Pomoc - Szukaj - U¿ytkownicy - Kalendarz
Pe³na wersja: zmiany w sound.dll
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Flind
nie raz jak nie siedze przed kompem to s³ucham sobie muzyki z kompa i wtedy nie s³ysze czy przysz³y domnie nowe wiadomosci poniewaz g³osniki i karta muzyczna jest juz zajeta muzyja i odg³osy komunikatora nie zostaja puszczane.
mog³a by byc mozliwosc przestawienia wtyczki sound tak by tagze dawa³a sygna³y nie poprzez karte muzyczna na g³osniki tylko poprzez wewnetrzny g³osniczek PC tak jak to jest w lanczacie zrobione (PC speeker (beeper))
Ludwik
Do wyboru - oczywi¶cie
sarinnn
Tym czasem mozecie to chyba obejsc !!!!!! Jesli wybierzecie w Konnekcie schemat dzwiekowy a potem usuniecie wszystkie pliki dzwiekowe z konnekta to winda chyba automatycznie daje przez PC speakera...

To dziala chyba tylko wtedy jesli dzwiekowe shematy Windowsa sa wylaczone.....
Flind
ale mi sie te dzwieki konnekta podobaja smile.gif a nie zawsze s³ucham muzzy tylko wtedy jak nie siedze przed kompem i czekam az sie ktos odezwie ale wtedy nies³ysze tego ze nowwa wiadomosc przysz³a. Nie da³o by sie tak zrobic by by taki szybki prze³acznik albo program rozpoznawal czy jest winamp w³aczony lub leci muzyka i automatycznie sie prze³aczal. Zreszta taki rpze³acznik miedzy karta muzyczna a beeperem tez by³ by czyms smile.gif co by pewnie wiele osob zadowoli³o
sarinnn
Tak naprawde to ja nie mam z tym problemu.... U mnie moze grac do 64 programow na raz i bede slyszal wszystkie !!!!!!!!! SB LIVE !!!!!!!!!!!
cRoMo
IMHO problem tkwi w niewlasciwym skonfigurowaniu programu do odtwarzania muzy (Winamp?). Najprawdopodobniej wyjscie dzwieku w tym programie ustawione jest bezposrednio na karte, z pominieciem DirectX -> starsze modele kart w takim trybie potrafia odtworzyc tylko dzwiek z jednego zrodla. Latwo to przetestowac uruchamiajac druga kopie programu do muzy i sprobowac odtwarzac na obu playerach. Solucja jest wybranie wtyczki DirectSound (lub podobnie brzmiacej). Powinno pomoc.
sarinnn
cRoMo ma racje !!! Przestawcie sobie to w Winampie (ctrl+p ---> Plugins ---> Input....)
cRoMo
QUOTE(sarinnn)
cRoMo ma racje !!! Przestawcie sobie to w Winampie (ctrl+p ---> Plugins ---> Input....)

Jesli chodzi o Winampa to ctrl+p ---> Plugins ---> Output.... biggrin.gif
Flind
w output jest rzeczywiscie cos takiego jak DirectSound ale w input czegos takiego nie moge znalezc w ogole

user posted image
a jak zaznaczam tamtoz output to nic mi to nie daje.
Na przysz³osc nikomu nie polecam sk³±dac sobie samemu kompa ze znalezisk:)[/url]
Flind
hmmm no dobra w output jest taki plugi ale to i tak nic nie zmienia i moge odtwarzac tylko jedna scierzke dzwiekowa
cRoMo
Pozostaje jeszcze jedna opcja: stara karta dzwiekowa niekompatybilna z DirectSound - to, ze karta wydaje dzwieki pracujac na wtyczce DirectSound nie oznacza ze jest kompatybilna (to zalezy od sterow).
Flind
ca³kiem mozliwe ze karta jest stara biorac pod uwage ze ca³y komputer jest bardzo stary smile.gif ale wszawce mam jeszcze inna karte muzzyczna ostatni wymontowa³em ja z jaikiegos 486 wiec sprubuje na niej biggrin.gif:D:D
miluti
Jest jeszcze jedno rozwi±zanie tego problemu ale tylko dla posiadaczy lepszych kompów.
Ja mam now± p³ytê g³ówn± z wbudowan± d¼wiêkówk±, na Win98 mia³em ten sam problem ale zosta³ samoczynnie rozwi±zany gdy zainstalowa³em sobie WinXP smile.gif

