Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: jabber i transport do GG
Konnekt | Forum > Pomoc > Problemy > Jabber
nawara
Parę pytanek, dla fachowców pewnie bułka z masłem... dla mnie (póki co) nie...

Załóżmy, iż _nie_ chcemy korzystać z wtyczki GG, jedynie z jabbera i transportów do GG.

Mamy konto na chrome.pl. Rejestrujemy się w transporcie GG, zaznaczamy, aby pobrano automatycznie listę kontaktów (która na serwerze GG _jest_ obecna).
Rejestracja się udaje, ale lista kontaktów nie zostaje pobrana z GG...
Komenda 'gr' wysłana do 'transportu' przesyła kontakty z GG, ale jedynie do okna 'rozmowy' z transportem... Czy jedyną możliwościa jest ich ręczne dodawanie do listy kontaktów po kolei?
Dlaczego pytam? Dlatego, iż mobilna wersja Papli potrafi sciągnąć listę kontaktów przy rejestracji i automatycznie dodać ją do listy kontaktów w komunikatorze, stąd moje zdziwienie, iż w Konnekcie się nie da...

Drugie. Czy korzystając z jabberowego transportu do GG możemy wysłać listę kontaktów na serwer GG (czyli "eksport listy do serwera" znane z wtyczki GG)? Obstawiam, że nie (przynajmniej nie dokopałem się sposobu jak to uczynić), ale może się mylę... Czy więc dobrze sądzę, iż jedynym sposobem jest uruchomienie wtyczki GG i z jej poziomu wysłanie aktualnej listy kontaktów na serwer?
Czy powyższe ograniczenie wynika z ograniczenia w samym jabberze, czy wynika ze specyfiki Konnekta ?
Sija
ze specyfiki konnekta. niestety.
ved
Wiem ze durne pytanie, ale nie mam pojecia:
Jak dodac kontakty na transporcie GG w chrome.pl np?

UIN@gg.chrome.pl ???

To raczej nie dziala.
Dlaczego nikt nie napisze na ten tamat w FAQ???
lhs
Najpierw zarejestruj się w transporcie - otwórz przeglądarkę usług, wpisz chrome.pl (powinnaś już wiedzieć, że jestem anty-fanem tego serwera smile.gif ), kliknij prawym na bramce GG, wybierz Rejetracja, wypełnij formularz...

Czy działa - nie wiem, nie sprawdzałem smile.gif
ved
Tyle to akurat potrafie:)))
Juz sobie poradzilam, nie rozumiem jednego: skoro jabber chce byc taki 'swiatowy' i wybawieniem dla cierpiacych katusze z GG to DLACZEGO nie mozna napisac paru slow na taki wlasnie temat np? Jak imprtowac GG chociazby, bo to chyba podstawa:)
Lwiczek
ehh... google wyłączyli? wystarczy kilka slow w danym temacie i juz: TU ;P
ved
aham, bardzo proste, dostepne, wcale nie skomplikowane.
Nikt nie bedzie czytal ton tekstow, tylko dlatego ze ma jedno proste pytanie. :]
Lwiczek
gdzies na forum jabbera czytalem o siakims automacie do konwertowania kontaktow gg na format kontaktu jabbera [dodanie @gg.serwer] i automagicznego dodawania go do listy...

niemniej jednak uzywam jabbera do kontaktow via jabber i tak jest najwygodniej... coraz wiecej osob z listy zaczyna sie przekonywac do J smile.gif

a co do ostatniego: taa... lepiej czekac na gotowe i w ogole niech samo pranie robi... ja chyba dziwny jestem, bo wole najpierw wziasc instrukcje i przeczytac co i jak dziala... ;]
gilek
dla chcącego nic trudnego ;p http://www.chomik.eu.org/jabber/index.php
Lwiczek
wiem o chomiku [swoją drogą nie uzywam transportu gg via jabber a natywnej obslugi w K]. Chodzilo mi o cos podobnego ale zaimplementowanego w komunikatorze który reagowalby an liste konaktow otrzymana z rostera i odpowiednio je automagicznie przekonwertowal...
Shadoriver
Moze najpierw zastanow sie co ci daje transport gg w konnekcie ;p Mi sie wydaje że szybszym rozwiazniem jest wyczka gg Why? Jaka jest najkrotsza droga wiadomosci gg?:

Powolna siec GG => Wtyczka GG => Konnekt

Czy

TAK SAMO powolna siec gg => Transport GG (Ktory tez ma swoje kolejkowanie) => Siec Jabbera => Wtyczka Jabber => Konnekt

Trasporty powstaly glownie dla komuniktorow Jabber only ,alternatywnie dla komunikatorow ktore nie obsluguja danego protokolu, a nie zeby zbawiac ludzi ktorych chca szybsza komunikacje przez siec gg ;p Dodatkowa droga przez siec jabbera i trasport ktory musi obsluzyc nie tylko twoja wiadomosc tylko przedłuża czas przejscia wiadomosci.
Ale to twoja decyzja, ja tylko pokazuje jak to wyglada w praktyce.
ved
QUOTE
Moze najpierw zastanow sie co ci daje transport gg w konnekcie ;p Mi sie wydaje że szybszym rozwiazniem jest wyczka gg Why? Jaka jest najkrotsza droga wiadomosci gg?:


Baaaardzo przydatna moze sie okazac, zwlaszcza po ostatnich praktykach na serwerach GG - mianowicie BANowaniu uzytkownikow.
Jedynym sposobem dotarcia do ludzi z GG jest wtedy drugi nr GG - a ten latwiej miec wlasnie w TRANSPORCIE, a nie lawirowac co chwile miedzy jednym numerem a drugim(we wtyczce GG).
Wiem, bo sprawdzilam w praktyce:)
W ten sposob mamy normalny, odwiecznie uzywany nr GG i zapasowy na transporcie Jabbera - jak cos nas zbanuje mozemy w tym samym czasei odbierac wiadomosci od starego zbanowanego nr GG i odpisywac od razu z nowego(transportu).
Spass
Generalnie się z Tobą zgadzam Shadoriver. Jedyną zaletą jaką widze w przenoszeniu swoich kontaktów GG/Tlen na transporty jabberowe jest dostępność tych kontaktów w jednym komunikatorze obsługującym Jabbera. Przydatne, gdy na przykład jesteśmy za granicą i żeby mieć wszystkie kontakty nie uruchamiamy/instalujemy po kilka komunikatorów różnych sieci, tylko wchodzimy na jakiś komunikator jabberowy dostępny przez www i mamy wszystko w jednym.

Dobrze mówie, czy coś pokręciłem?
Shadoriver
@ved mozna i tak wykozystac trasport ;p ale tworca topica mowi ze:
QUOTE
Załóżmy, iż _nie_ chcemy korzystać z wtyczki GG, jedynie z jabbera i transportów do GG.

A ten text mnie sporowokował ^^':
QUOTE
skoro jabber chce byc taki 'swiatowy' i wybawieniem dla cierpiacych katusze z GG

Wiec predkosci nie pozyska tym rozwiazaniem ;p
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.