Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nazwa
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
hao
Tak generalnie nazwa Konnekt to nazwa robocza... Początkowo miał się tylko tak nazywać "system-idea" do łączenia wtyczek o różnym przeznaczeniu... A jak wam się generalnie ona podoba?
Ludwik
Hmmm... moim zdaniem zbyt przypomina nazwą dial-up Onetu. Ale już chyba nie warto zmieniać nazwy, bo jest znana. A w końcu nie nazwa najważniejsza.
PS: "Kaloryfer" naprawde była by całkiem fajna smile.gif
jstarzak
Nazwa nie jest w koncu az taka istotna dla programu niekomercyjnego. Ale jak zmieniac to zeczywiscie moglbybyc "kaloryfer" - bardzo wyzywajace - "Kaloryfer 0.6.87.99!" albo "Nowa wtyczka do Kaloryfera!" smile.gif
hao
Ludwik, tylko zauważę, że Konnekt był PRZED OnetKonekt... No i przez jedno N biggrin.gif
kox
QUOTE(jstarzak)
Nowa wtyczka do Kaloryfera!

To i tak lepiej niż nowa wtyczka do Kontaktu :wink:

Moim zdaniem nazwa Konnekt to strzał w 10. Powinna taka pozostać :!:
cRoMo
"Chcemy być sobą! Chcemy być sobą!... lalalalala"
ROTFL smile.gif smile.gif smile.gif
miluti
Bardzo mi się spodobała piosenka "...lalalalala" więc już wiecie na co głosowałem laugh.gif
A tak poważnie to chyba już trochę za późno na zmianę nazwy, jeśli już to proponuję nazwę lub jego pochodną wziętą od pewnego duuużego robota wieloczynnościowego czyli Kombajn albo Bizon :wink: .
To chyba lepsze od Kaloryfera i też jest na K smile.gif
Flind
oczywiscie zawartosc jest wazniejsza. nazwa jednak nie powinna sie zmienniac bo jest juz zbyt znana, a tak wiele osob mogło by sobie nie skojarzyc konnekta np z kaloryferem i podchodzic do tego jak do zupelni innego nowego programu.
W ogole nazwa konnekt jest zaje...fajna i lepiej zostawic
hao
Nie chodzi mi o to żeby zmieniać. Tylko była wymyślona bez głębszych przemyśleń i pytam czy w ogóle się do czegoś waszym zdaniem nadaje...
Flind
jasne ze sie nadaje np do zgłaszania bugów smile.gif niewiem ile myslałes nad nazwa ale udało ci sie
shw
rozwaliles mnie z tym kaloryferem hao (dlatego taki glos laugh.gif )
a tak serio to nie ma co zmieniac - jest good :!:
torn
Mi generalnie nazwa Konnekt podoba się i pasuje do programu: 1. w sensie że konnektuje ludzi :P 2. że można mu dopinać (konnektować?) wtyczki... chociaż może nie brzmi tak dobrze jak np. Macromedia Flash/ColdFusion/Dreamweaver MX czy Microsoft Visual Studio .NET :PPP
miluti
Jasne, sama nazwa jest ok i oddaje mniej więcej to do czego ma służyć sam program.
A w poza tym mamy dodatkową zupełnie niezamierzoną reklamę z Oneta, w końcu to tylko jedna literka :wink:
sarinnn
Jest dobrze... A reklama zawsze sie przyda smile.gif
Ja proponuję jakas prosta nazwa jak np.
"Konstantynopolon Komunikator"
"KomunikatejszynMesendzer" ;]
"Guerrilla Comunicator"
"Masterpiece Conspiracy"
"Sacrament Of Wilderness"
"Beauty And The Beast"
? :roll:
Lukas77
Ja proponuje nazwe Hao Tse Tung's Konnekt - będzie tajemnicza i niedostępna zarazem, a ludzie na to lecą wink.gif
Mhhhh a może jakas przyciagajaca ludzi "Gina Wild XXX" :PPPPP
lucjusz
Uwazam, ze nazwa KONNEKT jest dobra i wszyscy sie przyzwyczaili. Gdyby nawet teraz zmienic nazwe to i tak wszyscy mowili by KONNEKT.

