Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Notatki
Konnekt | Forum > Pomoc > Propozycje
Bartholomew
Witam

Wiem że temat był poruszan na forum i uznano ze równie dobrze można notować w notepadzie, wiec nie ma potrzeby angażować Konnekta.

Myślę jednak że Konnekt mógłby mieć małą przewagą: notatki utworzone np. w domu mogę odczytać w dowolnym innym miejscu z którego moge się zalogować.

Przez dłuższy czas używałem Jajc'a w którym notatki zrealizowano w bardzo prosty sposób, teraz brakuje mi tego w Konnekcie...

Może więc jednak?

Pozdrawiam
Sija
do tego bylby potrzebny centralny serwer przechowujacy te notatki...
arkadyjczyk
A może połączyć KNotes z KTP. Obeszłoby się bez serwera ogólnodostępnego i każdy miałby to u siebie. W końcu nikt nie robi tych notatek co chwilę, a nawet jeśli to przy dzisiejszych łaczach zapis i odczyt z ftp to tylko chwilka.
Bartholomew
QUOTE(Sija @ 14.04.2005 - 09:30)
do tego bylby potrzebny centralny serwer przechowujacy te notatki...
*



Chmmm, no ja się nie znam. JAJC gdzieś je trzymał i nie wnikalem gdzie smile.gif Czy protokół Jabbera nie przewiduje trzymania tego w taki sposób jak roster?
Sija
QUOTE(arkadyjczyk @ 14.04.2005 - 09:45)
A może połączyć KNotes z KTP. Obeszłoby się bez serwera ogólnodostępnego i każdy miałby to u siebie. W końcu nikt nie robi tych notatek co chwilę, a nawet jeśli to przy dzisiejszych łaczach zapis i odczyt z ftp to tylko chwilka.
*



... przerost formy nad trescia. poza tym, FTP sie do tego raczej nie nadaje.
Bartholomew
QUOTE(Sija @ 14.04.2005 - 09:50)
... przerost formy nad trescia. poza tym, FTP sie do tego raczej nie nadaje.
*



Znawcy tematu mówią że notatki są jednak częścią protokołu Jabbera. Tak jak i np. bookmarki.

Czyli... moooże jednak? biggrin.gif
Sija
a moze znawcy powiedzieliby dokladnie jaki JEP traktuje o tym? :]
hao
Jest taki JEP i nawet dobrze ustandaryzowany... Podobno tylko nie każdy serwer to obsługuje, ale pomysł ogólnie dobry!
atol
nawet połaczenie z KTP jest na krótką mete dobrym rozwiazaniem. Przy zapisaniu notatki automatyczne wysyłanie na ftp do odpowiedniego katalogu z notatkami.
I like it smile.gif
Bartholomew
QUOTE
a moze znawcy powiedzieliby dokladnie jaki JEP traktuje o tym? :]
*



Znawca podał linka smile.gif : http://www.jabber.org/jeps/jep-0145.html#nt-id2596074

Pozdrawiam
Sija
hmm, imho jest to doskonala okazja do rozszerzenia wtyki K.Notes :>
zimaq
Albo do samej wtyczki jabbera smile.gif
Bartholomew
QUOTE(Bartholomew @ 14.04.2005 - 14:56)


Ale podobno tu: http://www.jabber.org/jeps/jep-0049.html#sect-id2596145 lepszy JEP do notatek.


Pozdrawiam
arct!c
Cos sie ruszy? Bardzo ciekawy pomysl z tym jabberem. smile.gif
Akira
Bardzo dobry pomysł nieraz potrzebuje zapisac kilka rzecyz adres www czy login do czegos... wtyczka kNotes nie nadawala sie bo jedną notatke moglem zrobic na jednym kontakcie i tak mi sie nie zapisywala tylko na kompie... Bardzo dobry pomysł.
Olórin
Ja do tego używam Gmaila.
Akira
tzn. ? Mógłys to szerzej opisać
Olórin
Wysyłam maila do siebie, i nadaje mu odpowiedniego labela (lub daje gwiazdkę) + przenoszę do archiwum.
Akira
No ale to nie za dużo? a w konnekcie wszystko by było na miejscu:P
Bartholomew
QUOTE(Olórin @ 11.02.2006 - 20:04) *

Wysyłam maila do siebie


Z konieczności tez tak robię, ale wciąż tęsknię do czasów gdy klikałem sobie ikonkę, rozwijało się okno z notatkami, wpisywałem notatkę a potem mogłem ją otworzyć w dowolnym miejscu z którego zalogowałem się do jabbera...
Bartholomew
Skoro developerzy się nie kwapią do stworzenia notatniKa on-line, to może ktoś powie czy zna jakąś metodę na wykorzystanie Konnekta w celu zapisaywania tekstów w taki sposób aby były ładowane po każdym zalogowaniu się do jabbera? Może jakoś przez któryś z plugins'ów (ja nie korzystam z większości z nich, więc nie znam ich możliwości, a cięgle czytam że to czy tamto można zrobić dzięki pluginowi XXXXXX). Może da się wpisać jakoś kontakt, którego nazwa będzie notatką?

Brakuje mi tego (może nie tylko mi?), a zabawa z Gmailem to droga cholernie naokoło.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.