Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: NTG ---> Jak zhaczyc Xpka ??? <--- NTG
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
sarinnn
Jak w temacie... Wiem ze to NTG ale prosze o pomoc..... Ten Xp ktorego mam to jest ze sklepu ale jest juz aktywowany na moim sprzecie.... A ja go chce na innym... Co robic ?? Moze ktos zna na niego sposob.... Pomozcie :cry:
jstarzak
Zdajsie robi sie to przez podmiane tego dlla ktory odpowiedzialny jest za aktywacje - nie jestem pewien.
Lukas77
Najlepiej jest podmienić plik SETUPP.INI na ten od WinXP Corporate, ponieważ wersja korporacyjna Windy XP nie woła kodu aktywacji. Rozwiązać to można przez skopiowanie wersji instalacyjnej Windy na twardy, potem podmiane *.ini i instalacje Windy. Problem jednak z tym że instalacje windowska trzeba przeprowadzić z poziomu Win98. Oczywiście da sie to przegrać na CD, zrobić sektor startowy i zainstalować na czystym komputerze, więc jeśli chcesz ten plik ini to nappisz, a jak chcesz wiedzieć jak zrobić płytkę bootowalną WindyXP z podmienionym plikiem to zapraszam na GG.
shw
a tu ciekawostka - wersje corp tez trzeba aktywowac - trick polega na tym, ze (chyba) 30 dni zmienione zostaly na kilka milionow (miliardow?) - sam widzialem ta monstrualna cyferke i malo nie padlem biggrin.gif
jstarzak
shw - jestes pewien? Chyba ten wpis jest tylko dla kompatybilnosci - gdyby trzeba je było aktywować to by sie o to dopominały przy instalacji, a tego nie robią, tak samo przy każdym uruchomieniu witałaby cię ikonka informująca o tym, że system chce być aktywowany.
shw
to bylo u qmpla w przelocie wpadlem (nawet nie zdejmowalem butow smile.gif) przy instali SP1. w ktoryms z krokow zobaczylem ze pisalo cos o aktywacji i taka zajebiscie dluga liczba...
o dziwo ta liczbe widzialem tylko raz u niego, jak cos zakombinowal zle z instala sp1 i musialem mu naprawiac... przy innych instalacjach juz sie z tym nie spotkalem...
sarinnn
Dzieki "Lukas77" udalo mi sie zpreparowac taka botowalna plytke z XP.... Chyba cos sie zmienilo bo teraz nie dziala moj orginalny CD-KEY..... Probowalem z 10 innymi i nic z tego..... Czy ktos z was moze ma jakis universal ??? Czy wogole to da sie zrobic ????
jstarzak
No nic dziwnego - masz klucz od WinXP PRO a od momentu "spreparowania" masz już WinXP PRO Corporate więc pewnie też CD-KEY też się zmienił.
sarinnn
Ale ja nie mam pro tylko Home Edition !!!!!!!!!!!!!! Co robic ???
jstarzak
Hmm, ciekawe - jezeli w takim razie nie bedziesz musial aktywowac tych Windowsow, to wtedy powstanie nowa wersja Windows XP Home Corporate Edition - o takiej to chyba nawet microsoft nie slyszal wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.