Jeszcze tylko pytanie dla humanistow jak to odmieniac - KONNEKTa czy KONNEKTu smile.gif Pierwsze fajniej brzmi (przynajmniej dla mnie) ale czy druga wersja nie jest poprawniejsza - tak jak np.: projekt - projektu czy dialekt - dialektu? Moze zwrocic sie z tym do prof. Miodka smile.gif
Ludwik
Moim zdaniem te drugie jest odmianą "poprawną" i akademicką. Za to pierwszy sposób odmiany harakterystyczny jest dla wsi i niektórych "niższych warstw społecznych" (co za paskudna nazwa!) i co ciekawe coraz częsciej przy odmianie nowych wyrazów wchodzi do słownika młodzierzowego.
Zauwarzcie:
PKS - PKSu
SMS - SMSa
hao
Hmmm... Wydaje mi się, że to już zależy od kontekstu... A końcówka 'a' jest chyba poprawna przy próbach odmiany czegoś co się nie odmienia, czyli wyrazów obcych (KONNEKT też by się do tego kwalifikował)...

Np. poprawnie zdaje się jest:
"Dostałem od niego email." "W *email* napisał że wszystko w porządku"...
a najczęściej piszemy
"Dostałem email'a" i "W email'u ...."

Podobnie nazwa KONNEKT się nie odmienia, bo to nazwa (ale na prawdę, ja tylko zgaduję, na Polskim to ja spałem). Więc jak już odmieniać, to raczej oddzielając apostrofem... Tylko jak? Konnekt'cie ? smile.gif
jstarzak
W języku polskim nie isnieje coś takiego jak apostrof - piszesz normalnie KONNEKcie KONNEKTowi. Z tego co wiem obie formu KONNEKTa i KONNEKTu są dozwolone, ze względu na to, że są po prostu popularne (więcej ludzi mówi SMSa niż SMSu, tak samo emaili i emailów). Można mówić jak się chce...
kox
QUOTE(hao)
Wydaje mi się, że to już zależy od kontekstu...


A nie od konteksta ? laugh.gif
miluti
Heh, z polskiego nie byłem najlepszy ale tu nie ma nad czym rozmyślać...
Rozmawiamy o Konnekcie, używamy Konnekta... najprostsza pisownia jaka może być i końcówki które same się narzucają to chyba będzie to czego szukamy smile.gif

OK, a teraz czekam na odważnego który odmieni Konnekta przez przypadki wink.gif
cRoMo
M Konnekt
D Konnekta
C Konnektowi
B Konnekta
N z Konnektem
M o Konnekcie
W Konnekt !
miluti
Test zaliczony 8)

Proponuję uczynić cRoMo "Głównym Sprawdzającym d/s Ortografii, Składni i Pisowni" :wink:
lucjusz
Co do wolacza to bym sie spieral. Powinno byc chyba "Konnekcie". Np. "O moj kochany Konnekcie jaki ty jestes wspanialy" wink.gif
hao
Wołacz o ile pamiętam odpowiada na O! Ale w sumie, "O Konnekcie!" też pasuje... smile.gif
miluti
Eee, może być tak jak jest. Gdyby Konnekt był panienką to może by to przeszło Konnekcie. Ale z facetem trzeba ostro: Hej Konnekt, coś ty znowu przeskrobał? :wink:
lucjusz
to ze Konnekt nie jest panienka to raczej oczywiste ale nie wiem czemu mialbybyc facetem wink.gif

w sumie to obie formy wolacza sa poprawne i mysle ze mozna stosowac je zamiennie w zaleznosci od kontekstu.
Ja wiem jak to mozna łatwo sprawdzic jakiej plci jest konnekt 8) tongue.gif
Ludwik
JAK? smile.gif
(trzymam kciuki za pomylnoć testu biggrin.gif )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.