie oszukujmy się, tylko protezą. Udaną, owszem.

Stanowczo za dużo owszem, ale dziś opijałęm skończoną sesję...

EDIT:Z ostatniej chwili... z moich prób wynika, że KTP jest bardzo kapryśny w wyborze serwerów, z którymi współpracuje...
Aule
Skolima daj mi schemat łączenia się z ftp, to spróbuje go podpiąć, po to różne serwery różnie odpowiadają, a ja nie moge znaleźć przykładu łączenia się w c. Jak ktoś by miał to bardzo poproszę.

Ps. Nie zajmuję się tym, więc niech ktoś mi wytłumaczy, czemu serwery windowsowe zwracają ciąg krzaczków?
Olórin
Może gzipują połączenie ? Albo unicodem walą.... Poczytaj może RFC...
skolima
Pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie inne kodowanie... Ale przecież tam idą znaki z podstawowego ASCII, czyli to nie to. No chyba, że rzeczywiście jako UNICODE idzie całość.. wątpię.
RFC o FTP
Kod źródłowy Filezilla , klienta FTP(OpenSource) - u mnie łączy się ze wszystkim....
CFTPConnection, gotowa klasa z MFC do obsługi FTP - jeśli piszesz pod MS VS ...
Gzip jest BARDZO prawdopodobny....
Olórin
Po głębszym przemyśleniu - gzip to raczej nie bedzie.... może serwery te dzialaja na 7 bitowym systemie, nie na 8!!!! Może ktos podać namiar na niedzialajacy serwer ?
skolima
Według RFC FTP oparty jest na systemie 8 bitowym, na 7 bitach to nie byłby ftp. A serwery wypisałem w jakiś innym wątku.

CesarFTP (Free)
FileZilla Server (Opensource)
ktoś jeszcze skarżył się na BulletProof FTP , ale ten jest już komercyjny

BTW wątek dotyczący problemu jest chyba tutaj, a my zrobiliśmy sporego off-topa.
arkadyjczyk
Na thc.net.pl nie ruszy. Z tego co kiedyś z pz16 sprawdzaliśmy to chodziło o powitanie serwera. One różnie te odpowiedzi wysyłają, jeden jedna, inny dwie a trzeci bóg wie ile. Program czekał na powitanie i podawał usera, a w niektórych on dalej wywyła powitanie. Chyba, że pz już to porawił i jest teraz inny problem.

A co do przesyłania plików w jabberze to jestem baaaardzo za, to prawie jedyna rzecz jakiej mi brakuje. Druga to rozszerzenie ggimage, jak już będzie pierwsza funkcjonalność, o wysyłanie obrazków w jabberze. Dla mnie drzewko i cała reszta może narazie być wstrzymana biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.