Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konnekt a sprawa CD
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
kox
CODE
KONNEKT spowodował błąd: nieprawidłowa strona w
module KERNEL32.DLL przy...


Taki oto komunikat dostaję przy próbie odpalenia Konnekta z płytki CD. Podejrzewam, że Konnekt nie sprawdza, czy jest możliwość zapisania na nośniku. Pewnikiem chce zapisywać archiwum, logi itp.
Proponowałbym dorobić takie sprawdzanie. Jeśli nie ma prawa zapisu na nośniku Konnekt mógłby poprostu nie zapisywać nic. Ewentualne logi dla celów beta-testingu mogłyby lądować w TEMPie.

Zapytacie po co to komu ?
Osobiście korzystam z takiego rozwiązania z kilku powodów. Konnekta mogę wziąć ze sobą i używać gdzie tylko chcę bez niepotrzebnego instalowania go, np. w pracy, w kafejce, u kumpla itd. Oczywiscie są ważniejsze sprawy do zrobienia niż taka pierdółka, ale może kiedyś... w końcu nie jest to wielki problem.
A poza tym nikt nie powie: łeee a GG działało z CD-ka :wink:
sarinnn
1. Korzystanie z programu jest bezpłatne.
2. Autorzy programu nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wynikłe z korzystania programu.
3. Wersja beta nie może być rozprowadzana w żaden sposób przez osoby trzecie.
4. Każdą kopię można używać tylko na jednym komputerze w obrębie jednego konta w systemie Beta.
5. Zabrania się wprowadzania zmian i ograniczania komunikacji programu z serwerem, dotyczy to zwłaszcza wysyłanych raportów.
6. Z konkretnej wersji można korzystać aż do końca jej daty ważności lub do momentu pojawienia się nowej wersji.
7. Beta-tester powinien z programu korzystać. Niewykorzystywane konta będą usuwane!


Punkt czwarty mowi sam za siebie.... Cos takiego w wersji beta jest niedopuszczalne..... Logi wysylane do Hao musza wygladac dosc dziwnie.....
Flind
rozumie ze liste kontaktow i cały zreszta swoj profil masz tagze zapisany na płydce wraz konnektem. Wiec moje pytanie. Co robisz jak chcesz nowego uzytkownika dodac do listy kontaktow?? bo raczej program tego sam tak nie zapisze nawet jesli by była to płydka cd-rw
cRoMo
QUOTE(sarinnn)
4. Każdą kopię można używać tylko na jednym komputerze w obrębie jednego konta w systemie Beta.

Punkt czwarty mowi sam za siebie.... Cos takiego w wersji beta jest niedopuszczalne..... Logi wysylane do Hao musza wygladac dosc dziwnie.....

Punkt jest dosc niejasny, bo ktos moze pomyslec, ze nie mozna jednoczesnie uzywac jednego konta beta na dwoch komputerach. Jezeli jedna kopia na jednym koncie pracuje tylko na jednym komputerze w danej chwili to wszystko jest OK. Wydaje mi sie ze to wlasnie o to chodzilo hao w regulamiinie.

Bo jesli byloby tak, jak myslisz sarinn, to mielibysmy licencje (prawie) identyczna z ta od Windowsa XP.
hao
Niestety nie masz CroMo racji... Punkt oznacza, że jedno konto, na jeden komputer na którym Konnekt będzie używany...

Jeżeli ktoś korzysta z K w dwóch miejscach (np. w domu i pracy) powinien mieć dwa osobne konta, chyba że oba komputery są identyczne...

Nie jest to oczywiście sprawdzane... Tylko taka mała uprzejmość z waszej strony, żeby w bazie danych robił się bałagan...
cRoMo
QUOTE(hao)
Jeżeli ktoś korzysta z K w dwóch miejscach (np. w domu i pracy) powinien mieć dwa osobne konta, chyba że oba komputery są identyczne...

To mnie olsnilo - faktycznie, w koncu konfiguracje sa najczesciej rozne ...
kox
QUOTE(sarinnn)
4. Każdą kopię można używać tylko na jednym komputerze w obrębie jednego konta w systemie Beta.


No dobra, widzę, że nie źle sformułowałem mój przykład. Oczywiście nie używam w ten sposób Konnekta bo jak widać, nie da się. Używałem tak GG. Myślę jednak, że samą próbę podjęcia uruchomienia Konnekta z CD możnaby potraktować jak beta-testing. W końcu trzeba program przetestować w każdych warunkach.

QUOTE(Flind)
Co robisz jak chcesz nowego uzytkownika dodac do listy kontaktow?? bo raczej program tego sam tak nie zapisze ...


Nic nie robię. Na szczęście nie dodaję codziennie nowych kontaktów do listy, jeśli już zaszłaby taka potrzeba to wiadomo, że wymagałoby to dopisania kontaktu do oryginału i ponownego nagrania na płytkę.
kox
QUOTE(hao)
Jeżeli ktoś korzysta z K w dwóch miejscach (np. w domu i pracy) powinien mieć dwa osobne konta, chyba że oba komputery są identyczne...


Przyznam szczerze, że nie wpadłem na to... no ale skoro trzeba/wypada mieć drugie konto, to założę je. Myślę, że tyle mogę zrobić dla realizacji Konnekta :wink: a może z czasem i więcej.
cRoMo
QUOTE(kox)
a może z czasem i więcej.

Money, money, money ...
A tak na seiro, ja rowniez popieram 'wparcie'. Badzcie chojni (minimalnie 4,99,- wink.gif)
miluti
Popraw mnie Hao jeśli się mylę ale czy nie należy założyć też drugiego konta w przypadku gdy mam Konnekta na tym samym komputerze ale na dwóch różnych systemach? W moim przypadku jest to Win98 i WinXP.
A może byłem nadgorliwy? biggrin.gif
hao
Hehe... Owszem... Generalnie chodzi głównie o rozróżnienie systemu...

Na nowej stronie (uu, na razie stoi, Torn, jak tam templejty biggrin.gif :?smile.gif będzie tak, że mając konto na forum, będziesz mógł do niego "dopiąć" wszystkie swoje konta w Beta... W ten sposób wszystko będzie w jednym miejscu i już nie będzie tak dziwnie wyglądać...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.