Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GG zrywa połączenia
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > GG
kox
Zamieniłem niedawno modem neostrady na router. Od tamtej pory Konnekt notorycznie zrywa mi połączenia z serwerem GG. W logach mam wtedy takie wpisy:
CODE
## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv(516,01D2E3C4,8) = -1
## [GG]      _GG| // gg_recv_packet() header recv() failed: errno=10054, WSA Connection reset by peer
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd_connected() gg_recv_packet failed (errno=10054, WSA Connection reset by peer)
## [GG]      _GG| // gg_watch_fd() watch_fd_connected failed (errno=10054, WSA Connection reset by peer)
## [GG]   !!!  GG - przerwanie połączenia !!!
## [GG]   ---  GGThread finished ---

Szlag mnie trafia, bo czasem przez kilka godzin jest spokój a czasem rwie raz za razem przez godzinę. Wiem, że najłatwiej byłoby zwalić winę na router, ale Konnekt jest jedynym programem, który ma jakiekolwiek problemy. Używam zastępczo Mirandy i nigdy mi nie zrywa.
Może ktoś z was miał do czynienia z podobnymi błędami albo wie co ma wpływ na errno=10054? Wygląda to tak jakby wtyczka gg była na coś wjątkowo wrażliwa. Nie mam pojęcia już co z tym zrobić...
Olórin
Jak masz na routerze QoS to wypriorytetuj połączenia do 217.17.41.0/24..... Ja po takim zabiegu nie mam żadnych problemów wink.gif
arkadyjczyk
Nie chcę cię zasmucać ale to niestety wina samego routera. Albo ogólnie routera, albo zbyt dużego ruchu, albo ustawień, np to co napisał Olórin.
A co do innych komunikatorów to też pewnie zrywaja, tylko nie informują od razu o tym a konnekt tak. Miałem taki problem w sieci i ci co mieli oryginalne gg twierdzili, że im nie zrywa, a okazało się że połowa ich wiadomości nie była wysyłana i a drugie tyle nie otrzymywali.
Olórin
Dokładnie, w GG jest problem że nie wiadomo kiedy jestes rzeczywiście połączony, a kiedy tylko rzekomo ;-)
kox
Na razie to już sam niczego nie jestem pewien. Nie wiem czy K jest jakoś wybitnie na coś uczulony czy co... Podczas rozmów na Mirandzie nie ma problemów z rozłączaniem i wiem to na pewno, bo dlalogi nie są urywane.
Poza tym dlaczego miałoby to dotyczyć tylko komunikatora? Taki np Flashget potrafi zapychać łacze na maxa, a nawet na chwilę nie zerwie połączenia - co byłoby widać bo monitoruje połączenie non stop. Inne programy to samo - nie ważne co robię i jak zapycham łącze, nie zerwą nawet na chwilę.
Będę to nadal testował. QoS niestety nie mam...
Dzisiaj K gubił mi dialogi nawet na dwutlenku, ale nie wiem czy to miało związek, czy może to przypadek.
Olórin
Pomiędzy FlashGetem a K jest taka różnica, że on cały czas przesyła dane, a K stosunkowo rzadko, w małych ilościach. Jak dane nie są przesyłane często, i pojawią się opóźnienia na łączach, to serwer może uznać połączenie za martwe i je odłączyć. kJabber i dwuTlenek wysyłają "puste" pakiety co jakiś czas mające na celu mówić serwerowi "jeszcze tu jestem". Może dało by rade zrobić coś takiego do GG ?
Sad
w Mirandowym GG było chyba 'keep connection alive' ;>
tco_tm
Ja nie zmienialem routera, ani jego ustawien. Podobny problem pojawil sie od kilku dni... Byc moze jest jakos zwiazany z updatem Konnekt'a.
arkadyjczyk
A to był ostatnio update Konnekta?? Jakoś sobie nie przypominam, więc to raczej nie to.
tco_tm
QUOTE(arkadyjczyk @ 19.04.2005 - 12:58)
A to był ostatnio update Konnekta?? Jakoś sobie nie przypominam, więc to raczej nie to.

Moze nie bylo, ale ja niedawno zrobilem. rolleyes.gif
tco_tm
Kurcze pieczone. Naprawde nie wiem co jest. Musze zrezygnowac z konnekta - program ciagle traci polaczenie, nie da sie praktycznie normalnie rozmawiac.

Moze ktos ma pomysl, co jest przyczyna?

WinXP SP2, Sygate f/w, LAN za routerem z prostym firewallem.
tco_tm
Hm. Nie potrafie tego wytlumaczyc, ale to musialo miec zwiazek z upgradem.

Wczoraj skasowalem caly profil uzytkownika z dysku, w programie utworzylem nowy i zaimportowalem kontakty. Konnekt zaczal normalnie wspolpracowac z siecia GG.

Nie jestem jakims specem, ale watpie zeby bylo to wynikiem pokrecenia przeze mnie czegos w ustawieniach programu. Tym bardziej, ze problemy zaczely sie po aktualizacji.

Moja poprzednia wersja byla najprawdopodobniej rowniez 0.6.21.121, a aut'o'update dotyczyl pewnie wtyczek...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.