Ale dla ciebie Flind to chyba ¿adne rozwi±zanie? :wink:
Flind
hahahaha ja nawet instalki do xp bym chuyba nie w³±czy³
torn
ja dawno temu mia³em SoundBlastera16 (na win 3.11 i 95) i z tego co pamiêtam nie mia³em nigdy takich problemów, ¿e mog³em odtwarzaæ jeden dzwiêk na raz... my¶le ¿e problem tkwi raczej w twojej konfiguracji.
kox
A mo¿e chodzi o full-duplex ? Stare karty tego nie obs³ugiwa³y. Niby to chodzi o równoczesne odtwarzanie i nagrywanie d¼wiêku, ale mo¿e te¿ ma wp³yw na równoczesne odtwarzanie z kilku ¼róde³... tak sobie my¶lê tylko :roll:
kox
QUOTE(Flind)
ale wszawce mam jeszcze inna karte muzzyczna ostatni wymontowa³em ja z  jaikiegos 486 wiec sprubuje na niej

Je¶li ta karta pamiêta czasy 486-tek, to pewnie te¿ nie zadzia³a, ale ¿yczê powodzenia smile.gif
Lukas77
Pamiêtam ¿e na moim starym Soundblasterze (albo to by³a Yamaha) te¿ by³ taki problem. Objawia³ siê tak: Jak mia³em zainstalowane oryginalne stery od karty muz. to d¼wiêk by³ czystszy i g³o¶niejszy za to podczas s³uchania muzyki komputer nie wydawa³ ¿adnych d¼wiêków. Mo¿na by³o uruchomiæ film i wtym czasie winampa i wyskakiwa³ komunikat ¿e u¿±dzenie zajête.
Ale jak by³y oryginalne sterowniki Windy (WDM) to wszystko dzia³a³o jak nale¿y, wideo i winamp nak³ada³y siê na siebie. Tyle tylko ¿e d¼wiêk by³ ogólnie cichszy w systemie i nie by³y dostêpne Opcje zaawansowane (bass i sopran). That's all.
misiu98
Heh... A u mnie te¿ nie dzia³a, mimo i¿ mam Win98 i kartê (SB 16 pamiêtaj±c± czasy 486 biggrin.gif) na Windowych sterownikach... I jestem zdecydowanie za opcj± z PCspeaker'em....
daten
:arrow: mo¿esz tesh spróbowaæ ¶ciszyæ winampa 8)
:arrow: ostatecznie kup sobie now± karte :wink:
misiu98
Mo¿e uda mi siê wydêbiæ jak±¶ pod choinkê :twisted:
Ale po prawdzie, to mam inne priorytety-- czeba now± kartê graficznê, bo nawet filmów nie mogê ogl±daæ sad.gif(( Potem CD, nagrywarka... A! i monitor.... Miko³aj bêdzie mocno jajêty :DDDDD
sarinnn
QUOTE(misiu98)
...czeba now± kartê graficznê, bo nawet filmów nie mogê ogl±daæ ...


Zdaje sie ze karta grafiki nie ma nic do rzeczy... Liczy sie tylko procek !!!
Czy ja sie myle ???
kox
QUOTE(sarinnn)
Liczy sie tylko procek !!!

Nie tylko procek siê liczy, ale ma du¿e znaczenie.
misiu98
Hehe-- z tym prockiem, to po³owa dopiero. Ale mo¿e przenie¶æ temat na jakie¶ inne forum? Bo to chyba nie miejsce dla niego :-)
case
chcialem zaproponowac dodanie do kSound opcji powiadamiania dzwiekiem o nadejsciu prosby o autoryzacje na kJ, lub o otrzymaniu autoryzacji od kogos... mysle, ze podzielicie moja prosbe biggrin.gif [do czasochlonnych chyba nie nalezy :wink:]
gilek
szczerze to mi to obojêtne :] wola³bym ¿eby by³ przycisk do wy³±czanie d¼wiêku :roll: smile.gif
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.